پوستر: ایران و ونزوئلا، آمریکا را ناک اوت کردند

پوستر: چراغ سبز برخی کشورهای عربی به اشغال کرانه باختری

پوستر: شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۰۰ هزار نفر گذشت

ویدئو کلیپ: ابر قدرت پوشالی...

گفتگو با «مسلم عمران» درباره مسئله فلسطین و اهمیت روز جهانی قدس + فیلم

گفتگو با «زینب مهنا» درباره محاصره غزه و اشغال کرانه باختری در بحبوحه بحران کرونا + فیلم

مجموعه پوستر: رهبرانقلاب: امروز دنیا قربانیان #کرونا را می‌شمارد اما چرا هیچ‌کس میلیون‌ها مظلوم در جهان اسلام را شمارش نمیکند؟

پوستر: خروج آمریکا از توافقات بین‌المللی ادامه دارد

پوستر: لجبازی و دعوای کودکانه دونالد ترامپ و نانسی پلوسی

مجموعه پوستر: تحریم حامیان اسرائیل

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

گفتگو با «میشل اسپرینگمن» درباره معامله قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل + فیلم

ویدئو کلیپ: تفاوت زندگی در اسرائیل و فلسطین

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: رمضان در یمن

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

پوستر: خطرناک‌ترین ویروس‌های جهان

پوستر: تحریم‌های آمریکا در بحبوحه کرونا تروریسم پزشکی است

پوستر: آزادی فلسطین، هدف واحد آزادگان جهان

پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۷
کد مطلب: ۲۰۰۹۱
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
یمنی‌ها در صنعا تظاهرات ضد دولتی برپا کردند
یمنی‌ها در صنعا تظاهرات ضد دولتی برپا کردند
معترضان یمنی بار دیگر با برپایی راهپیمایی ضد دولتی در صنعا پایتخت این کشور، استعفای عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور این کشور، را خواستار شدند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی، معترضان یمنی روز چهارشنبه ( ۱۳ فروردین، ۲ آوریل) در پاسخ به فراخوان «کمیته کمپین ۱۱ فوریه» که به دنبال احیای قیام ۲۰۱۱ علیه این دولت مورد حمایت عربستان و جلوگیری از فساد در یمن است، در خیابان‌های صنعا تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی استعفای هادی و پایان مداخله امریکا و عربستان سعودی را در امور داخلی این کشور خواستار شدند .

معترضان همچنین عملیات هواپیماهای بدون سرنشین امریکا در یمن را که موجب کشته شدن صدها غیرنظامی در سال‌های اخیر شده است، محکوم کردند.

واشنگتن مدعی است که در حملات هواپیماهای بدون سرنشین شبه نظامیان را هدف قرار می‌دهد اما منابع محلی می‌گویند غیرنظامیان قربانیان اصلی این حملات به شمار می‌آیند.

خانواده های قربانیان حملات هواپیماهای بدون سرنشین و فعالان حقوق بشر در واکنش به شمار روز افزون این حملات هوایی، «سازمان ملی قربانیان حملات پهپادی» را با هدف پایان دادن به حملات مرگبار پهپادهای امریکا تاسیس کردند.

هدف از تاسیس این سازمان ممنوع کردن حملات پهپادی امریکا در یمن و محاکمه کردن هر مقامی است که از چنین سیاستی حمایت می‌کند.

مردم یمن در فوریه ۲۰۱۱ میلادی انقلابی را آغاز کردند که سرانجام پس از یک سال تظاهرات گسترده خیابانی علیه علی عبدالله صالح ، وی را به برکناری از قدرت وادار ساختند.

صالح که ۳۳ سال بر یمن حکومت می کرد در فوریه ۲۰۱۲ میلادی مطابق با توافق انتقال قدرت مورد حمایت امریکا، در ازای برخورداری از مصونیت قدرت را واگذار کرد.

این درحالی بود که هادی، معاون وی در ۲۵ فوریه ۲۰۱۲ میلادی در انتخاباتی تک نامزدی که با حمایت امریکا و عربستان سعودی برگزاری شد، جانشنین صالح شد.

یمنی‌ها به برپایی تظاهرات با هدف تغییر ساختار سیاسی این کشور ادامه می‌دهند و برکناری اعضای رژیم صالح را از مناصب دولتی خواستارند.
Share/Save/Bookmark