تلاش شیعیان آلمان برای انتشار نامه امام خامنه‌ای

9 بهمن 1393 ساعت 12:53

اتحادیه شیعیان آلمان با صدور نامه‌ای از انگیزه جوانان این اتحادیه برای رساندن پیام نامه بسیار مهم رهبر انقلاب اسلامی به همه اطرافیان و شهروندان اعم از مسلمان و غیرمسلمان خبر داد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری تسنیم، سایت رسمی "اتحادیه شیعیان آلمان" (IGS) به‌نمایندگی از گروهی از جوانان مسلمان غرب، نامه‌ای سرگشاده با عنوان "پاسخ نامه آیت‌الله خامنه‌ای" منتشر کرد.

متن نامه بدین شرح است:

به‌نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام و احترام به مقام جناب‌عالی

مردم غرب، به‌تازگی نامه‌ای تاریخی دریافت کرده‌اند که ارزش روشنگرانۀ آن درست به‌اندازه عصر روشنگری است؛ یعنی مهم‌ترین دورانی که متفکران بزرگ غرب برای به دست آوردنش جنگیده‌اند؛ یعنی مرحله‌ای از تاریخ جهان که می‌خواست مردم را از فشار نابخردی‌ها و زنجیرهای روحی‌شان رهایی ببخشد؛ یعنی دورانی که بدون تأثیر مسلمانان هرگز محقق نمی‌شد. نامۀ جناب‌عالی یادآور عصر روشنگری است.

ما مردمان غرب از شما صمیمانه تشکر می‌کنیم که به ما، به شرایط اجتماعی و معنوی و آینده‌مان توجه می‌کنید. دغدغه شما نسبت به نسلی که فرسنگ‌ها دورتر از شما زندگی می‌کند و اعتقاداتش با شما فرق دارد، نشان از شخصیت پویا و گسترۀ دید وسیع‌تان دارد.

اکنون که مسلمانان ساکن غرب در وضعیتی دشوار به سر می‌برند، مایلیم به اطلاع شما برسانیم که انجمن شیعیان اتحادیه مسلمانان آلمان (IGS) به‌نمایندگی از کلیه شیعیان ساکن در این کشور می‌کوشد با تمام ابزارهایی که در اختیار دارد، سوءتفاهمات فعلی نسبت به اسلام، این دین رحمت را در همۀ زمینه‌های اجتماعی برطرف سازد. ما در تلاشیم تا با همکاریِ نقش‌آفرینان سیاسی بتوانیم با نژادپرستیِ ضدّاسلامی و بیگانه‌ستیزی علیه مسلمانان مبارزه کنیم و به‌تأسی از الگوی‌مان حضرت محمد(ص) در راستای وحدت جوامع بکوشیم. نامۀ جناب‌عالی، ما را در حرکت به‌سمت ادامۀ این مسیر مصمم‌تر کرد.

ما امیدواریم زنجیرۀ گفتگو با جوانان غرب که شما آن را تشکیل دادید، هیچ‌گاه قطع نگردد تا بتوانیم به‌کمک یکدیگر جامعه‌ای منسجم و بر مبنای عدالت تشکیل دهیم. لذا به‌پشتوانۀ همین انگیزه، مفتخریم اعلام کنیم که نامۀ بسیار مهم شما را به دست همۀ اطرافیان و شهروندان اعم از مسلمان و غیرمسلمان می‌رسانیم.


کد مطلب: 38614

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcba0bf.rhbw8piuur.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com