تداوم تظاهرات بحرینی‌ها به مناسبت هشتمین سالگرد انقلاب

زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در چهل و هفتمین جمعه تظاهرات بازگشت

حمله هوایی ارتش عراق به داعش در خاک سوریه

یمن پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کرد

آمادگی مردم مغرب برای برپایی تظاهرات در اعتراض به کنسرت خواننده صهیونیستی

مخالفت مسئولان عراق با هرگونه پایگاه خارجی در این کشور

رژیم صهیونیستی طرح پیشنهاد سعودی برای سازش در خاورمیانه را رد کرد

شلیک موشک زلزال ۱ به محل تجمع مزدوران سعودی در عسیر

فراخوان تظاهرات در سالروز انقلاب بحرین

عقب نشینی نظامیان سعودی از بخش‌هایی در استان المهره یمن

بیست و سومین راهپیمایی دریایی غزه امروز برگزار می شود

آغاز عملیات پاکسازی داعش از مناطق جنوبی سامرا

تظاهرات مشترک اتحادیه کاری و جلیقه زردها در فرانسه

عدم تمایل نیمی از اسرائیلی‌ها به نخست وزیری نتانیاهو

هلاکت ۹۶ مزدور سعودی در جبهه حرض در یمن

آغاز فعالیت سامانه دفاع موشکی «اس-۳۰۰» در سوریه

ناکامی مزدوران سعودی در نفوذ به دو جبهه تعز

حمله تروریستی به اتوبوس حامل زائران در عراق

شهادت مجروح تظاهرات دریایی در سواحل غزه

تداوم تظاهرات ضد دولتی در صربستان

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۳
کد مطلب: ۱۱۹۸۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
پاکستانی‌ها علیه حملات پهپادهای امریکا تظاهرات کردند
پاکستانی‌ها علیه حملات پهپادهای امریکا تظاهرات کردند
هزاران پاکستاني در اعتراض به سياست‌هاي واشنگتن و حملات هواپيماهاي بدون سرنشين امريکا در مناطق قبائلي‌نشين اين کشور تظاهرات سراسري برپا کرده‌اند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی، «جماعت اسلامي پاکستان»، بزرگترين حزب سياسي- مذهبي پاکستان، اين تظاهرات را که روز جمعه برگزار شد، سازماندهي کرده بود .

تظاهرکنندگان همچنين از دولت اسلام آباد خواستند تا مسير ارسال تجهيزات مورد نياز ناتو به افغانستان را مسدود و در صورت ادامه عمليات مرگبار هواپيماهاي بدون سرنشين امريکا در مناطق قبائلي‌نشين شمال غرب پاکستان، اين پهپادها را ساقط کند.

تظاهرکنندگان با خود پارچه نوشته‌هايي حمل مي‌کردند که بر روي آن‌ها نوشته شده بود : «حملات هواپيماهاي بدون سرنشين را متوقف کنيد» و « امريکا دشمن صلح است».

شرکت کنندگان در اين تظاهرات همچنين عليه امريکا و فعاليت‌هاي آن در پاکستان شعار سر دادند.

يک مقام رسمي جماعت اسلامي در گفت و گو با خبرنگار پرس تي وي در اسلام آباد گفت: « ما مردمي صلح طلب هستيم اما امريکا مي‌خواهد به ما زور بگويد. اگر امريکا بخواهد به ما زور بگويد آماده هستيم تا پاي جان با آن مبارزه کنيم.»

يکي از رهبران معترض نيز در شهر کراچي واقع در جنوب پاکستان به خبرنگار پرس تي وي گفت که ارتش پاکستان بايد از اسلام پيروي کند و به رئيس جمهور امريکا بگويد : « اوباما، ما ديگر نمي‌توانيم از تو پيروي کنيم.»

وي افزود: « تعداد زيادي از مردم پاکستان جان خود را از دست داده‌اند. اکنون بايد به اندازه کافي شجاعت داشته باشيم که بگوييم ديگر نمي‌خواهيم از امريکا پيروي کنيم.»

تظاهرکنندگان همچنين گزارش اخير دولت اسلام آباد را درباره تلفات حملات هواپيماهاي بدون سرنشين امريکا محکوم کردند.

وزارت دفاع پاکستان در ۳۰ اکتبر در گزارشي به سناي اين کشور اعلام کرد که سه درصد از دو هزار و ۲۲۷ نفري که از سال ۲۰۰۸ ميلادي در حملات هواپيماهاي بدون سرنشين امريکا در مناطق قبائلي نشين پاکستان کشته شدند ، غيرنظامي بودند.

اين آمار ارائه شده از سوي وزارت دفاع پاکستان، با آمارهاي گذشته دولت و همچنين آمارهاي ارائه شده از سوي سازمان‌هاي مستقل به شدت مغايرت دارد.

معترضان همچنين از اقدام دولت اسلام آباد به دليل آن‌چه که آن‌ها از آن به عنوان ارايه اطلاعات نادرست به پارلمان نام بردند، انتقاد کردند.

واشنگتن ادعا مي‌کند حملات هواپيماهاي بدون سرنشين امريکا، شبه نظاميان طالبان راکه نيروهاي بين‌المللي تحت هدايت امريکا در کشور همسايه پاکستان را تهديد مي‌کنند، هدف قرار مي‌دهند اين درحالي است که بنابر آمارها غيرنظاميان پاکستاني قربانيان اصلي اين حملات که بدون مجوز سازمان ملل انجام مي‌شوند، هستند.

کشتار غيرنظاميان پاکستاني از جمله زنان و کودکان در حملات پهپادهاي امريکا به تيرگي روابط بين اسلام آباد و واشنگتن منجر شده است و مقام‌هاي پاکستاني بارها در اين باره به دولت امريکا شکايت کرده‌اند.

بن امرسون، گزارشگر ويژه سازمان ملل در زمينه حقوق بشر و مبارزه با تروريسم نيز اخيرا بنابر گزارش دولت پاکستان گفت که در نتيجه حملات هواپيماهاي بدون سرنشين امريکا در پاکستان از سال ۲۰۰۴ ميلادي، دست‌کم ۴۰۰ غير نظامي کشته شده‌اند.

به گزارش اداره تحقيقات روزنامه نگاري از سال ۲۰۰۴ ميلادي بين دو هزار و ۵۲۹ و سه هزار و ۶۱۷ نفر از جمله صدها غير نظاميان در حملات هواپيماهاي بدون سرنشين امريکا درپاکستان کشته شده‌اند.

دانشکده حقوق دانشگاه استنفورد و دانشگاه نيويورک در سپتامبر سال ۲۰۱۲ طي گزارشي درباره آثاري که اين حملات پهپادي بر زندگي مردم عادي در مناطق قبيله نشين پاکستان دارد، هشدار دادند.

در اين گزارش آمده است که «شمار اهداف اصلي و سطح بالا که در اين حملات کشته مي‌شوند در مقايسه با تلفات کلي بسيار ناچيز و در حدود ۲ درصد است.»
Share/Save/Bookmark