استفاده ایران از حماس و انصارالله برای آزادسازی موصل عراق

8 ارديبهشت 1395 ساعت 13:43

روزنامه‌ای اسرائیلی مدعی شد که ایران از نیروهای جنبش حماس، جنبش انصارالله یمن و حزب‌الله برای آزادسازی موصل در شمال عراق استفاده خواهد کرد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی مدعی شد نیروهای حماس و حوثی‌های یمن نیز برای آزادسازی شهر موصل از دست داعش به نیروهای حزب‌الله در عملیات آزادسازی این شهر اضافه خواهند شد.

بر این اساس، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قصد دارد تا نیروهای حماس را در میدان جنگ عراق برای آزادسازی شهر موصل مستقر کرده و سربازان شیعه حوثی‌ها که هم اکنون در یمن درگیر جنگ خانمان سوزی با عربستان سعودی هستند، در کنار رزمندگان حزب‌الله در عملیات آزادسازی این شهر شرکت خواهند کرد.

جروزالم پست شهر موصل را میراث فرهنگی ایران عنوان کرد و مدعی شد که ایران از نیروهای حماس برای آزادسازی شهر نفتی کرکوک که از ماه ژوئن تحت کنترل کردهاست، استفاده خواهد کرد و نیروهای وابسته به حماس، حزب‌الله و حوثی‌ها به آرامی به سمت منطقه کردستان پیشروی خواهند کرد.

این وبگاه صهیونیستی ادعا کرد که ایران، اقلیم کردستان به ریاست مسعود بارزانی را خطری برای عراق دانسته و به نقل از یک سرباز پیشمرگه نوشت که نیروهای حزب‌الله به بسیج مردمی در کرکوک پیوسته و سلاح‌های سنگین و موشک حمل می‌کردند.

این پیشمرگه کرد همچنین مدعی شد که ایران قصد دارد با تصرف موصل و کرکوک راهی را برای ارسال سلاح به سوریه و لبنان باز کند.

این درحالی است که اولا حوثی‌ها خود در جنگ سنگین با آل‌سعود بسر می‌برند و مطمئنا اولویت اول آنها نجات کشور خودشان است تا یک شهر در کشوری دور. دوما سران ناسپاس حماس از جمله خالد مشعل بارها مخالفت خود را با ایران اعلام داشته‌اند. سوما از طرفی همین نیروهای سپاه پاسداران بودند که وقتی داعش درحال نزدیک شدن به مرکز اقلیم کردستان بوده و سر راه خود هزاران کُرد را سر بریدند، خودروهای زرهی و سلاح به این منطقه اعزام کرده و آنها را نجات دادند.


کد مطلب: 68117

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdccmsqe.2bq4s8laa2.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com