یک معترض ضد دولتی در بانکوک به ضرب گلوله کشته شد

26 فروردين 1393 ساعت 15:28

هم‌زمان با تداوم درخواست معترضان برای استعفای یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر موقت تایلند، گفته می‌شود یک معترض ضد دولتی در بانکوک، پایتخت این کشور، کشته شد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، پرس تی وی به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه‌ی ماتیچون تایلند نوشت، چیرایوس سنانارونگ روز سه شنبه (۲۶ فروردین، ۱۵ آوریل) در حال محافظت از پارک لومپینی هدف گلوله قرار گرفت.

این معترض ۴۰ ساله در بیمارستان درگذشت. پلیس از دستگیری مظنون این حادثه خبر داده است.

کمیته‌ی اصلاحات دموکراتیک خلق که از جنبش‌های اعتراضی ضد دولتی در تایلند به شمار می‌رود از ۲ مارس (۱۱ اسفند) اردوگاه خود را به پارک لومپینی انتقال داده است.

طبق اعلام «مرکز اورژانس پزشکی اراوان»، از زمان آغاز اعتراضات در تایلند در اکتبر گذشته تاکنون دست‌کم ۲۲ نفر کشته و ۷۴۱ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

مخالفان، یینگلاک شیناواترا را جانشین و نایب تاکسین شیناواترا، برادر بزرگترش، که نخست وزیر سابق این کشور بود، می‌دانند. تاکسین سال ۲۰۰۶ در یک کودتای نظامی برکنار شد. نخست وزیر پیشین از سال ۲۰۰۸ برای گریز از مجازات حبس دو ساله در تبعید خود خواسته به سر می‌برد.

گفته می‌شود نخست وزیر تایلند در حال حاضر با یک سری پرونده‌ی حقوقی مواجه است که ممکن است در هفته‌های آینده‌ منجر به برکناری وی از سمت خود شود.

تایلند در ۲ فوریه (۱۳ بهمن) در تلاش برای مهار اعتراضات ضد دولتی انتخابات عمومی برگزار کرد. با این وجود دادگاه قانون اساسی تایلند در ۲۱ مارس (۱ فروردین) نتایج انتخابات را به علت اختلال حاصل از اعتراضات ضد دولتی نامعتبر اعلام کرد.

معترضان کناره گیری یینگلاک شیناواترا و انجام اصلاحات توسط «شورای مردمی» غیرمنتخب خواستار هستند.


کد مطلب: 20735

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcgnu9x.ak9zw4prra.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com