شورای اوقاف اسلامی قدس: حکم دادگاه اسرایئل برای تعطیلی باب الرحمه رسمیت ندارد

15 اسفند 1397 ساعت 15:16

شورای اوقاف اسلامی قدس که مسؤولیت مدیریت مسجد الاقصی را بر عهده دارد، اعلام کرد که هرگز به حکم دادگاه اسرائیلی برای تعطیلی باب الرحمه، یکی از درب‌های مسجد الاقصی عمل نخواهد کرد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین،‌ ایسنا به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره نوشت، شیخ عبد العظیم سلهب، رئیس شورای اوقاف اسلامی قدس پس از نشست فوق‌العاده این شورا اظهار کرد: شورا دادگاه‌های اسرائیل و احکام آنها را به رسمیت نمی‌شناسد.

سلهب در واکنش به اینکه دادگاهی اسرائیلی مهلتی یک هفته‌ای به شورای اوقاف اسلامی برای پاسخ به درخواست دادستان کل جهت تعطیلی دوباره مصلی باب الرحمه در سمت شرق مسجد الاقصی داده بود، گفت: هیچ قانون ارضی بر مسجد الاقصی اجرا نمی‌شود و آن مسجدی با حکم الهی است.

رئیس شورای اوقاف اسلامی قدس تاکید کرد: مصلی باب الرحمه همانند هر بخش دیگری از مسجد الاقصی به روی نمازگزاران باز خواهد ماند و ما متولیان مسجد الاقصی هستیم.

وی با اشاره به اینکه مصلی باب الرحمه به بازسازی نیاز دارد، از نیروهای پلیس اسرائیل خواست مانع از ورود مصالح ساختمانی و تجهیزات لازم برای بازسازی نشوند.

پلیس اسرائیل باب الرحمه را در سال ۲۰۰۳ بست اما ساکنان شهر قدس در ماه گذشته میلادی توانستند در درگیری‌ها و تنش‌هایی آن را بازگشایی کنند.

مسؤولان اسرائیلی در دو هفته گذشته حدود ۱۳۰ فلسطینی که بیشتر آنها از چهره‌های مسلمان این شهر هستند را در شهر قدس بازداشت و ورود بیش از ۶۰ نفر به صحن مسجد الاقصی را به صورت موقت ممنوع کردند.


کد مطلب: 81446

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcce0q4.2bqs08laa2.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com