رژیم بحرین حکم زندان ۲۲ معترض را صادر کرده است

26 مرداد 1393 ساعت 8:58

رژیم بحرین برای ۲۲ فعال که در تظاهرات دموکراسی‌خواهانه در این کشور حوزه خلیج فارس شرکت کرده بودند، مجازات حبس صادر کرده است.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی، دادگاهی بحرینی روز شنبه (۲۵ مرداد) ۱۸ شهروند را به تحمل سه سال و چهار تن دیگر را به تحمل دو سال حبس محکوم کرد. این افراد در تظاهراتی در بانی جمرا، روستایی واقع در شمال غرب بحرین شرکت کرده بودند.

هزاران نفر روز جمعه در روستای الدراز برای اعلام همبستگی با خبرنگاران و عکاسانی که در جریان سرکوب‌های رژیم آل خلیفه بازداشت شده‌اند، به برپایی تظاهرات ضد رژیم پرداختند.

در همین حال، در روستای سنابس واقع در حومه منامه، پایتخت بحرین تظاهرات جداگانه‌ای برگزار شد.

هزاران معترض دموکراسی‌خواه از اواسط فوریه ۲۰۱۱ تظاهرات متعددی در خیابان‌های بحرین برگزار کرده و خواستار کناره گیری خانواده سلطنتی آل خلیفه از قدرت شده‌اند.

نیروهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی در ۱۴ مارس ۲۰۱۱ به منظور کمک به دولت بحرین در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز به این کشور فراخوانده شدند.

به گفته منابع محلی از زمان آغاز قیام در این کشور ده‌ها بحرینی کشته و صدها تن نیز بدست نیروهای رژیم زخمی و زندانی شده‌اند.

دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر (OHCHR) دهم ژوئن رژیم منامه را به دلیل نقض حقوق بشر در بحرین مورد انتقاد قرار داد. ۴۶ عضو این نهاد بین المللی در قبال سرکوب‌های رژیم آل خلیفه علیه معترضان صلح جو ابراز نگرانی کرده‌اند.


کد مطلب: 28317

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdca0enu.49na615kk4.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com