تلاش عربستان برای فراری دادن داعشی‌های در بند کردها

نگرانی از بازگرداندن اجباری مسلمانان روهینگیایی به میانمار

قتل ۹۳ زن در فرانسه طی درگیری‌های خانوادگی

تظاهرات در اندونزی در حمایت از مسجد الاقصی

ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

بررسی بحران کشمیر در گفتگو با کارشناسان + فیلم

شرکت بلژیکی، میانمار را به دلیل کشتار مسلمانان روهینگیایی تحریم کرد

افزایش حملات تروریستی به مساجد در پاکستان

فلسطین؛ ۷ شهید و ۱۵۵ مجروح طی ۷ روز گذشته

درخواست سازمان انگلیسی برای خروج نیروهای سودانی از یمن

پویش توییتری علیه فساد حكومت امارات

تظاهرات جهانی علیه جنایات حکومت کودتا در مصر

یورش خونین پلیس و ارتش هند به شهر «سرینگر» کشمیر

حمله هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به شمال نوار غزه

اسرائیل بهشت تجارت اعضای بدن انسان

بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا

دعوت فعالان اروپایی برای حمایت از قدس

پوستر: فروش سلاح به عربستان را متوقف کنید

دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
کد مطلب: ۵۱۶۸۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
ناکامی حمله جیش‌الفتح به فوعه وکفریا
ناکامی حمله جیش‌الفتح به فوعه وکفریا
نیروهای دفاع مردمی شهرک‌های «کفریا» و «فوعه» حمله گروه‌های تروریستی وابسته به «جیش الفتح» را ناکام گذاشتند و 41 تروریست تکفیری را به اسارت گرفتند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، نیروهای دفاع مردمی شهرک‌های شیعه نشین «کفریا» و «الفوعه»، واقع در ریف ادلب حمله گروه‌های تروریستی تکفیری وابسته به ائتلاف «جیش الفتح» از شهر «القریتین» به محور «الصواغیه» را ناکام گذاشتند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد: در این حمله گروه‌های تروریستی جیش الفتح از تمام تجهیزات نظامی سبک، سنگین و نیمه سنگین استفاده کردند، بدون آنکه موفق به محقق کردن کوچک‌ترین پیشروی به سمت فوعه و کفریا شوند.

این منبع آگاه میدانی تاکید کرد: نیروهای دفاع مردمی کفریا و فوعه نه تنها موفق شدند، حمله گروه‌های تروریستی جیش الفتح را دفع کنند، بلکه ۴۱ تروریست تکفیری را نیز به اسارت گرفتند که در میان آنها ۷ سعودی مشاهده می‌شوند.

براساس گزارش‌های رسیده هم اکنون درگیری‌های شدیدی اطراف سازمان برق شهرک فوعه در محور مزارع الصواغیه در جریان است که کشته و زخمی شدن شمار زیادی از عناصر مسلح را درپی داشته است.

به موازات این درگیری‌ها نیروی هوایی ارتش سوریه نیز طی ساعات گذشته با بیش از ۳۰ پرواز مواضع و تجمعات گروه‌های تروریستی وابسته به جیش الفتح و سکوهای شلیک خمپاره و موشک آنها را بمباران کرد.

بالگردهای ارتش سوریه نیز دومین محموله کمک‌های غذایی و دارویی و سوخت را از هوا به دست ساکنان فوعه و کفریا که بیش از ۴ ماه است، در محاصره قرار دارند، رساندند.

یک منبع محلی در ریف ادلب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد که شکست‌های مستمر گروه‌های تروریستی جیش الفتح و ناکامی آنها در تصرف شهرک‌های فوعه و کفریا به شدت بر روحیه گروه‌های تکفیری محاصره کننده این شهرک‌ها تاثیر منفی گذاشته است.

این منبع محلی افزود: کشته و زخمی شدن تعدادی از فرماندهان جیش الفتح طی درگیری‌ با کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه از جمله «عبدالله المحیسنی» کویتی نوعی آشفتگی در صفوف گروه‌های تروریستی محاصره کننده فوعه و کفریا به وجود آورده و موجب بروز اختلافاتی میان آنها از جمله در صفوف فرماندهان این گروه‌ها شده است.
Share/Save/Bookmark