لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

عزل برادر ناتنی ولیعهد عربستان از سازمان گردشگری

شهر کالیته

پویش ضد دولتی مردم مصر در جام ملت‌های آفریقا + نماهنگ

پوستر: آرزوهای کودکان مظلوم غزه

حمله پهپادهای یمنی به ۲ فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان»

اعتصاب عمومی فلسطینیان در روز برگزاری نشست منامه

اعطای حق شهروندی افتخاری فرانسه به زن فعال سیاسی عربستانی

تظاهرات كردهای استرالیا علیه دخالت تركیه در امور عراق و سوریه

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۵
کد مطلب: ۱۰۶
داخلی آرشيو گزارش صفحه حقوق بشر
معرفی بنیاد بین‌المللی AVSI
سازمانی فعال در زمینه توسعه انسانی:
معرفی بنیاد بین‌المللی AVSI
سازمان AVSI سازمانی غیردولتی، غیرانتفاعی و فعال در زمینه امور خیریه، بشردوستانه و توسعه انسانی است که در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کند. آموزش، سلامت، غذا، انرژی و محیط زیست از جمله حوزه‌های فعالیت سازمان محسوب می‌شود
جبهه جهانی مستضعفین - تا کنون سازمان‌های مردمی فعال مختلفی را معرفی کرده‌ایم. معرفی این سازمان‌ها به معنای تأیید عملکرد آنها نیست بلکه گزارشی است از تأثیر فعالیت های مردمی و غیردولتی در شکل‌گیری و تغییر نهادهای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی.

آنچه مهم است پی بردن به قدرت فعالیت‌های مردمی و سازمان های مردم نهاد در جهان است که متأسفانه بیش از آن که جبهه مستضعفین از این قدرت بهره ببرند، جهان استکبار از آنها سوءاستفاده می‌کند.

در ادامه به معرفی بنیاد AVSI می‌پردازیم.

بنیاد بین‌المللی AVSI سازمانی غیردولتی است که دفتر مرکزی آن در ایتالیا واقع شده است.  مأموریت این بنیاد، حمایت از توسعه انسانی در کشورهای درحال توسعه - بر اساس آموزههای اجتماعی کلیسای کاتولیک- است.

برای این سازمان منحصر به فرد بودن و ارزش ذاتی انسان‌ها (بدون توجه به دستهبندی‌هایی مانند فقیر- غنی، مریض، ناتوان و معلول) یک اصل است و معتقد است، هر انسان و جامعهای بدون توجه به آسیب‌پذیری‌هایی که دارد، نماینده ارزش‌ها و منابع خاصی است.

 بر این اساس میتوان گفت، احترام به عزت و ارزش انسانی، محور فعالیت این بنیاد محسوب میشود.


گستره فعالیت سازمان

این سازمان در بیش از ۱۰۰ پروژه در مناطق مختلف اعم از آفریقا، آمریکای لاتین و حوزه کارائیب، اروپای شرقی، خاورمیانه و آسیا مشارکت دارد.

کنگو، اکوادور، اتیوپی، هائیتی، اردن، کوزوو، مکزیک، میانمار، رواندا، ونزوئلا و ... از جمله کشورهایی اند که AVSI در آن‌ها فعالیت داشته و جمعا توانسته بیش از ۱۵۷ مرکز را در حدود 40 کشور تأسیس کند.


حوزه فعالیت AVSI

حوزه اصلی فعالیت این بنیاد در زمینه ذیل تعریف شده است:
- آموزش و توسعه اجتماعی
- توسعه شهری
- بهداشت و درمان
- کشاورزی
- امنیت غذایی و آب
- انرژی و محیط زیست
- مهاجران و پناهندگان

بیش از ۴ میلیون ذینفع به شکل مستقیم و هفده میلیون ذینفع به طور غیر مستقیم، از خدمات این سازمان بهرهمند میشوند.

بر اساس گزارش سازمان، سالانه ۴۰۰ هزار نفر درگیر در فعالیت های سازمان هستند. این سازمان ۱۴۰۰ پرسنل داشته و شبکهای متشکل از ۱۰۰۰ داوطلب در ایتالیا، در جمعآوری اعانه و کمک‌های مردمی و آگاهسازی افراد، در راستای حمایت از فعالیت‌های بنیاد، فعالیت میکنند.

در این راستا در سال ۲۰۱۱ این سازمان توانست مبلغی در حدود ۲۹۸ میلیون یورو به عنوان کمک از اهداکنندگان دولتی و خصوصی، دریافت کند.


سازمان‌های حامی AVSI


از مهمترین سازمانهایی که به AVSI کمک میکنند میتوان به وزارت خارجه ایتالیا، اتحادیه اروپا، آژانس ایالات متحده برای توسعه بین‌المللی، فائو (FAO)، یونیسف (UNICEF) و بانک جهانی (World Bank) اشاره کرد. همچنین AVSI با بیش از هفتصد نهاد اعم از سازمانهای غیردولتی، موسسات عمومی و محلی، گروههای غیررسمی و ... همکاری دارد.

بیش از ششصد نهاد که شبکه غیررسمی AVSI را تشکیل میدهند به طور منظم در اجرای پروژهها نقش داشته، روشها و تجربهها را به اشتراک می‌گذارند و مسائل مربوط به توسعه را در مرکز توجه قرار داده و توانایی تکنیکی، مدیریتی و سازمانی را ارتقا میبخشند.


AVSI چه سالی تاسیس شد؟


این سازمان در سال ۱۹۷۲ تأسیس شده و از سال ۱۹۷۳ توسط وزارت امور خارجه ایتالیا به عنوان سازمان غیردولتی برای همکاری های بینالمللی به رسمیت شناخته شد.

AVSI  دارای مقام مشورتی در کمیسیون اقتصادی – اجتماعی ملل متحد (ECOSOC) و یونیسف بوده و در لیست ویژه سازمان‌های غیردولتی سازمان بینالمللی کار (ILO) نیز ثبت شده است.

هم چنین AVSI به عنوان یک سازمان غیردولتی برای همکاری‌های بینالمللی توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده و مورد حمایت این اتحادیه قرار دارد.


برخی از اقدامات AVSI

پروژه بازگشت رومانیایی‌های ایتالیا
از جمله اقدامات این سازمان میتوان به مشارکت در پروژه کمک به بازگشت رومانیاییهای ساکن در اردوگاه TRIBONIANO در ایتالیا اشاره کرد. در پی این اقدام ۴۹ خانواده، کمپ را به مقصد کشورشان ترک کرده و AVSI به آنها در زمینه مسیر بازگشت، خدمات درمانی، خانه سازی و ... کمک کرد.

کمک به آوارگان سوری
با توجه به افزایش شمار آوارگان سوری این سازمان خود را متعهد به حمایت از آوارگان می‌داند.

طبق گزارش سازمان ملل علاوه بر ترکیه و عراق، اکثر آوارگان سوری به اردن رفتهاند. در این راستا AVSI پروژه تعلیم و تربیت برای جوانان سوری و همچنین پروژه دوره آموزشی تابستانی را در این کشور به اجرا گذاشت.

هم چنین این NGO با سازمان‌های خیریه متعددی برای حمایت از آوارگان سوری در فصل سرما و توزیع غذا و لباس و یا راه اندازی کلینیک‌های سیار همکاری دارد.

آکاهی بخشی و همکاری با بخش خصوصی
  AVSI بر همکاری با بخش‌های خصوصی تاکید داشته و تجربیاتش را در خصوص موضوعات بنیادینی چون توسعه، آموزش و اشتغال جوانان، انرژی، محیط زیست و ... از طریق همکاری با کمپانی‌ها و شرکت‌ها در اختیار آن‌ها میگذارد.

تجربه AVSI نشان میدهد، مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها میتواند باعث توسعه واقعی و پایدار در راستای رسیدن به اهداف اقتصادی و اجتماعی شود.

فعالیت در حوزه محیط زیست
همچنین AVSI در حوزه محیط زیست فعال است. در این راستا موافقتنامهای بین این سازمان غیردولتی و وزیر امور کشاورزی لبنان امضا شده که متضمن همکاری دو جانبه در بخش‌های مختلف به ویژه حمایت از جنگل‌ها و کاهش آلایندههای زیست محیطی است.خدمت رسانی به نیازمندان هائیتی
این سازمان در هائیتی نیز فعال بوده و توانسته به بیش از چهل هزار نفر در سال ۲۰۱۰ در زمینه غذا و آب‌رسانی، ساخت مدرسه، ساخت مراکز درمانی و ... خدمات رسانی کند.

۱۰۰ نفر که اکثرا اهل هائیتی هستند در پروژههای این سازمان در این کشور فعال بوده و توانسته‌اند طی سه سال گذشته ۹ مدرسه، ۵ مرکز درمانی و مرکز روانشناختی و آموزشی را تأسیس کنند.


کمک به بی‌خانمان‌های کنگو
مشارکت در پروژه آموزش کودکان، بازسازی زیرساخت‌ها، ارائه کمک‌های غذایی، خانه‌سازی برای ۳۰ هزار بیخانمان کنگو از دیگر فعالیت‌های سازمان است.

این موارد تنها بخشی از اقدامات متعدد انجام شده توسط این سازمان غیردولتی است.  AVSI از جمله سازمان‌های بشردوستانه‌ای است که در حوزههای مختلفی فعالیت داشته و با بهرهمندی از کمک‌های دولتی و غیردولتی توانسته پروژههای متعددی را به سرانجام برساند.

برای آگاهی بیشتر در خصوص ماهیت و فعالیت این NGO میتوانید به آدرس اینترنتی سازمان به نشانی www.avsi.org که به زبان‌های ایتالیایی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و پرتغالی است، مراجعه نمایید. همچنین مهم‌ترین اقدامات این سازمان را می‌توانید در صفحه آن در سایت جبهه جهانی مستضعفین پیگیری کنید.

منابع:
http://www.avsi.org/who-we-are/
http://www.avsi.org/the-mission/
http://www.avsi.org/۲۰۱۳/۰۱/۳۱/european-countries-praise-avsi-fundatia-experience-with-roma-families/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=european-countries-praise-avsi-fundatia-experience-with-roma-familie
http://www.avsi.org/۲۰۱۲/۱۲/۱۳/emergency-in-syria-almost-۴۰۰-۰۰۰-refugees/
http://www.avsi.org/۲۰۱۳/۰۱/۳۱/corporate-sociale-responsibility-an-alliance-between-profit-and-not-for-profit-to-produce-development/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=corporate-sociale-responsibility-an-alliance-between-profit-and-not-for-profit-to-produce-development
http://www.avsi.org/۲۰۱۳/۰۱/۳۰/a-public-private-partnership-for-lebanon-reforestation/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=a-public-private-partnership-for-lebanon-reforestation
http://www.avsi.org/۲۰۱۳/۰۱/۳۰/haiti-۳-years-after-the-earthquake-still-a-need-for-a-people-reborn/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=haiti-۳-years-after-the-earthquake-still-a-need-for-a-people-reborn
http://www.avsi.org/۲۰۱۳/۰۱/۳۱/avsi-and-eni-in-congo-brazzaville-for-the-education-of-more-than-۳۸۰-children/
http://www.avsi.org/۲۰۱۲/۱۲/۱۳/avsi-at-the-forefront-of-dr-congo-conflict/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=avsi-at-the-forefront-of-dr-congo-conflict
Share/Save/Bookmark