پوستر: آرزوهای کودکان مظلوم غزه

حمله پهپادهای یمنی به ۲ فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان»

اعتصاب عمومی فلسطینیان در روز برگزاری نشست منامه

اعطای حق شهروندی افتخاری فرانسه به زن فعال سیاسی عربستانی

تظاهرات كردهای استرالیا علیه دخالت تركیه در امور عراق و سوریه

پویش فعالان عرب علیه دست داشتن آمریكا و عربستان در حمله به نفت‌كش‌ها + عکس

درخواست فعالان آمریکایی از رئیس جمهور برای مخالفت با سلاح هسته ای

پوستر: یمن را دریابید

شهر کالیته

نامه ۹۱ نماینده پارلمان ایرلند علیه جنایات رژیم آل خلیفه

لندن میزبان بزرگ‌ترین كنفرانس حمایت از فلسطین در اروپا

عکس/ پویش مردمی حمایت از هشدارهای ارتش یمن

عکس/ تظاهرات سودانی‌ها در هلند علیه دخالت‌های عربستان

عکس/ حج نمادین در بروکسل علیه سوء استفاده عربستان از حرمین شریفین

پوستر: قدرت پوشالی آمریکا

پوستر: هدیه سعودی‌ها برای کودکان یمنی

هشدار نسبت به نقض گسترده حقوق کودکان در کشورهای عربی

پوستر: معامله قرن یا جنایت قرن

کشته شدن بیش از ۷ هزار مصری طی ۶ سال حکومت سیسی

نائب رئیس پارلمان آلمان: امارات، مسئول بزرگترین بحرانی انسانی جهان

پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
کد مطلب: ۸۱۸۶۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
بازندگان حمله تروریستی نیوزیلند
بازندگان حمله تروریستی نیوزیلند
حمله تروریستی نیوزیلند تبدیل به خط کش و شاقولی برای محک و ارزیابی پایبندی دولت ها و رسانه های مختلف به حقوق بشر شده است. سران سیاسی بسیاری از دولت‌ها همسو با خشم ملت‌های مختلف ضمن محکوم نمودن این حمله سبعانه، از انگیزه‌های تروریستی در پس آن نیز اعلام انزجار کردند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از iuvmpress، حمله تروریستی نیوزیلند تبدیل به خط کش و شاقولی برای محک و ارزیابی پایبندی دولت ها و رسانه های مختلف به حقوق بشر شده است. سران سیاسی بسیاری از دولت‌ها همسو با خشم ملت‌های مختلف ضمن محکوم نمودن این حمله سبعانه، از انگیزه‌های تروریستی در پس آن نیز اعلام انزجار کردند.

صدالبته دراین میان بودند دولت‌ها و رسانه‌هایی که در این آزمون بزرگ حقوق‌بشری باردیگر مردود شدند، همان دولت‌ها و رسانه‌هایی که همیشه دم از حقوق‌ مساوی و برابر همه انسان ها می زنند و ادعای آنان گوش فلک را کر کرده‌ است. همان هایی که با انگیزه‌های سیاسی و نژادی برای حمله به دفتر مجله طنز شارلی ابدو به خط شدند و به خیابان آمدند و راهپیمایی کردند، اما این حمله تروریستی را با گستاخی و پررویی تمام “اتفاق” نامیدند.

دیگر بازنده بزرگ این آزمون حقوق‌بشری یعنی رسانه‌های غربی هم بهتر از سردمداران و دولت‌های پس پرده خود عمل نکردند؛ بنگاه خبر پراکنی بی بی سی به عنوان ویترین این به اصطلاح رسانه‌ها همواره نشان داده علی رغم ادعای بیطرفی، طرفِ خاصی را می گیرد، بی بی سی در این حمله طرف تروریست‌ها را گرفت و از اطلاق هر عبارتی که مستقیم یا غیر مستقیم دال بر تروریستی بودن این حمله داشته باشد، خودداری کرد.

شنیده ها حاکی از آن است که تروریستی که این جنایت را مرتکب شده، تحت تأثیر شعارهای نژادپرستانه و ناسیونالیست افراطی دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده قرار داشته است، هرچند که نمی توان با نگاهی تقلیل گرایانه، علت حملاتی از این دست را به افراد تقلیل داد، بلکه باید ریشه های آن را در ورای نگاه ناسیونالیستی، نژادپرستانه و قبیله گرایانه برخی از نحله های فکری نژادپرست غربی جستجو کرد که شوربختانه در حال شدت گرفتن است.

زمانیکه واکنش مقامات و رپورتاژ خبری رسانه‌های غربی در خصوص حمله شارلی ابدو پاریس را با این حمله تروریستی، فاجعه انسانی در یمن و… مقایسه می کنیم، بیش از پیش به تناقضات لیبرالیسم و سرمایه‌داری غرب پی می بریم.

به امید روزی که هر حمله تروریستی، در هر جای جهان و علیه هر فرد و مذهب در زمره تروریسم قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark