پذیرش هزاران کودک و جوان فلسطینی برای تحصیل در ونزوئلا

1 شهريور 1393 ساعت 13:50

رئیس‌جمهور ونزوئلا ضمن ارائه پیشنهاد پذیرفتن کودکان و جوانان فلسطینی برای تحصیل در ونزوئلا اعلام کرد این اقدام برای مبارزه با رژیم اسرائیل که هدفش نابود کردن ملت فلسطین است، انجام می‌گیرد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا پیشنهاد پذیرفتن حداقل هزار کودک و جوان فلسطینی را که قربانی حملات رژیم اسرائیل شده‌اند مطرح کرد تا بتوانند در ونزوئلا به تحصیل خود ادامه دهند.

خبرگزاری «کورئو دل اورینوکو» در این خصوص نوشت: «مادورو» با تاکید بر علاقه رژیم صهیونیستی به از بین بردن ملت فلسطین گفت: آن‌ها می‌خواهند کودکان را بکشند تا ملت فسلطین را نابود کنند، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم غاصب اسرائیل و تمام کسانی که این رژیم را هدایت می‌کنند «هیرود» این زمانند. (هیرود از سوی امپراتوران روم قدیم به حکومت اورشلیم منصوب شد، وی یکی از ظالم‌ترین و خونریزترین پادشاهان یهود به حساب می‌آید تا جایی که حتی خانواده خود را نیز به قتل رساند.)

رئیس جمهور ونزوئلا اظهار کرد که تمایل دارد فلسطینی‌ها تحصیلات خود را در زمینه‌های مختلف ادامه دهند و سپس به کشور زادگاه خود بازگردند و دانش خود را در خدمت مردمشان به کار گیرند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی مرتکب جنایات جنگی فراوانی علیه بشریت شده و خیلی زود دنیا آن‌ها را محاکمه می‌کند و فلسطین از دولت، سرزمین و صلح برخوردار خواهد شد.

به گزارش فارس، «مادورو» پیشتر نیز در تاریخ ۱ آگوست (۱۰ مرداد) اعلام کرد که قصد دارد محلی برای پناه دادن به کودکان مجروح و یتیم فلسطینی که به خاطر تجاوز نیروهای رژیم اسرائیل به نوار غزه بی‌خانمان شده‌اند تاسیس کند، وی همچنین عنوان کرد که قصد دارد امکانی فراهم کند تا خانواده‌هایی برای آن‌ها بیابد که سرپرستیشان را بر عهده بگیرند.

از همان روزهای ابتدایی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ونزوئلا این کشتار بی‌رحمانه را محکوم کرده و مردم این کشور در راه‌پیمایی گسترده‌ایی اعتراض خود نسبت به این جنایات را اعلام کردند.


کد مطلب: 28737

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcguu9x.ak97w4prra.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com