آمریکا: اظهارات دولت ونزوئلا برقراری روابط را دشوار می کند

6 مهر 1392 ساعت 22:51

وزیر خارجه آمریکا برای رسیدگی به امور آمریکای لاتین اعلام کرد که اظهارات اخیر دولت ونزوئلا در مورد دولت واشنگتن برقراری روابط با این کشور را دشوار خواهد کرد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«آمریکا اینفوبائه» نوشت؛ روبرتا جاکوبسون، دستیار وزیر خارجه آمریکا برای رسیدگی به امور آمریکای لاتین روز جمعه در مصاحبه ای خبری با خبرگزاری "افه" اعلام کرد که اظهارات اخیر دولت ونزوئلا در مورد دولت کشور ما برقراری روابط با این کشور را دشوار خواهد کرد.

جاکوبسون در خصوص تمایل دولت واشنگتن برای برقراری رابطه با ونزوئلا گفت: هر دو کشور نیازمند از سرگیری روابط دیپلماتیک هستند. ما چندین مرتبه آمادگی خود برای برقراری روابط با دولت کاراکاس را اعلام کرده ایم و منتظریم تا مقامات ونزوئلا نیز از آمادگی خود برای برقراری این روابط خبر دهند.

وی در ادامه افزود: البته باید خاطرنشان کنیم که اظهارات اخیر ونزوئلا در مورد دولت ما اجازه پیشرفت زیادی را به روابط ما نخواهد داد.

او مدعی شد که اظهارات نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور آمریکای لاتینی مبنی بر ممانعت مقامات کاخ سفید برای وارد شدن او و هیئتی از این کشور به نیویورک برای شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد و همچنین ممانعت آمریکا از پرواز هواپیمای وی از حریم هوایی پوئرتو ریکو را اظهاراتی "بی اساس" خواند.

این در حالی است که ماریا هرف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پس از پرواز مادورو به سوی چین از مسیری دیگر گفت که مقامات این کشور با تاخیر مجوز پرواز نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا برای عبور از خطوط هوایی کشور پورتو ریکو را صادر کردند.


کد مطلب: 9646

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcg.t9yrak933pr4a.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com