راه طی‌شده‌ای که نباید دوباره پیموده شود

رسانه های بین المللی در موردخروج احتمالی آمریکا از برجام چه گفتند؟

کمپین سودانی‌ها برای بررسی وضعیت مراکز حفظ قرآن

پایان اعتبار آمریکا و اقدامات نامتعارف

جریان شناسی معارضه سیاسی در سوریه

عکس/ شعارنویسی بر مرکز اسلامی سوئیس

ایران و حزب‌الله بزرگترین برنده آشتی ملی گروه‌های فلسطینی

کشتار مسلمانان میانمار در نشست بین المجالس محکوم شد

وزارت پیشمرگه تجهیزات بیشتری به کرکوک ارسال کرد

۳۹ مظنون داعشی در استانبول ترکیه بازداشت شدند

فیلم/ قانون کاتسا و واکنش ایران

اینفوگرافی/ نگاهی به لطف های آمریکا به ملت های مختلف!

عکس/ آمریکا بدون روتوش

یک بام و دو هوای سیاست خارجی ترکیه

اعتماد و مذاکره با آمریکا

تردید سفرای سابق آمریکایی درباره توان واشنگتن برای مهار ایران!

رسانه های ایتالیا؛ ترامپ در جنگ صلیبی علیه تهران منزوی شد

آخرین تحولات میدانی یمن

تظاهرات لس آنجلسی‌ها علیه فرمان جدید ترامپ

تیراندازی نظامیان صهیونیست به سمت مناطقی در نوار غزه

سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
کد مطلب: ۷۸۵۳۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
رژیم صهیونیستی ناتوان از آغاز جنگ جدید در غزه
رژیم صهیونیستی ناتوان از آغاز جنگ جدید در غزه
برخلاف ادعای برخی محافل صهیونیستی که همواره در راستای حفظ توان بازدارندگی این رژیم فعالیت می‌کنند، واقعیت‌های میدانی نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی توان آغاز جنگ جدید علیه غزه یا لبنان را ندارد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از قدسنا، «تسویکا حاییموویچ» از فرماندهان سیستم دفاع موشکی ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی که از سوی روزنامه جروزالم پست منتشر شده تاکید کرد: حماس در جریان جنگ ۲۰۱۴ سیستم دفاع موشکی اسرائیل را متزلزل کرد.


وی اذعان کرد حمله به غزه یکی از بزرگترین بحران‌های ایجاد شده از لحاظ دشواری و سختی نبردها برای ارتش این رژیم بود.وی افزود: در جنگی که در سال ۲۰۱۴ رخ داد، دو سوم از اراضی اسرائیلی با ۴۵۰۰ فروند موشک از سوی حماس هدف قرار گرفت. حماس در جریان این جنگ با شلیک پیاپی و متوالی موشک‌های خود توانست سیستم‌های دفاع موشکی اسرائیل به ویژه گنبد آهنین را متزلزل کند.


حاییموویچ که مقام نظامی مسئول سیستم موشکی گنبد آهنین است، در تشریح توانمندی های متعدد گروههای مقاومت فلسطین افزود: در زمانی که جنگ در روزهای پایانی اش قرار داشت حماس بر پرتاب خمپاره های کوتاه برد تمرکز کرد که در نتیجه آن چند سرباز و شهرک نشین کشته شدند.


وی با ابراز تاسف از ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی در برابر موشک‌های حماس، افزود: آنها تا ساعات پایانی جنگ ۲۰۱۴ موشک‌های خود را به سوی اورشلیم، زخرون، یاکوب در شمال ، متسبیه رامون در جنوب پرتاب می کردند.به گزارش قدسنا، این سخنان فرمانده ارشد و فعلی ارتش رژیم صهیونیستی بیانگر این مسئله است که تل آویو در شرایط کنونی پس از گذشت سه سال از کابوس جنگ ۵۱ روزه هرگز توانایی آغاز نبردی دیگر در این جبهه را ندارد.


این مسئله را اگر در کنار شکست صهیونیستها در جنگ ۲۰۰۶ علیه لبنان قرار دهیم، که باعث افزایش قدرت بازدارندگی حزب الله لبنان شد ، متوجه خواهیم شد که صهیونیستها در شرایط کنونی حتی توان فکر کردن به آغاز نبردی جدید را ندارند.به ویژه اینکه در روزهای اخیر با پیروزی حزب الله لبنان در نبرد عرسال بسیاری از تحلیلگران آن را در امتداد پیروزی مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه توصیف کرده اند.

«بنیامین برگر» روزنامه نگار اسرائیلی فعال در سایت عبریJDN در باره پیروزی حزب الله لبنان در عرسال در تحلیلی نوشت: با وجود آسیب‌هایی که حزب الله در نبرد عرسال متحمل شد اما در نهایت توانست یک پیروزی مهم و راهبردی را در مرزهای سوریه و لبنان محقق کند.


برگر با اذعان به پیشرفت و توسعه توان جنگی حزب الله لبنان طی سالهای اخیر که جنگ در سوریه و لبنان جریان داشته، افزود: انجام موفق عملیات در مناطق کوهستانی، تپه ای و صعب العبور بدون پشتیبانی هوایی آن هم فقط طی چند روز کار ساده ای نیست و بیانگر پیشرفت توان تاکتیکی و عملیاتی حزب الله در میدان نبرد است.وی در عین حال درباره تلاش ایران برای ایجاد جبهه جدید علیه اسرائیل در جولان اشغالی از طریق حزب الله لبنان هشدار داد و در این باره اعلام خطر کرد.


بله، جملات پایانی این تحلیلگر صهیونیست نشان می دهد تل آویو در شرایط کنونی بیشتر از آنکه در فکر جنگی جدید باشد در فکر دفاع و حفظ خود در منطقه است، در اینجاست که باید نبض تحرکات صهیونیستها را در عرصه سیاسی دنبال کنیم، جایی که صهیونیستها با حمایت‌های آمریکا و غرب توان اقدامات بهتری از عرصه عملیاتی و میدانی دارند، عرصه ای که از سال ۲۰۰۰ تاکنون در حال تجربه شکست در جبهه های متفاوت آن هستند.
Share/Save/Bookmark