آمریکا برای تسکین سعودی‌ها تروریست‌های سوریه را آموزش می‌دهد

25 آذر 1393 ساعت 21:13

پایگاه خبری 'عربی پرس' در گزارشی نوشت که تصمیم دولت آمریکا برای آموزش تروریست های سوری تنها مورفینی برای آرام کردن آل سعود است.


این پایگاه خبری روزسه شنبه در گزارشی نوشته \'علی مخلوف\' افزود: جنجال ها درآمریکا برسر سوریه همچنان ادامه دارد، کنگره موافقت خود را با پذیرفتن فرزندخواندگی تروریست های سوری علام می کند، خود آمریکایی هم به این نتیجه رسیده اند که حملات هوایی تاثیری در کاهش قدرت داعش نداشته است.

درست است که کنگره آمریکا قانونی را به تصویب رسانده است که به وزارت دفاع این کشور اجازه می دهد مخالفان سوری را در مدت ۲سال آموزش دهد، این هم درست است که ۵۷۷ میلیارد دلار به وزارت دفاع اختصاص داده شده که ۶۴ میلیارد آن برای دخالت در عراق، افغانستان و سوریه هزینه خواهد شد ولی هنوز پرسش هایی درمورد اینکه آیا امکان اجرای برنامه ای ۲ساله برای آموزش تروریست های سوری وجود دارد و اینکه این آموزش ها شامل چه گروههایی می شود و چه وقت آغازمی شود، مطرح است.

بر اساس این گزارش، موانع مختلفی در مسیر آموزش تروریست ها توسط آمریکایی ها وجود دارد که نخستین مانع پراکندگی تروریست ها درسوریه و تفاوت آن هاست.

برخی از این گروههای مسلح تروریستی بسیار تندرو هستند، برخی می توانند در هرلحظه به تندرو تبدیل شوند، برخی دیگر گاهی تندروی می کنند و گاهی کوتاه می آیند. چه برسد به اینکه هر گروه ازاین تروریست ها از کشور دیگری مانند ترکیه، قطر و عربستان پیروی می کنند و اهدافی متفاوت دارند.

تغییر وضعیت تروریست ها در انتساب به گروه های مختلف نیز دومین مشکل است به طوری که بسیاری از تروریست ها از ارتش موسوم به آزاد به \'جبهه النصره\' پیوسته اند و بسیاری نیز از گروه یادشده به داعش، و این وضعیت همواره تکرارمی شود.

سومین عامل این است که این تروریست ها نمی توانند تضمین کنند و تعهد بدهند که طرفداران دولت قانونی سوریه و یا دیگر طرف های مخالف آمریکا و هم پیمانان آن درصفوف آن ها رخنه نکنند.

براین اساس آمریکا قادرنیست با این وضعیت، تروریست های معتقد به اهداف، گزینه ها و ایدئولوژی های خود را ازمیان دیگر تروریست ها انتخاب کند.

پس سخن گفتن از برنامه آموزش تروریست ها گزینش شده توسط آمریکا و تشکیل ارتشی آمریکایی و کوچک که به نام سوریه بجنگد به این آسانی نیست و موافقت کنگره با این برنامه فقط با هدف به دست آوردن دل همپیمانان منطقه ای بویژه عربستان سعودی است.

به تعبیردیگر این اقدام ازیک سو آمپول مورفینی به آل سعود و از سوی دیگر پافشاری بر سیاست چماق برای دشمنان است.

نویسنده این گزارش تاکید کرد که همه می دانیم اگر شرایط برای آمریکا به منظور جمع آوری و اتحاد تروریست ها فراهم بود تاکنون این کار را کرده و خیلی پیشتر آن ها را آموزش داده بود و زمان را به سود ارتش سوریه ازدست نمی داد.


کد مطلب: 35487

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcgut9w.ak9n74prra.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com