لغو بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرین برای پنجمین هفته

30 مرداد 1395 ساعت 13:00

ممانعت رژیم آل‌خلیفه از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرین برای پنجمین هفته متوالی منجر به تجمع اعتراض‌آمیز نمازگزاران در مقابل مسجد جامع امام صادق(ع) منطقه «الدراز» منامه شد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «مرآة‌ البحرین» نوشت، رژیم آل‌خلیفه برای پنجمین هفته متوالی با ممانعت از ورود «شیخ محمد صنقور»، امام جمعه مسجد امام صادق(ع) به منطقه الدراز که محل سکونت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم است، از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان جلوگیری کرد.

مقامات رژیم آل‌خلیفه همچنین، علاوه بر امام جمعه مسجد امام صادق(ع) از ورود بسیاری از شهروندان این کشور که برای اقامه نماز جمعه عازم منطقه «الدراز» منامه بودند، ممانعت به عمل آوردند.

این اقدام رژیم آل‌خلیفه سبب شد، شماری از نمازگزارانی که برای اقامه نماز جمعه در مسجد جامع امام صادق(ع) تجمع کرده بودند، نماز خود را به صورت فرادا اقامه کنند.

پس از نماز، شهروندان بحرینی تجمعی اعتراض‌آمیز در مقابل مسجد جامع امام صادق(ع) برگزار کردند و توقف آزار و اذیت اکثریت شیعه این کشور و اجازه انجام شعایر دینی به آن‌ها را خواستار شدند.

لازم به ذکر است، گروهی از کارشناسان مستقل وابسته به سازمان ملل متحد نیز چند روز پیش با صدور بیانیه‌ای از نظام حاکم در بحرین خواستند به سرکوب و آزار و اذیت شیعیان این کشور پایان دهد و تأکید کردند که نظام حاکم در بحرین با بازداشت شهروندان اهل تشیع و محاکمه روحانیون، فعالان حقوق بشر و هنرمندان پیرو این مذهب، به سرکوب شیعیان این کشور ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، کارشناسان مذکور در بیانیه خود از دولتمردان بحرین خواستند فرآیند بازداشت خودسرانه شهروندان بر اساس مذهب آن‌ها را متوقف سازد و افراد بازداشت‌شده به اتهام فعالیت‌های مربوط به آزادی بیان و تجمع مسالمت‌آمیز را نیز آزاد کند.


کد مطلب: 75505

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcbssbz.rhbsgpiuur.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com