کلیپ: کمک‌های مردمی خارجی به سیل‌زدگان ایران

افتتاح نمایشگاه کتاب در غزه

ربودن شهروندان عراقی در نینوا به دست تروریست‌های داعش

مشارکت نماینده سازمان ملل و هیئت معارضان سوری در مذاکرات آستانه

عدم موفقیت داعش در گروگانگیری ۲۴ غیرنظامی افغان

انفجار بمب دیگر در پایتخت سریلانکا

گردهمایی 200 هزار مسلمان در همایش اسلامی فرانسه

لغو حکم سلب تابعیت ۵۵۱ شهروند بحرینی

فیلم/ حمله ناجوانمردانه نظامیان اسرائیل به نوجوان فلسطینی با دست بسته

ارسال پیام اعتراض فرانسه به اسرائیل

«سید حسن نصرالله» امروز سخنرانی می‌کند

کشف خودرو بمب گذاری شده در کابل

اعتراض فعالان توییتر به دخالت امارات در انقلاب‌های عربی

کمپین فعالان سودانی علیه دخالت عربستان و امارات در امور کشورشان

در خواست حشد الشعبی مبنی بر بیرو ن راندن نیروهای آمریکایی از شمال عراق

عکس/ تظاهرات فعالان مراکشی برای آزادی زندانیان سیاسی

افزایش تعداد معترضین به سیاست‌های محیط زیستی در انگلیس

هشدار آمریکا درباره تکرار حملات تروریستی در سریلانکا

دیدار فعالان حقوق زن با رئیس هیئت مذاکره کننده طالبان

افشای نقشه آمریکا برای تسلط به شهرهای «بوکمال و المیادین» سوریه

پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
کد مطلب: ۸۱۸۶۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
بازندگان حمله تروریستی نیوزیلند
بازندگان حمله تروریستی نیوزیلند
حمله تروریستی نیوزیلند تبدیل به خط کش و شاقولی برای محک و ارزیابی پایبندی دولت ها و رسانه های مختلف به حقوق بشر شده است. سران سیاسی بسیاری از دولت‌ها همسو با خشم ملت‌های مختلف ضمن محکوم نمودن این حمله سبعانه، از انگیزه‌های تروریستی در پس آن نیز اعلام انزجار کردند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از iuvmpress، حمله تروریستی نیوزیلند تبدیل به خط کش و شاقولی برای محک و ارزیابی پایبندی دولت ها و رسانه های مختلف به حقوق بشر شده است. سران سیاسی بسیاری از دولت‌ها همسو با خشم ملت‌های مختلف ضمن محکوم نمودن این حمله سبعانه، از انگیزه‌های تروریستی در پس آن نیز اعلام انزجار کردند.

صدالبته دراین میان بودند دولت‌ها و رسانه‌هایی که در این آزمون بزرگ حقوق‌بشری باردیگر مردود شدند، همان دولت‌ها و رسانه‌هایی که همیشه دم از حقوق‌ مساوی و برابر همه انسان ها می زنند و ادعای آنان گوش فلک را کر کرده‌ است. همان هایی که با انگیزه‌های سیاسی و نژادی برای حمله به دفتر مجله طنز شارلی ابدو به خط شدند و به خیابان آمدند و راهپیمایی کردند، اما این حمله تروریستی را با گستاخی و پررویی تمام “اتفاق” نامیدند.

دیگر بازنده بزرگ این آزمون حقوق‌بشری یعنی رسانه‌های غربی هم بهتر از سردمداران و دولت‌های پس پرده خود عمل نکردند؛ بنگاه خبر پراکنی بی بی سی به عنوان ویترین این به اصطلاح رسانه‌ها همواره نشان داده علی رغم ادعای بیطرفی، طرفِ خاصی را می گیرد، بی بی سی در این حمله طرف تروریست‌ها را گرفت و از اطلاق هر عبارتی که مستقیم یا غیر مستقیم دال بر تروریستی بودن این حمله داشته باشد، خودداری کرد.

شنیده ها حاکی از آن است که تروریستی که این جنایت را مرتکب شده، تحت تأثیر شعارهای نژادپرستانه و ناسیونالیست افراطی دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده قرار داشته است، هرچند که نمی توان با نگاهی تقلیل گرایانه، علت حملاتی از این دست را به افراد تقلیل داد، بلکه باید ریشه های آن را در ورای نگاه ناسیونالیستی، نژادپرستانه و قبیله گرایانه برخی از نحله های فکری نژادپرست غربی جستجو کرد که شوربختانه در حال شدت گرفتن است.

زمانیکه واکنش مقامات و رپورتاژ خبری رسانه‌های غربی در خصوص حمله شارلی ابدو پاریس را با این حمله تروریستی، فاجعه انسانی در یمن و… مقایسه می کنیم، بیش از پیش به تناقضات لیبرالیسم و سرمایه‌داری غرب پی می بریم.

به امید روزی که هر حمله تروریستی، در هر جای جهان و علیه هر فرد و مذهب در زمره تروریسم قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark