عدم تمایل نیمی از اسرائیلی‌ها به نخست وزیری نتانیاهو

17 بهمن 1397 ساعت 9:56

نتایج نظرسنجی روزنامه صهیونیستی هاآرتص نشان می‌دهد «حدود نیمی از اسرائیلی‌ها تمایلی به ادامه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو ندارند.»


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از العالم، ۴۷ درصد از افراد به این پرسش که آیا نتانیاهو را به عنوان نخست وزیر می‌خواهید، پاسخ منفی دادند. پاسخ ۳۵ درصد به این پرسش مثبت بود و ۱۸ درصد نیز هنوز تصمیم نگرفته‌اند.

نظرسنجی هاآرتص برای بررسی اثرات حضور بنی گانتز در عرصه انتخابات انجام شده است. بنی گانتز، رئیس پیشین ستاد ارتش اسرائیل، از هفته گذشته رسما به عنوان رقیب اصلی نتانیاهو وارد کارزار سیاسی شد.

بر اساس این نظرسنجی، حزب استحکام اسرائیل که گانتز آن را تشکیل داده است، تمامی احزاب دیگر را متزلزل می‌کند. با این حال حزب «استحکام» اسرائیل برای احزاب راست افراطی مانند «اسرائیل خانه ما» و «خانه یهود» کمترین زیان را داشته است.

با وجود نظر منفی حدود نیمی از رأی‌دهندگان به ادامه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، در پاسخ به این پرسش که چه کسی بهتر سیاست خارجی را اداره خواهد کرد، ۶۰ درصد نتانیاهو را دارای صلاحیت بیشتر و تنها ۲۰ درصد بنی گانتز را برتر دانسته‌اند.

پرسش دیگر این نظرسنجی در این خصوص که کدام یک از این دو بهتر امور اقتصادی را اداره خواهند کرد، این پاسخ را گرفته که ۵۴ درصد نتانیاهو را بهتر، و تنها ۲۰ درصد بنی گانتز را دارای صلاحیت بیشتر دانسته‌اند.

اما در خصوص پرسش مطرح برای اسرائیلی‌ها در ارتباط با اینکه کدام یک از دو سیاستمدار شایستگی بیشتری در اداره امور امنیتی دارد، آن دو تقریبا همتراز هستند و ۳۹ درصد بنی گانتز و ۴۰ درصد بنیامین نتانیاهو را برگزیده‌اند.

یک باور عمومی در سرزمین‌های اشغالی وجود دارد که بیشتر رأی‌دهندگان در لحظه انداختن رأی به صندوق انتخابات، امنیت را برتر از هر موضوع دیگری می‌دانند.


کد مطلب: 80881

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcezv8v.jh87vi9bbj.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com