محرومیت ۵۰۰ هزار زن باردار جنگ‌زده یمنی از خدمات بهداشتی و پزشکی

4 مرداد 1395 ساعت 10:36

خانم «کیونگ واکانگ» معاون رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل متحد از محرومیت بیش از ۵۰۰ هزار زن باردار یمنی از خدمات پزشکی و بهداشتی به دلیل جنگ و جنایت سعودی‌ها خبر داد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، هزاران زن باردار یمنی در پی تداوم جنگ و بمباران جنگنده‌های سعودی از هر گونه خدمات بهداشتی و پزشکی محروم هستند.

سایت خبری "نیوز یمن" در این‌باره نوشت، بنا‌بر اعلام خانم "کیونگ واکانگ" معاون رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، زنان یمنی با واقعیتی دردناک مواجه هستند و در این بین بیش از ۵۰۰ هزار زن باردار یمنی از هر گونه خدمات پزشکی که وضع حمل بی‌خطر را برایشان تضمین کند، محرومند.

وی در ادامه افزود، زنان یمنی به دلیل جنگ مسئول تأمین مایحتاج بیش از یک سوم خانواده‌های آواره و جنگ‌زده شده‌اند و این در حالیست که با تعطیلی بیش از ۴۰ درصد شرکت‌های تحت مدیریت زنان طی یکسال گذشته آنان با مشکلات بیشتری مواجه شده‌اند.

خانم "کیونگ واکانگ" در پایان تأکید کرد، بیش از ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار یمنی نیاز فوری به خدمات بهداشتی دارند و کمبود وسایل پزشکی، نبود برق و سوخت موجب ناتوانی در تأمین خدمات پزشکی در مناطق مختلف این کشور شده است.


کد مطلب: 73824

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcdoj05.yt0sx6a22y.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com