اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

اسرائیل حامی اصلی شبه نظامیان لیبی

قتل ۶ غیرنظامی سوری در حمله تروریست‌ها به حلب

همکاری بحرین با القاعده برای ترور معارضان و عملیات در ایران

تظاهرات گسترده طرفداران مادورو در ونزوئلا

ایران در بین ۱۰ قدرت سایبری جهان

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ترکیه

نامه دختربچه مسلمان میانماری به سازمان ملل

شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۱
کد مطلب: ۵۹۹۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
برگزاري روز جهاني قدس در نيويورك
برگزاري روز جهاني قدس در نيويورك
صدها نفر از مسلمانان و ديگر اقشار مردم آمريكا از جمله تعدادي از خاخام هاي ضد صهيونيست عصر جمعه با برپايي تظاهراتي در نيويورك خواستار آزادي سرزمين هاي اشغالي به ويژه قدس شريف از چنگال صهيونيست ها شدند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ايرنا، مراسم روز جهاني قدس با حضور مسلمانان كشورهاي فلسطين، ايران، پاكستان، افغانستان ، لبنان، مصر و كويت در خيابان هفتم نيويورك كه يكي از شلوغ ترين نقاط اين شهر محسوب مي شود، با حضور پررنگ پليس برگزار شد.

راهپيمايان علاوه بر حمل پرچم فلسطين، عكس هايي از جنايات شنيع سربازان رژيم صهيونيستي عليه مردم مظلوم فلسطين را با خود حمل مي كردند.

تظاهر كنندگان شعارهايي همچون، فلسطين آزاد بايد گردد، اشغالگري محكوم است، زندانيان دربند فلسطيني بايد آزاد شوند، مذاكرات صلح محكوم به شكست است، ملت فلسطين سرانجام پيروز خواهند شد، را سر مي دادند.

يكي از شهروندان آمريكايي در گفت وگو با ايرنا گفت : ديدن جنايات صهيونيست ها عليه زنان و كودكان در فلسطين دل هر انساني را به درد مي آورد و من آماده ام تا بگويم بشدت با سياست هاي دولت آمريكا در قبال حمايت هاي كوركورانه از رژيم اسراييل مخالف هستيم و آنرا محكوم مي كنيم.

يكي از خاخام هاي ضد صهيونيست اظهار داشت : دين يهود هرگز موافق اشغال سرزمين ديگران و كشتاربي رحمانه ي زنان و كودكان بي دفاع نيست.

وي افزود : رژيم اسراييل يك رژيم اشغالگر و جنايتكار بي رحم است و ما خود را در كنار مردم بي دفاع فلسطين مي دانيم و تمامي اقدامات اين رژيم نامشروع را محكوم مي كنيم.

سيروس مك كورميك يكي از فعالان حقوق بشر در آمريكا گفت : امام خميني (ره) با افكار بلند و آسماني خود جمعه آخر ماه مبارك رمضان را روزجهاني قدس و حمايت از مردم مظلوم فلسطين ناميدند و از آن سال تاكنون مسلمانان در سراسر دنيا در اين روز بزرگ حمايت خود را از مردم بي دفاع فلسطين اعلام مي دارند.
وي روز جهاني قدس را يادگار حضرت امام دانست و گفت : بيش از سه دهه است كه مردم با تاسي از اين تصميم مدبرانه و دورانديشانه ي ايشان از مردم فلسطين حمايت مي كنند و در واقع با اين پيام، حمايت از آنها قطع نخواهد شد.

وي با انتقاد از مذاكرات اخير ميان نمايندگان تشكيلات خودگردان و رژيم اسراييل اظهار داشت : اين تلاش ها كه در واقع با حمايت آمريكا شكل مي گيرد، تنها براي به رسميت شناخت حق اسراييلي ها و قانوني جلوه دادن تمام ظلم ها و جنايت هاي آنها است و براي مردم فلسطين نتيجه نخواهد داشت و هر امتياز و دستاوردي كه به همراه داشته باشد، تنها در راستاي تامين منافع اسراييلي ها خواهد بود.

در پايان اين راهپيمايي تظاهر كنندگان با قرائت بيانيه اي خواستار حمايت مجامع بين المللي از مردم فلسطين، توقف شهرك سازيها و قتل و عام و زنداني كردن مردم فلسطين، رفع حصر غزه و قطع كمك هاي كوركورانه دولتمردان آمريكايي از رژيم صهيونيستي شدند.
Share/Save/Bookmark