پوستر: رمضان در کشورهای اسلامی

پوستر: گیم آف ترور

جشنواره موسیقی حامیان فلسطین در لندن + تصاویر

فیلم/ خسارات سنگین حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان

کمپین فعالان آمریکایی علیه جنگ با ایران

تأکید جنبش نجباء بر جنگ با آمریکا تا پایان اشغالگری

التهاب به زندان عسقلان بازگشت

فرانسه در زمینه تجمعات اعتراضی رکورد زد

عملیات جدید ارتش یمن علیه مزدوران سعودی

عکس/ سنت بیدار کردن روزه‌داران در سحرهای ماه رمضان با دهل در قدس شرقی

اولین نشست مربوط به معامله قرن به میزبانی بحرین

بازداشت بدون تفهیم اتهام شماری از شهروندان فلسطینی در کرانه باختری

مقامات سوریه استفاده از سلاح‌ شیمیایی در حومه لاذقیه را تکذیب کردند

ترامپ و دامادش مشکوک به پولشویی هستند

امکان حمله یمن به ۳۰۰ هدف نظامی و حیاتی در عربستان و امارات

بررسی دستاوردهای جنبش تحریم اسرائیل + فیلم

پویش فعالان آمریکایی در حمایت از پناهجویان

عکس/ افطار مردم غزه در کنار خانه‌های ویران‌شده‌شان

تلاش عربستان برای سکونت مزدوران سعودی در استان‌های جنوبی

ابراز نگرانی سازمان ملل از اخراج پناهجویان از اروپا

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۲
کد مطلب: ۲۸۳۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
امارات کشور برده‌داری است
امارات کشور برده‌داری است
یک روزنامه آمریکایی با توصیف کردن امارات به «کشور برده‌‌داری» رفتار حکومت امارات با کارگران این کشور و کارگران خارجی را وحشیانه دانست.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «هافینگتون پست» در گزارشی از آخرین وضعیت حقوق بشر در کشور امارات عربی متحده نوشت که دستگاه امنیتی این کشور طی روزهای گذشته بیش از ۲۰۰ تظاهرات کننده را بازداشت کرده است.

این تظاهرات کنندگان به اقدامات شرکت «عرب تک» فعال در امیر نشین دبی اعتراض داشتند و از روز ۱۹ اوت گذشته دست به اعتصاب زده بودند.

هافینگتون پست در ادامه گزارش خود با اشاره به رفتار خشونت آمیز دستگاه‌های امنیتی امارات با معترضان این کشور را کشور برده‌داری توصیف کرد که حکومتی وحشی و به دور از دولت مدنی بر آن حاکم است.

«میشل چن» نویسنده این مقاله در این‌باره نوشت که اعتصاب کارگری در امارات در سایه حکومتی استبدادی که بر این کشور حاکم است، اقدامی بی‌سابقه به شمار می‌آید، در حالی‌که این کارگران معترض تنها خواستار اضافه دستمزد خود بودند.

هافینگتون پست در ادامه با اشاره به فریبکاری حکومت امارات نوشت: در حالی‌که وزارت کار امارات اعلام کرد که به خواسته‌های کارگران معترض رسیدگی کرده اما در واقع اقدام به بازداشت ۲۰۰ نفر از آنها کرد که از کارگران آسیایی شاغل در امارات هستند و آنها را تهدید کرد، در صورت ادامه اعتصاب‌ها و اعتراض‌های خود آنها را از کشور اخراج خواهد کرد.

این روزنامه آمریکایی نوشت که اعتصاب و تعطیلی کار از جمله اقدامات بسیار نادری است که در کشور امارات روی می‌دهد و بسیاری از کارگران خارجی فعال در این کشور به شدت از وضعیت استخدام و شرایط کاری خود در این کشور ناراضی و خشمگین هستند.

هافینگتون پست به این نکته اشاره کرد که رشد اقتصادی که در منطقه خلیج فارس و در میان کشورهای عربی این منطقه شاهد آن هستیم، رهاورد کار و فعالیت کارگران هندی و بنگلادشی و دیگر کشورهای آسیایی در این کشورهاست و این کارگران درحالی به کار در کشورهای عربی خلیج فارس مشغول هستند که هیچ یک از قوانین حقوق بشر یا کار و حمایت از کارگران علیه آنها اعمال نمی‌شود.

هافینگتون پست در این خصوص به گزارشی از سازمان دیده‌بان حقوق بشر اشاره می‌کند که در آن به نقض حقوق کارگران خارجی شاغل در امارات توسط کارفرمایان اماراتی آنها، آن هم به شکلی بسیار وحشیانه اشاره می‌کند.

این روزنامه به نقل از «شارن بورو»، دبیرکل سندیکای کارگری آمریکا نوشت که سازمان بین المللی ائتلاف کار و کارگران همواره از سیاست‌های کاری امارات انتقاد کرده و امارات را به کشوری توصیف کرده که کارگران را به برده تبدیل می‌کند، این درحالی است که در این کشور اجازه تشکیل سندیکاها و جمعیت‌های کارگری و غیره وجود ندارد.

بورو در مصاحبه با هافینگتون پست گفته بود که حکومت امارات اجازه تاسیس سندیکاها و جمعیت‌ها را به کارگران در این کشور نمی‌دهد و آنها را از پیوستن به سندیکاها و اتحادیه های کارگری بین‌المللی منع می‌کند.

وی تاکید کرده بود که اوضاع کار و کارگران در امارات بسیار وخیم و اسفبار است و کارگران در این کشور در برخی موارد به ثبت رسیده حتی در معرض شکنجه‌های روحی و بدنی نیز قرار می‌گیرند.

هافینگتون پست به نقل از «سید خالد»، کارگر بنگلادشی که در امارات مشغول به کار است، نوشت: او مدت ۹ سال است که در امارات کار می‌کند و هم اکنون سه سال است که از مرخصی سالیانه محروم است.

سید خالد درباره وضعیت زندگی خود در امارات می‌گوید که من با ۵ کارگر دیگر در یک اتاق زندگی می‌کنیم و در خانه‌ای که حدود ۴۰ تا ۵۰ کارگر را در خود جای می‌دهد، تنها از یک دستشویی استفاده می‌کنیم. هر روز صبح صف طویلی از کارگران در برابر دستشویی بسته می‌شود و شرکتی که برای آن کار می‌کنیم ما را تحت فشار بسیاری قرار می‌دهد.

وی درباره حقوق دریافتی خود می‌گوید که هم اکنون من ماهیانه ۱۰۲ دلار حقوق می‌گیرم. در بنگلادش برای چنین کاری ماهیانه ۱۲۸ تا ۱۹۲ دلار می‌گیرد، ولی این کار از محل سکونتم دور است و ثابت نیست و ممکن یک یا دو ماه بیشتر وجود نداشته باشد.

«محمد أشرف»، دیگر کارگر بنگلادشی که در امارات کار می‌کند نیز می‌گوید که در برابر کارکردشان حقوق بسیار کمی را دریافت می‌کند و حتی ما را از تغذیه هم محروم کرده‌اند و هنگامی‌که کارگران در امارات دست به اعتصاب زدند، نامه‌هایی را دریافت کردیم که ما را تهدید می‌کرد، در صورت پیوستن به اعتصاب از کشور اخراج خواهید شد و کارگرانی که در اعتصاب شرکت کرده‌اند، بازداشت شده‌اند.
Share/Save/Bookmark