تظاهرات شهروندان بحرینی در گرامیداشت "شهدای الفجر"

24 دی 1397 ساعت 9:45

شهروندان بحرینی با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف این کشور سومین سالروز شهدای الفجر را گرامی داشتند.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین،‌ خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های انقلابیون بحرینی نوشت، مزدوران رژیم آل خلیفه روز گذشته تظاهرات شهروندان بحرینی در مناطق مختلف این کشور برای بزرگداشت یاد و خاطره شهدای الفجر را سرکوب کردند.

این تظاهرات همزمان با سالروز شهادت "عباس السمیع"، "سامی مشیمع"، و "علی السنکیس" که به شهدای الفجر معروف هستند برگزار شد.

دیگر مناطق بحرین از جمله شهرک الدراز، سماهیج، المصلی، ابوصبیع، و الشاخوره در منامه نیز صحنه برگزاری تظاهرات برای بزرگداشت یاد و خاطره شهدای الفجر بود.

شهروندان بحرینی در این تظاهرات‌ها در حالی که تصاویر شهدا را در دست داشتند با سردادن شعارهایی این جنایت رژیم آل خلیفه را محکوم و خواستار سرنگونی این رژیم شدند.

عباس السمیع، سامی مشیمع و علی السنکیس در سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل شرکت در تظاهرات‌ و راهپیمایی به اعدام محکوم شدند و توسط رژیم آل خلیفه به شهادت رسیدند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی (۲۵ بهمن ۱۳۸۹) صحنۀ خیزش مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.

مخالفان بحرینی با برپایی اعتراضات مسالمت‌آمیز خواستار آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور هستند.

رژیم بحرین همچنین با هم‌دستی برخی از کشورهای عربی همچون عربستان سعودی و امارات متحدۀ عربی به سرکوب جنبش مردم بحرین پرداخته و فعالان مدنی و سیاسی را به حبس‎های طولانی‌‌‌‎مدت محکوم و یا آنان را از حق تابعیت محروم می‌کند.


کد مطلب: 80823

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcaeana.49nwu15kk4.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com