لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

عزل برادر ناتنی ولیعهد عربستان از سازمان گردشگری

شهر کالیته

پویش ضد دولتی مردم مصر در جام ملت‌های آفریقا + نماهنگ

پوستر: آرزوهای کودکان مظلوم غزه

حمله پهپادهای یمنی به ۲ فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان»

اعتصاب عمومی فلسطینیان در روز برگزاری نشست منامه

اعطای حق شهروندی افتخاری فرانسه به زن فعال سیاسی عربستانی

تظاهرات كردهای استرالیا علیه دخالت تركیه در امور عراق و سوریه

چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
کد مطلب: ۸۰۷۲۵
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
ادامه ارسال تجهیزات ارتش سوریه به ادلب
ادامه ارسال تجهیزات ارتش سوریه به ادلب
ارتش سوریه در عین حال که در شمال این کشور در حال دفع حملات تروریستهاست، همچنان به جبهه‌های شمالی سلاح، تجهیزات و نیرو اعزام می‌کند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از العالم، ارتش سوریه محورهای تحرکات گروه‌های تروریستی در ریف استان حماه را هدف حملات خود قرار داد.

تروریستها قصد داشتند از سمت روستای «الصخر» به سمت مواضع ارتش سوریه در اطراف روستاهای «الحمامیات و بریدیج» واقع در ریف شمالی «محردة» نفوذ کنند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نیروهای شناسایی ارتش سوریه تحرکات تروریست‌ها از سمت الصخر را تحت نظر قرار دادند و به آنان حمله کردند.

یک یگان از ارتش سوریه هم که در اطراف شهرک «زلین» واقع در ریف شمالی استان حماه مستقر بود با شماری از تروریست‌ها درگیر شد.

تروریست‌ها قصد داشتند از اراضی زراعی واقع در جنوب شهر «اللطامنه» به مواضع نیروهای سوری در زلین نفوذ کنند که در جریان این درگیری شماری از آنان از پای درآمدند.

تروریستها همچنین در اطراف شهرک «معرکبه، جنوب شهر مورک، غرب شهرک صوران» و اطراف الصخر به سمت ارتش سوریه حمله کردند که این حمله نیز راه به جایی نبرد.

نیروهای سوری در ریف شمالی استان حماه بارها در برابر تلاش تروریستها برای نقض توافق منطقه «عاری از سلاح» در ادلب ایستاده‌اند.

پس از دیدار روسای جمهوری روسیه و ترکیه در سوچی روسیه در بیست و ششم شهریور ماه گذشته، اعلام شد که یک منطقه حائل و عاری از سلاح به عمق ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر در بین خطوط تماس ارتش سوریه و افراد مسلح در شمال غرب سوریه ایجاد خواهد شد و گروه‌های مسلح و ارتش سوریه از این مناطق عقب نشینی کرده و تنها نیروهای روسی و تُرک در آن مستقر خواهند شد.

بر اساس این توافق قرار بود در مرحله نخست یک منطقه عاری از سلاح در اطراف شهر ادلب ایجاد شود. در مرحله دوم نیز باید سلاح سنگین جمع‌آوری می‌شد و در مرحله بعد نهادهای دولتی سوریه پیش از پایان سال جاری میلادی فعالیت خود را آغازکنند.

ترکیه که در اجرای این توافق متعهد شد که تروریستها را از این منطقه خارج کند، هنوز نتوانسته است به تعهد خود عمل کند؛ زیرا تروریستها باید تا ۲۳ مهر ماه از این منطقه خارج می‌شدند.

سخنگوی النصره: هر لحظه امکان دارد عملیات ارتش سوریه آغاز شود

در همین راستا، «ابوخالد الشامی» سخنگوی گروه تروریستی «هیئة تحریر الشام» -که جبهه النصره رکن اصلی تشکیل دهنده آن است- از ادامه ارسال تجهیزات و اعزام نیرو توسط ارتش سوریه به جبهه شمال این کشور به ویژه استان ادلب خبر داد.

الشامی در گفت‌وگو با خبرگزاری «اباء» -وابسته به تحریر الشام- گفت که شمال سوریه آبستن حوادث خواهد بود و این مسئله پس از ارسال تجهیزات و نیرو توسط ارتش سوریه جدی‌تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیروهای سوری در منطقه ساحلی، ریف حماه، ریف حلب و شهر حلب استقرار یافته‌اند، احتمال داد که هر لحظه امکان دارد ارتش سوریه عملیات خود را آغاز کند.

این سرکرده النصره با بیان اینکه عناصر تحت امرش «در آمادگی کامل قرار دارند»، ادعا کرد که این گروه اجازه نخواهد داد کنترل مناطق بیشتری را به دست گیرد.

الشامی درباره ساخت سنگرهای وابسته به این گروه نیز اظهار داشت که این مسئله همچنان ادامه دارد و در حال کسب آمادگی بیشتر هستند.

این سرکرده تروریستی درباره ارهکار سیاسی بحران سوریه هم ادعا کرد که «ما به عنوان هیئة تحریر الشام تکرار می‌کنیم که سلاح انقلاب، خط قرمز است و هر کس راضی شود که این سلاح را تحویل دهد... به اعدام هر چه بیشتر اسرا رضایت داده است. لذا سلاحمان را کنار نمی‌گذاریم».
Share/Save/Bookmark