پوستر: آرزوهای کودکان مظلوم غزه

حمله پهپادهای یمنی به ۲ فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان»

اعتصاب عمومی فلسطینیان در روز برگزاری نشست منامه

اعطای حق شهروندی افتخاری فرانسه به زن فعال سیاسی عربستانی

تظاهرات كردهای استرالیا علیه دخالت تركیه در امور عراق و سوریه

پویش فعالان عرب علیه دست داشتن آمریكا و عربستان در حمله به نفت‌كش‌ها + عکس

درخواست فعالان آمریکایی از رئیس جمهور برای مخالفت با سلاح هسته ای

پوستر: یمن را دریابید

شهر کالیته

نامه ۹۱ نماینده پارلمان ایرلند علیه جنایات رژیم آل خلیفه

لندن میزبان بزرگ‌ترین كنفرانس حمایت از فلسطین در اروپا

عکس/ پویش مردمی حمایت از هشدارهای ارتش یمن

عکس/ تظاهرات سودانی‌ها در هلند علیه دخالت‌های عربستان

عکس/ حج نمادین در بروکسل علیه سوء استفاده عربستان از حرمین شریفین

پوستر: قدرت پوشالی آمریکا

پوستر: هدیه سعودی‌ها برای کودکان یمنی

هشدار نسبت به نقض گسترده حقوق کودکان در کشورهای عربی

پوستر: معامله قرن یا جنایت قرن

کشته شدن بیش از ۷ هزار مصری طی ۶ سال حکومت سیسی

نائب رئیس پارلمان آلمان: امارات، مسئول بزرگترین بحرانی انسانی جهان

دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
کد مطلب: ۵۱۶۸۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
ناکامی حمله جیش‌الفتح به فوعه وکفریا
ناکامی حمله جیش‌الفتح به فوعه وکفریا
نیروهای دفاع مردمی شهرک‌های «کفریا» و «فوعه» حمله گروه‌های تروریستی وابسته به «جیش الفتح» را ناکام گذاشتند و 41 تروریست تکفیری را به اسارت گرفتند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، نیروهای دفاع مردمی شهرک‌های شیعه نشین «کفریا» و «الفوعه»، واقع در ریف ادلب حمله گروه‌های تروریستی تکفیری وابسته به ائتلاف «جیش الفتح» از شهر «القریتین» به محور «الصواغیه» را ناکام گذاشتند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد: در این حمله گروه‌های تروریستی جیش الفتح از تمام تجهیزات نظامی سبک، سنگین و نیمه سنگین استفاده کردند، بدون آنکه موفق به محقق کردن کوچک‌ترین پیشروی به سمت فوعه و کفریا شوند.

این منبع آگاه میدانی تاکید کرد: نیروهای دفاع مردمی کفریا و فوعه نه تنها موفق شدند، حمله گروه‌های تروریستی جیش الفتح را دفع کنند، بلکه ۴۱ تروریست تکفیری را نیز به اسارت گرفتند که در میان آنها ۷ سعودی مشاهده می‌شوند.

براساس گزارش‌های رسیده هم اکنون درگیری‌های شدیدی اطراف سازمان برق شهرک فوعه در محور مزارع الصواغیه در جریان است که کشته و زخمی شدن شمار زیادی از عناصر مسلح را درپی داشته است.

به موازات این درگیری‌ها نیروی هوایی ارتش سوریه نیز طی ساعات گذشته با بیش از ۳۰ پرواز مواضع و تجمعات گروه‌های تروریستی وابسته به جیش الفتح و سکوهای شلیک خمپاره و موشک آنها را بمباران کرد.

بالگردهای ارتش سوریه نیز دومین محموله کمک‌های غذایی و دارویی و سوخت را از هوا به دست ساکنان فوعه و کفریا که بیش از ۴ ماه است، در محاصره قرار دارند، رساندند.

یک منبع محلی در ریف ادلب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد که شکست‌های مستمر گروه‌های تروریستی جیش الفتح و ناکامی آنها در تصرف شهرک‌های فوعه و کفریا به شدت بر روحیه گروه‌های تکفیری محاصره کننده این شهرک‌ها تاثیر منفی گذاشته است.

این منبع محلی افزود: کشته و زخمی شدن تعدادی از فرماندهان جیش الفتح طی درگیری‌ با کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه از جمله «عبدالله المحیسنی» کویتی نوعی آشفتگی در صفوف گروه‌های تروریستی محاصره کننده فوعه و کفریا به وجود آورده و موجب بروز اختلافاتی میان آنها از جمله در صفوف فرماندهان این گروه‌ها شده است.
Share/Save/Bookmark