سربازان انگلیسی یک نوجوان 15 ساله عراقی را غرق کردند

27 شهريور 1395 ساعت 10:48

روزنامه ایندیپندنت نوشت که چهار سرباز انگلیسی یک جوان 15 ساله عراقی را به زور وارد کانالی آب در شهر بصره کرده و نظاره گر غرق شدنش بودند.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه ایندیپندنت در مقاله خود آورده است: چهار سرباز انگلیسی "یک نوجوان عراقی ۱۵ ساله به نام احمد جبار کریم علی را به زور در کانال آبی در شهر بصره انداخته و به تماشای غرق شدن او نشستند".

وزارت دفاع انگلیس در بیانیه ای "ابراز تاسف کامل خود را از فوت نوجوان عراقی -که او را مجبور کردند وارد یک کانال آب کثیف شود- ابراز داشت".

تحقیقات قضایی نشان می دهد: احمد جبار کریم علی، درحال دست و پا زدن در کانال آب شهر بصره در ماه مه ۲۰۰۳ میلادی به حال خود رها شده و غرق شده است.

جورج نیومن قاضی سابق دادگاه عالی انگلیس گفت: سربازان انگلیسی که درحال برخورد با هرج و مرج در شهر بصره در آن زمان بودند، با این جوان به طور غیرقانونی رفتار کرده اند.

برپایه این گزارش، این جوان با سه فرد که گمان می رفت سارق باشند، نزدیک بیمارستان عمومی شهر بصره بازداشت و با یک نفربرزرهی به کنار کانال رودخانه در بصره برده شد.

در گزارش نیومن آمده است: سربازان این نوجوان را به اتهام سرقت بازداشت و مجبور کردند که وارد کانال شود، و سربازان وی را تنها رها کردند تا در آب دست و پا بزند.

سربازانی که در مرگ احمد دست داشتند، در دادگاهی در انگلیس به اتهام قتل غیرعمد محاکمه شده و دادگاه آنها را در سال ۲۰۰۶ میلادی تبرئه کرد.


کد مطلب: 76795

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcdk505.yt09n6a22y.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com