کلیپ: نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کنید

پوستر: مقایسه محمد مرسی و بشار اسد

اعلام آمادگی ۵۰ شهر آلمان برای استقبال از آوارگان

اعتراض به تعلیق ارسال کمک‌های غذایی به مناطق تحت سیطره حوثی‌ها در یمن

برگزاری کنفرانس «قتل عامدانه محمد مرسی» در استانبول ترکیه

تحصن در الجزایر علیه تعطیلی رسانه‌های منتقد

برگزاری نمایشگاه پناهندگان در لندن

تظاهرات فعالان آمریکایی علیه تعطیلی اردوگاه پناهندگان + تصاویر

لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۱
کد مطلب: ۱۴۴۷۵
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
افزایش شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا اقتصاد این کشور را تهدید می‌کند‬
نظرسنجی آسوشیتدپرس از کارشناسان اقتصادی
افزایش شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا اقتصاد این کشور را تهدید می‌کند‬
نظرسنجی‌ای که خبرگزاری آسوشیتدپرس در میان کارشناسان اقتصادی انجام داده نشان می‌دهد اغلب آن‌ها معتقدند تداوم روند فعلی گسترش شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا، برای اقتصاد کل این کشور مضر است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از فارس، نظرسنجی‌ای که به تازگی در میان جمعی از اقتصاددانان آمریکایی انجام شده، نشان می‌دهد اغلب آن‌ها معتقدند افزایش فاصله طبقاتی در جامعه آمریکا، نه فقط برای افراد بلکه برای اقتصاد این کشور مضر است.

این نظرسنجی را هفته گذشته خبرگزاری آسوشیتدپرس در حالی انجام داده که آمارهای جدید از افزایش فاصله طبقاتی در آمریکا به دلیل کاهش درآمد طبقه متوسط و در مقابل افزایش دارایی‌های ثروتمندان جامعه، حکایت دارد.

نگرانی این کارشناسان از این بابت است که دستمزدهای بالا و سودهای هنگفت بازار سرمایه اغلب نصیب افراد ثروتمند جامعه می‌شود و در مقابل میزان هزینه‌های آن‌ها به نسبت دارایی‌هایشان در مقایسه با طبقات پایین و متوسط جامعه کمتر است.

به عقیده این گروه از کارشناسان اقتصادی تداوم این روند و عدم هزینه‌کرد از جانب افراد ثروتمند می‌تواند برای اقتصاد جامعه آمریکا مضر باشد. هرچند که بیش از ۳۰ کارشناسی که آسوشیتدپرس با آن‌ها گفت‌وگو کرده می‌گویند افزایش هزینه از سوی ثروتمندان می‌تواند به اقتصاد کمک کند، اما بهترین راه حل، افزایش تعداد افراد پردرآمد و به بیان دیگر توزیع متناسب ثروت در جامعه است.

«مایکل نیمیرا» کارشناس اقتصادی ارشد شورای بین‌المللی مراکز خرید در این مورد می‌گوید: هرچه ارتقا وضعیت (توزیع مناسب ثروت) گسترده‌تر باشد، پایداری آن بیشتر خواهد بود.

فاصله زیاد میان درآمدهای دو طبقه ضعیف و متوسط با طبقه پردرآمد، موجب شده تا توان این طبقه برای بهبود استانداردهای زندگی بسیار دشوار باشد. در حال حاضر ۸۰درصد از ارزش بازار سرمایه آمریکا در اختیار تنها ۱۰درصد از مردم این کشور است. این بدان معنی است که بخش اعظم درآمدهای هنگفت این بازار در سال، تنها به این گروه از مردم آمریکا رسیده است.

شکاف طبقاتی رو به رشد در جامعه آمریکا، در سال‌های اخیر مباحث سیاسی‌ای را نیز به راه انداخته است. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا بی‌عدالتی در درآمدها را «چالش مشخص عصر حاضر» توصیف کرده است.

آمارهای رسمی دولت آمریکا و همچنین مطالعات دانشگاهی نشان می‌دهد شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا در چند دهه اخیر تشدید شده است. تازه‌ترین آمارهای منتشر شده نشان‌دهنده آن است که درآمد ثروتمندترین افراد جامعه (۵درصد کل جمعیت) طی ۲۰ سال گذشته با در نظر گرفتن تورم، ۱۷درصد رشد داشته و در مقابل درآمد ۲۰درصد از جمعیت که در طبقه متوسط قرار دارند، کمتر از ۵ درصد بالا رفته است.
Share/Save/Bookmark