اطعام نیازمندان تورنتو توسط کمپین «حسین کیست»

وظیفه مسلمانان در برابر شرارت ترامپ علیه فلسطین

فروش سوخت فاسد توسط امارات به یمن

ناآرامی‌‌ها در کرکوک ادامه دارد

استقبال ترکیه از تصویب قطعنامه آتش‌بس در سوریه

پرونده فلسطین همواره مسأله محوری جهان عرب باقی می ماند

ارتش یمن بر پایگاه‎های مهم در «نهم»، «لحج» و «مارب» مسلط شد

گردان‌های حزب‌الله عراق: در انتخابات آتی نامزد نداریم

اردن خواستار آتش‌بس فوری در «غوطه شرقی» سوریه شد

انتقاد جامعه مسلمان از اخراج مشاور مسلمان نخست‌‌وزیر ترینیداد و توباگو

تاکید سوریه بر شریک جرم بودن مسئولان غربی با تروریست‌ها

عملیات ویژه برقراری امنیت در «بصره» از صبح امروز آغاز شد

آمادگی امارات برای تجزیه جنوب یمن

جشنواره «سوری‌ها برای صلح» در کانادا

مجروحیت ۱۴۸ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست

سرنگونی یک پهپاد سعودی در «صعده»

جنگ با بقایای داعش همچنان ادامه دارد

۱۰ اصل مهم در طراحی تراکت

مراحل طراحی جلد کتاب از صفر تا صد

راهپیمایی مسالمت‌آمیز، راهبرد انقلابیون برای تحقق خواسته‌ها

سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
کد مطلب: ۷۸۵۳۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
رژیم صهیونیستی ناتوان از آغاز جنگ جدید در غزه
رژیم صهیونیستی ناتوان از آغاز جنگ جدید در غزه
برخلاف ادعای برخی محافل صهیونیستی که همواره در راستای حفظ توان بازدارندگی این رژیم فعالیت می‌کنند، واقعیت‌های میدانی نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی توان آغاز جنگ جدید علیه غزه یا لبنان را ندارد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از قدسنا، «تسویکا حاییموویچ» از فرماندهان سیستم دفاع موشکی ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی که از سوی روزنامه جروزالم پست منتشر شده تاکید کرد: حماس در جریان جنگ ۲۰۱۴ سیستم دفاع موشکی اسرائیل را متزلزل کرد.


وی اذعان کرد حمله به غزه یکی از بزرگترین بحران‌های ایجاد شده از لحاظ دشواری و سختی نبردها برای ارتش این رژیم بود.وی افزود: در جنگی که در سال ۲۰۱۴ رخ داد، دو سوم از اراضی اسرائیلی با ۴۵۰۰ فروند موشک از سوی حماس هدف قرار گرفت. حماس در جریان این جنگ با شلیک پیاپی و متوالی موشک‌های خود توانست سیستم‌های دفاع موشکی اسرائیل به ویژه گنبد آهنین را متزلزل کند.


حاییموویچ که مقام نظامی مسئول سیستم موشکی گنبد آهنین است، در تشریح توانمندی های متعدد گروههای مقاومت فلسطین افزود: در زمانی که جنگ در روزهای پایانی اش قرار داشت حماس بر پرتاب خمپاره های کوتاه برد تمرکز کرد که در نتیجه آن چند سرباز و شهرک نشین کشته شدند.


وی با ابراز تاسف از ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی در برابر موشک‌های حماس، افزود: آنها تا ساعات پایانی جنگ ۲۰۱۴ موشک‌های خود را به سوی اورشلیم، زخرون، یاکوب در شمال ، متسبیه رامون در جنوب پرتاب می کردند.به گزارش قدسنا، این سخنان فرمانده ارشد و فعلی ارتش رژیم صهیونیستی بیانگر این مسئله است که تل آویو در شرایط کنونی پس از گذشت سه سال از کابوس جنگ ۵۱ روزه هرگز توانایی آغاز نبردی دیگر در این جبهه را ندارد.


این مسئله را اگر در کنار شکست صهیونیستها در جنگ ۲۰۰۶ علیه لبنان قرار دهیم، که باعث افزایش قدرت بازدارندگی حزب الله لبنان شد ، متوجه خواهیم شد که صهیونیستها در شرایط کنونی حتی توان فکر کردن به آغاز نبردی جدید را ندارند.به ویژه اینکه در روزهای اخیر با پیروزی حزب الله لبنان در نبرد عرسال بسیاری از تحلیلگران آن را در امتداد پیروزی مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه توصیف کرده اند.

«بنیامین برگر» روزنامه نگار اسرائیلی فعال در سایت عبریJDN در باره پیروزی حزب الله لبنان در عرسال در تحلیلی نوشت: با وجود آسیب‌هایی که حزب الله در نبرد عرسال متحمل شد اما در نهایت توانست یک پیروزی مهم و راهبردی را در مرزهای سوریه و لبنان محقق کند.


برگر با اذعان به پیشرفت و توسعه توان جنگی حزب الله لبنان طی سالهای اخیر که جنگ در سوریه و لبنان جریان داشته، افزود: انجام موفق عملیات در مناطق کوهستانی، تپه ای و صعب العبور بدون پشتیبانی هوایی آن هم فقط طی چند روز کار ساده ای نیست و بیانگر پیشرفت توان تاکتیکی و عملیاتی حزب الله در میدان نبرد است.وی در عین حال درباره تلاش ایران برای ایجاد جبهه جدید علیه اسرائیل در جولان اشغالی از طریق حزب الله لبنان هشدار داد و در این باره اعلام خطر کرد.


بله، جملات پایانی این تحلیلگر صهیونیست نشان می دهد تل آویو در شرایط کنونی بیشتر از آنکه در فکر جنگی جدید باشد در فکر دفاع و حفظ خود در منطقه است، در اینجاست که باید نبض تحرکات صهیونیستها را در عرصه سیاسی دنبال کنیم، جایی که صهیونیستها با حمایت‌های آمریکا و غرب توان اقدامات بهتری از عرصه عملیاتی و میدانی دارند، عرصه ای که از سال ۲۰۰۰ تاکنون در حال تجربه شکست در جبهه های متفاوت آن هستند.
Share/Save/Bookmark