نظرات دانشجویان غیر سوری درباره بحران سوریه +تصاویر

1 بهمن 1394 ساعت 4:19

دانشجویان عرب دانشگاه حلب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تاکید کردند مردم سوریه و دانشگاه حلب ما را هنگام آرامش و آسایش به حضور پذیرفتند و ما اکنون هرگز آنها را در سختی و مصائب تنها نخواهیم گذاشت.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری تسنیم در سوریه اخیرا به شمال این کشور و به طور مشخص به حلب رفته بود و ضمن تهیه گزارش‌های میدانی از نبردهای ارتش، در شهر حلب هم حضور یافت و از اوضاع معیشتی و امنیتی آن گزارش تهیه کرد و با حضور در دانشگاه حلب نظرات دانشجویان را درباره بحران سوریه جویا شد.

 

دانشجویان عرب دانشگاه حلب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تاکید کردند مردم سوریه و دانشگاه حلب ما را هنگام آرامش و آسایش به حضور پذیرفتند و ما اکنون هرگز آنها را در سختی و مصائب تنها نخواهیم گذاشت.

دانشجویان عرب بر پافشاری خود برای ادامه تحصیل در حلب با وجود شرایط کنونی سوریه در کنار سوری‌ها تاکید کردند.

عبدالله الوصابی دانشجوی یمنی دانشگاه حلب و رئیس اتحادیه دانشجویان یمنی این دانشگاه در تشریح وضعیت دانشجویان گفت پیش از بحران، اوضاع بسیار خوبی حاکم بود،‌ولی پس از بحران، وضع ما نیز همانند دانشجویان سوری شد و همانند آنها از قطع برق یا آب یا اقدامات تروریستی افراد مسلح فعال در محله‌ بنی‌زید و  دیگر مناطقی که تمام مناطق مسکونی از جمله دانشگاه حلب را هدف قرار می‌دهند، رنج می‌برند.

الوصابی افزود ملت سوریه و دانشگاه حلب، در زمان رفاه و آرامش ما را پذیرا شدند، و ما اکنون در سختی و دشواری، هرگز آنها را رها نخواهیم کرد، برخی رسانه‌ها از ابتدای بحران تلاش کردند که به برخی دانشجویان یمنی که به یمن بازگشتند، پیشنهاد دهند کرسی‌های درسی خود را به کشورهای دیگر در مقابل انجام مصاحبه با شبکه‌های مزدور همچون الجزیره و العربیه منتقل کنند که آن را نپذیرفتند، ما برای این خبر سند داریم.

وی تاکید کرد وضع حلب آن طور که برخی از مردم تصور می‌کنند، ترسناک نیست، ما همچنان در این شهر حضور داریم و تروریسم ما را مرعوب نخواهد کرد و همچنان به مقاومت خود با علم ادامه خواهیم داد، زیرا علم اساس و پایه است.

الوصابی گفت ما در حال تماس دائم با خانواده‌ها و نزدیکان و دوستانمان در یمن هستیم،‌اوضاع یمن تا حد زیادی تقریبا فاجعه‌بار است، همانطور که می‌ دانید رژیم سعودی در سوریه از مزدوران و دنباله‌روهای خود استفاده کرده است، ولی در یمن به طور مستقیم با ارتش و تروریسم خود مداخله کرده و تلاش می‌کند زیرساخت‌های یمن را نابود کند و هیچ چیزی را سالم باقی نگذارد، این رژیم ملت یمن را از زمین، هوا و دریا محاصره کرده است.

این دانشجوی یمنی دانشگاه حلب در پایان گفت ما در وهله اول بر مردان خدا در میدان و ارتش یمن و نیروهای پشتیبان و گروه‌های مردمی تکیه کرده‌ایم که همواره نشان داده و اثبات کرده‌اند که حرف اول را در صحنه میدانی می‌زنند، ما همواره به ارتش و قدرت ذاتی خود اعتماد داریم، عقیده‌ای که هم ارتش سوریه و هم ارتش یمن با آن می‌جنگند.

محمد داغر دانشجوی لبنانی دانشگاه حلب هم به خبرنگار تسنیم گفت : من پنج سالی می‌شود که برای تحصیل به دانشگاه حلب آمده‌ام، زیرا رشته‌ای که تمایل به تحصیل داشتم، در لبنان وجود نداشت.

وی افزود : پس از آغاز بحران در سوریه، خانواده‌ام به فکر بازگشت من از سوریه به لبنان بودند، ولی آنچه من با چشم خودم می‌بینم، کاملا با آنچه رسانه‌ها تبلیغ می‌کنند، متفاوت است، هر چند دشوار‌ی‌ها و مشکلاتی در حلب برای شهروندان در ارتباط با مسئله خدماتی مانند نبود آب و برق وجود دارد، اما از نظر امنیتی، وضعیت خوبی داریم.

محمد عثمان دیگر دانشجوی غیر سوری دانشگاه حلب از کشور سودان هم به تسنیم می‌گوید ما پیش از آمدن به سوریه همواره از دوستانمان در سودان می‌شنیدیم که دانشگاه‌های سوریه از نظر سطح علمی در سطح جهان عرب بهترین هستند، تعداد دانشجویان سودانی دانشگاه حلب هم 10 نفر است.

این دانشجوی سودانی افزود در ابتدای آمدنم به سوریه، کمی نگرانی و ترس داشتم،‌ولی پس از آنکه ایستادگی و مقاومت ملت سوریه در برابر گلوله‌های تروریست‌ها را مشاهده کردم،‌ترسم برطرف شد، اکثر ملت سوریه به جنگجویان مدافع سرزمین خود تبدیل شده اند و تمام این مسائل ما را به ایستادگی و مقاومت سوق داد.

وی می‌گوید روزی یک گلوله خمپاره در فاصله نزدیکی به من اصابت کرد که احساس وحشت کردم، اما همان لحظه نگاه کردم و کودکی را دیدم که پس از مشاهده گلوله خمپاره می‌خندد، از آن صحنه بود که اصرار و عزمم برای ماندن در حلب افزایش یافت.

تصاویر تسنیم از دانشگاه حلب

 


کد مطلب: 62319

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcaoeni.49nu615kk4.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com