کاراکاس نسل‌کشی اسرائیل در غزه را محکوم کرد

29 تير 1393 ساعت 10:19

دولت ونزوئلا تهاجم اخیر رژیم اسرائیل علیه نوار محاصره شده غزه را «سیاست غیر انسانی نسل‌کشی» توصیف و آن را محکوم کرد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی، دولت کاراکاس روز شنبه (۲۸ تیر، ۱۹ ژوئیه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اسرائیل در تهاجم زمینی علیه اراضی فلسطینی و کشتن زنان و مردان و دختران و پسران مرحله‌ای بالاتر از سیاست نسل‌کشی و نابودی خود را آغاز کرده است.»

این بیانیه افزود رئیس جمهور نیکلاس مادورو همچنین تشکیل جلسه اضطراری شورای حقوق بشر سازمان ملل را با هدف محکوم کردن جنایات رژیم اسرائیل علیه فلسطین اشغالی و مردم بیگناه را که نمی‌تواند به عنوان جنگ مقابله به مثل توجیه شود خواستار است.

در این بیانیه آمده است: «ونزوئلا همچنین با کمپین‌های نفع‌طلبی که در تلاشند تا هر دو طرف را به یک اندازه محکوم کنند مخالف است. آشکار است از نظر اخلاقی نمی‌توانید فلسطین اشغالی و قتل عام فلسطینیان را با رژیم اشغالگر اسرائیل که دارای برتری نظامی است و بر خلاف قوانین بین‌الملل عمل می کند مقایسه کنید.»

مادورو از زمان آغاز تهاجم اخیر رژیم اسرائیل علیه نوار محاصره شده غزه حدود ۱۲ روز قبل همواره علیه این حملات سخنرانی کرده است.

هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا نیز در جریان تهاجم زمینی رژیم اسرائیل به غزه درسال ۲۰۰۹ میلادی این حملات را به راه انداختن هولوکاست علیه فلسطینیان توصیف و آن را محکوم کرد.

مادورو در آن زمان وزیر امور خارجه چاوز بود و پس از مرگ وی به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا انتخاب شد.

جنگنده‌های ارتش اسرائیل از ۸ ژوئیه حملات هوایی بی‌امانی علیه نوار غزه انجام داده‌اند. این در حالی است که هزاران نیروی اسرائیلی از اوایل روز پنجشنبه تهاجم زمینی علیه این منطقه پرجمعیت را آغاز کردند.

با وجود درخواست‌های بین‌المللی از اسرائیل برای متوقف کردن حملات بیرحمانه‌اش، تا کنون حدود ۳۵۰ نفر از جمله زنان و کودکان در حملات این رژیم علیه نوار غزه کشته شده‌اند.


کد مطلب: 26522

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcgxn9x.ak93x4prra.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com