عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

دولت میانمار اینترنت مسلمانان را قطع کرد!

بحران استقلال در دستگاه قضایی ترکیه

ویدئو کلیپ: سرانجام محمد مرسی و بشار اسد

پوستر: ۹۱۰۰۰ شمار کشته‌شدگان حمله ائتلاف سعودی به یمن

جمع‌آوری ۶ میلیون امضا در مخالفت با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

طومار فعالان آمریکایی در حمایت از فلسطین

عکس/ تشییع جنازه نمادین محمد مرسی در بوسنی و هرزگوین

دیدار روحانی وابسته به امارات با افسران اسرائیل

پوستر: آتش‌افروزی در منطقه با دلارهای نفتی

راهپیمایی اتوبوس‌ها در لندن علیه اعدام عالمان دینی در عربستان + تصاویر

پیام داعش به مناسبت مرگ محمد مرسی

تحصن مردم تركیه علیه نشست منامه و معامله قرن

فیلم/ اعتراض شجاعانه زن آمریکایی در مراسم جشن سفارت عربستان

يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۴
کد مطلب: ۱۴۹۷
داخلی آرشيو گزارش صفحه اتحادیه کودکان خاورمیانه
گزارش فعالیت‌های "اتحادیه کودکان خاورمیانه"
گزارش فعالیت‌های "اتحادیه کودکان خاورمیانه"
این گروه، در دو سال نخست فعالیت خود، اقدام به ارسال غذا به غزه و کرانه باختری، اعزام نماینده به این مناطق، برگزاری دوره‌های آموزشی درباره فلسطین و راه‌اندازی تظاهرات برای پایان کمک‌های آمریکا به اسرائیل کرد. اولین محموله ارسالی این اتحادیه، ارسال لباس گرم برای کودکان غزه در زمستان بود.
گروه پژوهش جبهه جهانی مستضعفین- اتحادیه کودکان خاورمیانه (MECA)، سازمانی غیردولتی است که در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد. این سازمان توسط دو تن از فعالان حقوق بشر، پس از سفر به غزه و اسرائیل و در آغاز انتفاضه اول ایجاد شد.

گردانندگان این سازمان که از نزدیک شاهد خشونت اسرائیل، فقر و بی‌عدالتی در مناطق اشغالی بودند، تصمیم به ایجاد گروهی برای کمک به مردم غزه و خاورمیانه،
اتحادیه کودکان خاورمیانه (MECA)، سازمانی غیردولتی است که در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد. این سازمان توسط دو تن از فعالان حقوق بشر، پس از سفر به غزه و اسرائیل و در آغاز انتفاضه اول ایجاد شد.
خصوصا کودکان گرفتند. آن‌ها تلاش کردند به دنیا نشان دهند چه بر سر کودکان فلسطین اشغالی آمده است. باربارا لوبین و هاوارد لوین، با تصور اینکه جمع‌آوری پول برای انجام پروژه‌های مختلف در غزه و کرانه باختری، اوضاع زندگی ساکنین این مناطق را بهبود خواهد بخشید، فعالیت‌ خود را آغاز کردند.

این گروه، در دو سال نخست فعالیت خود، اقدام به ارسال غذا به غزه و کرانه باختری، اعزام نماینده به این مناطق، برگزاری دوره‌های آموزشی درباره فلسطین و راه‌اندازی تظاهرات برای پایان کمک‌های آمریکا به اسرائیل کرد. اولین محموله
این گروه، در دو سال نخست فعالیت خود، اقدام به ارسال غذا به غزه و کرانه باختری، اعزام نماینده به این مناطق، برگزاری دوره‌های آموزشی درباره فلسطین و راه‌اندازی تظاهرات برای پایان کمک‌های آمریکا به اسرائیل کرد.
ارسالی این اتحادیه، ارسال لباس گرم برای کودکان غزه در زمستان بود.

در سال ۱۹۹۰ و در طول جنگ خلیج فارس، این گروه سفری به عراق داشت و اوضاع تاسف‌بار کودکان این کشور را مشاهده کرد. پس از جنگ، تحریم ها ۱۳ سال طول کشید و ۵۰۰ هزار کودک کشته شدند. در سال ۲۰۰۱، اتحادیه کودکان خاورمیانه، یک اتوبوس مدرسه را خریداری کرده، صندلی‌های آن را خارج کرد و آن را به نام کودکان عراقی نام نهاد. این اتوبوس در دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها و کلیساهای آمریکا توقف داشت. فعالانی که همراه اتوبوس بودند، به شهروندان تصاویر و ویدئوهایی در رابطه با جنگ و اثرات تحریم‌ها نشان
این اتوبوس در دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها و کلیساهای آمریکا توقف داشت. فعالانی که همراه اتوبوس بودند، به شهروندان تصاویر و ویدئوهایی در رابطه با جنگ و اثرات تحریم‌ها نشان داده و از تجربیات عینی خود در عراق برای اثبات دروغگویی آمریکا در رابطه با سلاح‌های کشتار جمعی استفاده می‌کردند.
داده و از تجربیات عینی خود در عراق برای اثبات دروغگویی آمریکا در رابطه با سلاح‌های کشتار جمعی استفاده می‌کردند. این اتوبوس بیش از ۵۰۰۰ مایل مسیر را پیمود و در هر توقف، برای کودکان عراقی لوازم تحصیل جمع‌آوری کرد.

در سال ۲۰۰۵ و در طول جنگ آمریکا و عراق، اتحادیه کودکان خاومیانه بیش از ۳۵۰ هزار دلار اقلام دارویی برای کودکان عراق ارسال کرد و در سال ۲۰۰۷ نیز ۷۵۸ هزار دلار به بیمارستان کودکان بغداد کمک کرد.

در جنگ عراق و در میان تلاش‌های اتحادیه کودکان خاومیانه، این سازمان کمک به کودکان فلسطینی را فراموش نکرد. آن‌ها در اردوگاه‌های پناهندگان فلسطینی، دوره‌های آموزش بهداشت و مراکز رایانه برپا و برای زنان کلاس‌های
در سال ۲۰۰۵ و در طول جنگ آمریکا و عراق، اتحادیه کودکان خاومیانه بیش از ۳۵۰ هزار دلار اقلام دارویی برای کودکان عراق ارسال کرد و در سال ۲۰۰۷ نیز ۷۵۸ هزار دلار به بیمارستان کودکان بغداد کمک کرد.
هنر و قلابدوزی برگزار کردند.

برنامه بورسیه اتحادیه کودکان خاورمیانه در غزه و کرانه باختری، باعث شد بسیاری از جوانان فلسطینی به تحصیلات مناسب دست پیدا کنند. با کمک این بورسیه، سال گذشته ۱۰۰ دانشجو موفق شدند در دانشگاه‌های فلسطین ادامه تحصیل دهند.

MECA همچنین فعالیت‌هایی از قبیل ایجاد تیم فوتبال در اردوگاه پناهندگان، کتابخانه، اتاق‌های بازی برای کودکان، اردو‌های تابستانی، آموزش‌های سلامت و ... در اردوگاه‌های فلسطینیان داشته است.

در سال ۲۰۰۹، MECA برنامه‌ای راه‌اندازی کرد تا در مورد یکی از خطرناک‌ترین گزینه‌های
برنامه بورسیه اتحادیه کودکان خاورمیانه در غزه و کرانه باختری، باعث شد بسیاری از جوانان فلسطینی به تحصیلات مناسب دست پیدا کنند.
اسرائیل برای فشار به غزه، یعنی آب، هشدار دهد. در پایان سال ۲۰۰۹، این سازمان موفق شد در دو مدرسه پیش‌دبستانی و پنج دبستان و راهنمایی در غزه، سیستم آب بهداشتی راه‌اندازی کند.

این گروه از سال ۱۹۸۸، تلاش کرده است حقیقت زندگی کودکان فلسطینی را از طریق رسانه‌ها به جهانیان نشان دهد و ده‌ها تظاهرات در حمایت از مردم غزه و در محکوم کردن جنگ برپا کرده است. فعالیت‌ها و برنامه‌های اتحادیه کودکان خاورمیانه در حمایت از فلسطین همچنان با کمک گرفتن از نقاط مختلف دنیا ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark