بررسی اعتراضات ضدنژادپرستی در اسرائیل + فیلم

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فوت کرد

افشای نامه دختر فراری پادشاه امارات

اعتراض لندنی‌ها به اخراج کارگران فلسطینی از لبنان

آغاز عملیات نجات پناهجویان در دریای مدیترانه

پویش مجازی وحدت علیه مزدوران آمریکا در منطقه

طومار مردم مصر برای آزادی زندانیان سیاسی

خاکسپاری ۸۶ مسلمان کشتار سربرنیتسا در بوسنی

پوستر/ ترامپ: مطمئنم پهپاد ایران را زدیم

سفر محرمانه لیبرمن به کردستان عراق

لغو لقب ملکه زیبایی از دختر نژادپرست آمریکایی

معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۶
کد مطلب: ۲۴۴۱
داخلی آرشيو خبر صفحه انجمن اسلامی شهید ادواردوآنیلی
مشروح مراسم یادبود مالکوم شباز در اصفهان
مشروح مراسم یادبود مالکوم شباز در اصفهان
مالكوم شيعه‌اي بود كه تمام زندگي خود را وقف اسلام و مبارزه با استكبار كرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از صاحب نیوز یادبود شهید مالکوم شباز دراصفهان برگزار شد، در این جلسه که با همت انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی وهمکاری خانه مشروطه بود دوستان و نزدیکان آن شهید از آمریکا،‌ اهالی رسانه وعموم مردم حضورداشتند ویاد آن شهید را گرامی داشتند. جمال طاهری مدیر انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی ضمن خیرمقدم به مهمانان و حضارگفت: این جلسه تنها یادبود نیست،‌ بلکه کالبدشکافی حقیقت وانتشار آن برای جهانیان است برهمین اساس ما آن را درخانه مشروطه که مکانی برای آزادی‌خواهی وعدالت‌طلبی درایران است برپا نمودیم تا حقیقت جویان جهان با این مظلومیت تاریخی آشنا شوند و صدای حقیقت را به گوش همگان برسانیم.

وی در ادامه بااشاره به مظلومیت مالکوم شباز گفت: متاسفانه مالکوم درشرایطی به شهادت رسید که حتی خبر شهادت او ازسوی برخی رسانه‌ها سانسور شد دلیلش هم آن بود که رسانه‌های غربی مانند بی.بی.سی به ماجرا نپرداختند!حتی بعد ازانتشارخبر چون رسانه‌های غربی مالکوم را به شدت تخریب کرده بودند رسانه‌های داخلی ما اغلب از بردن نام وی به عنوان «نوشیعه» ابا داشتند.

وی در ادامه افزود: اگر قرار باشد ما گوش به زنگ رسانه‌های غربی باشیم و نقل قول‌های دوستان معتمد و نزدیکان او را به عنوان منبع خبری تایید نکنیم پس باید نقل قول‌های بنی‌امیه و بنی‌عباس را هم نسبت به شیعیان و ائمه معصومین (علیهم السلام) و تکذیب شهادت ایشان قبول کنیم؛ درحالی‌که ذات رسانه‌های غربی باطل است.

مرضیه هاشمی خبرنگار پرس.تی.وی که به عنوان مهمان و سخنران حضور داشت نیز با اشاره به عدم استقلال رسانه‌های داخلی گفت: متاسفانه اغلب رسانه‌های داخلی ما استقلالی برای پوشش خبری ندارند. بیداری اسلامی و مظلومیت شیعیان را آن‌گونه که هست انعکاس نمی‌دهند زیرا این رسانه‌ها تابع رسانه‌های غربی شده‌اند مساله‌ای که برخلاف هویت انقلابی و اسلامی ماست.

وی در ادامه با اشاره به شخصیت مالکوم ومظلومیتی که داشت گفت:‌ او ازهمان نوجوانی که ۱۳ساله بود به شدت زیرنظر پلیس و تحت فشار آن‌ها قرارداشت و اذیت می‌شد بارها به بهانه‌های واهی او را بازداشت و زندانی می‌کردند زیرا می‌ترسیدند تا مثل پدربزرگش روزی مبارز و انقلابی بزرگی شود .


خبرنگار آمریکایی پرس.تی.وی در مورد شیعه شدن مالکوم خاطرنشان کرد: او زمانی که درزندان بود با یک شیعه آشنا شد سپس بعد از آزادی بدون این‌که راهنمایی داشته باشد تنها با تحقیق و مطالعه اطلاعاتش را بالا برد با وجودی که ازنظرمالی مشکلات زیادی داشت به سوریه سفر کرد و یکسالی در حوزه علمیه آن‌جا بود خیلی دوست داشت به ایران بیاید ودرقم تحصیلات حوزوی را دنبال کند اما نگذاشتند.

محمد حسن اسلام جمال گلزاری ازدوستان نزدیک مالکوم با گله از وضع اقتصادی شیعیان وعدم حمایت آن‌ها گفت: وقتی مالکوم به حج رفته بود وهابیون خیلی از او استقبال کردند حتی وعده‌های مالی زیادی به او داده بودند تا به عنوان مبلغ وهابی فعالیت کند به شکلی که مالکوم می‌گفت آن‌ها در یک دستم ماه و در دست دیگرم خورشید را پیشنهاد داده بودند اما من حقیقت را یافته بودم و فریب زرق و برق آن‌ها را نمی خوردم با این حال درطول زندگی‌اش از فقر بسیار دررنج بود ولی هیچ کس یا ارگانی از او حمایت نکرد او مسلمانی شیعه بود که تمام زندگی خود را وقف اسلام و مبارزه با استکبار کرده بود برای همین هم او را به شهادت رساندند مالکوم برای اتحاد گروه‌های مسلمان رایزنی‌های زیادی کرده بود.

او درادامه افزود: متاسفانه رسانه‌های غربی درمورد مالکوم دروغ‌های زیادی گفتند وقتی شبکه پرس.تی بی خبر شهادتش را اعلام کرد آن‌ها که ادعای تسلط رسانه‌ای دارند در زمان شهادت او سکوت کردند ولی با اعلام خبر شهادت مالکوم،‌ به شدت با خبرپراکنی دروغین خود او را بمباران نمودند البته موفق هم شدند که با همین ترفند‌ها آن‌گونه که می‌خواهند این شهیدغریب و مظلوم را به مخاطب عام معرفی کنند.

در حاشیه مراسم: حضار و مدعوین سخنران به اندازه‌ای تحت تاثیر زندگی غریبانه شهید مالکوم قرارگرفته بودند که چشمان بیشتر افراد به دلیل گریه قرمزشده بود وفضای جلسه رنگ وبوی عاطفی خاصی به خود گرفته بود. مرضیه هاشمی چندین بار به خاطر بغض وتاثر شدید صحبت‌هایش را قطع می‌کرد به‌خصوص این‌که مالکوم شباز بسیار مشتاق آمدن به ایران بود و رسانه‌ها چگونه ناجوانمردانه به تخریب او دست زدند.
Share/Save/Bookmark