بررسی دستاوردهای جنبش تحریم اسرائیل + فیلم

پویش فعالان آمریکایی در حمایت از پناهجویان

عکس/ افطار مردم غزه در کنار خانه‌های ویران‌شده‌شان

تلاش عربستان برای سکونت مزدوران سعودی در استان‌های جنوبی

ابراز نگرانی سازمان ملل از اخراج پناهجویان از اروپا

احتمال برگزاری تظاهرات میلیونی لندنی‌ها علیه دونالد ترامپ

ترک جلسه سخنرانی معاون ترامپ توسط معترضان آمریکایی

عملیات گسترده نظامی قریب الوقوع دولت وفاق ملی لیبی

ساخت کلیپ «رمضان نور من نورالله» در کالج لندن

حمایت آمریکا از طرح تسلیح عشایر اهل سنت در غرب عراق

انتقاد موسیقی‌دان اسکاتلندی از حضور «مدونا» در اسرائیل

برگزاری نشست "استاد مطهری و مسأله فلسطین" در جاکارتا

عملیات ارتش سوریه در حومه «ادلب» و «حماه» علیه عناصر تروریست

دعوت عربستان از سران عرب برای برگزاری نشست فوق‌العاده در مکه

حمله صهیونیست‌ها به نمازگزاران مسجد‌الاقصی درماه رمضان

مرگ ۳۴۲ شهروند آمریکایی در شلیک پلیس در پنج ماه اول سال ۲۰۱۹

تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با ولیعهد سعودی

فیلم/ نفوذ هکرها به شبکه‌های اسرائیلی در حین پخش مسابقات یوروویژن

وقوع سه انفجار در رقه سوریه

تکرار اتهامات بی‌اساس عربستان علیه ایران

سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۲
کد مطلب: ۷۶۳۲۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
بازتاب پیام رهبر انقلاب به حجاج در رسانه‌های عربی
بازتاب پیام رهبر انقلاب به حجاج در رسانه‌های عربی
پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسب آغاز کنگره عظیم حج و سالگرد دو فاجعه کشتار زائران خانه خدا در مکه ، بازتاب گسترده ای در رسانه های صوتی و تصویری و فضای مجازی عربی منطقه ازجمله در کشورهای لبنان، مصر، سوریه و عراق داشت.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از العالم، شبکه های رادیویی و تلویزیونی منطقه و سایت های روزنامه ها و خبرگزاری ها در اینترنت به سرعت به انعکاس تمام یا بخش هایی از این پیام پرداخته و بخصوص افشاگری های رهبر انقلاب در باره نقش سعودی ها در آفریدن فاجعه منا را منعکس کردند.

تارنمای عرب زبان العهد زیر این عنوان که " رفتار سعودی ها در برابر صهیونیست ها و امریکا موجب ننگ جهان اسلام است "، به انعکاس پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره محکوم کردن رفتار عربستانی ها درباره دو حادثه فاجعه بار منا و سقوط جرثقیل در مسجد الحرام پرداخت.
العهد که متن پیام را به طور کامل منتشر کرده است، نوشت که رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به همه مسلمانان جهان فرموده اند که باید به خاطر رفتار ظالمانه حکام سعودی با ضیوف الرّحمان، فکری اساسی برای مدیریّت حرمین شریفین و مسئله حج کرد و کوتاهی در این وظیفه، آینده امّت اسلامی را با مشکلات بزرگ تری مواجه خواهد ساخت.

تارنمای عربی ۲۱ هم با انتخاب این عنوان که " حاکمان سعودی خدانشناسند و حجاج را به قتل می رسانند "، به انعکاس بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخت که درآن تاکید کرده اند: حاکمان بی‌دین و بی‌وجدانی که فاجعه‌ی بزرگ منا را پدید آورده و با نام خادمان حرمین، حریم حرم امن الهی را شکسته و میهمانان خدای رحمان را در روز عید در منا و پیش از آن در مسجدالحرام قربانی کرده‌اند، اکنون از سیاسی نشدن حج دَم میزنند و دیگران را به گناهان بزرگی که خود مرتکب شده یا تسبیب کرده‌اند، متّهم میکنند.

سایت رای الیوم هم نوشت: در سالگرد فاجعه منا آیت الله خامنه ای در پیامی به جهان اسلام خواستار تغییر در مدیریت حرمین شریفین شد و سعودی ها را به شجره ملعونه توصیف کرد و آنان را به صد عن سبیل الله و تبدیل خانه امن خدا به مکانی خطرناک محکوم کرد.
اشاره رای الیوم به این بخش از پیام رهبر معظم انقلاب است که درآن تاکید می کنند: برادران و خواهران مسلمان! امسال جای حجّاج مشتاق و بااخلاص ایرانی در مراسم حج خالی است، ولی آنان با قلبهای خود حاضر و در کنار حاجیان از سراسر جهان و نگران حال آنان هستند، و دعا میکنند که شجره‌ی ملعونه‌ی طواغیت نتوانند گزندی به آنان برسانند.

شبکه تلویزیونی المنار هم با برجسته کردن توصیف رهبر انقلاب در باره ننگ رفتار سعودی ها دربرابر صهیونیست ها و آمریکا و افشاگری های ایشان درباره فتنه انگیزی حاکمان سعودی، سایر بخش های این پیام هم را قرائت کرد.

در پایگاه اینترنتی المنار هم آمده است که پادوهای مطبوعاتی حکام سعودی که حتّی وجدان حرفه ای هم مانع دروغ سازی و دروغ گویی آنان نیست، تلاش بیهوده می کنند که جمهوری اسلامی را در محروم سازی حجّاج ایرانی از حجّ امسال، متّهم نشان دهند.

سایر شبکه های ماهواره ای لبنانی مانند المیادین و الجدید هم در بخش های مختلف خبری پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی را پخش کردند.
پایگاه اینترنتی روزنامه السفیر لبنان با انتشار بخش هائی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت که ایشان با هجمه شدید علیه سعودی از جهان اسلام خواسته اند تا برای حل بحران مدیریت حرمین شریفین ناشی از رفتار ظالمانه سعودی ها در قبال حجاج اندیشه کنند.
روزنامه النهار هم که رویکرد آن به سیاست های آمریکا نزدیک است، همانند السفیر نوشت که رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران آیت الله خامنه ای ، جهان اسلام را به اندیشه برای حل بحران اداره مناسک حج فراخواندند.

پایگاه خبری « لبنان ۲۴» و برخی دیگر از پایگاه های خبری لبنانی هم پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی را بازتاب داده اند.

خبرگزاری ها وسایت های خبری عراق هم به سرعت متن کامل عربی پیام را منتشر کردند وبرخی ازرسانه ها نیز به بازتاب فرازهایی ازاین پیام مهم رهبر معظم انقلاب اکتفا کردند اما شبکه های خبری معروف به مقاومت اسلامی در عراق، متن پیام را قرائت کردند.
دراین راستا سایت خبری 'کنوز میدیا' متن کامل پیام رهبری را منتشر کرد ونوشت که رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حج امسال مصادف با ۱۳۴۷ هجری قمری پیام مهمی منتشر کرد.

خبرگزاری 'المسله' نیز به فرازهایی از پیام رهبری خطاب به حکام عربستان سعودی اهتمام داده ونوشته است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی به جهان اسلام و حجاج بیت الله الحرام گفته اند که عربستان مجروحان منا را به همراه متوفیان این حادثه به مکان سر بسته ای انتقال داد و همه آنها را به قتل رسانده است.

سایت خبری 'بابل ۲۴' نیز در این راستا نوشته است که رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص اداره مناسک حج از رژیم عربستان سعودی به شدت انتقاد کردند و از جهان اسلام خواستند که برای اداره مناسک حج چاره اندیشی کنند و تاکید کرد که رفتار سعودی ها در اداره مناسک حج با حجاج ظالمانه است.

سایت خبری 'الاتجاه' وابسته به شبکه تلویزیونی الاتجاه ارگان خبری کتائب حزب الله عراق نیز پیام کامل رهبر معظم انقلاب را منتشر کرده است.
اما سایت خبری 'المسیره' وابسته به تلویزیون المسیره یمن ارگان خبری انصار الله که در یکی از گروه های خبری عراق اشتراک دارد، مهمترین فرازهای پیام رهبر معظم انقلاب را دسته بندی و منتشر کرده است.

در یکی از این فرازها، المسیره به نقل از رهبر معظم انقلاب آورده است که رفتار عربستان سعودی در قبال رژیم صهیونیستی اسرائیل و آمریکا برای جهان اسلام ننگ آور است.
Share/Save/Bookmark