تظاهرات سراسری در اروپا علیه نشست منامه و معامله قرن + عکس

زندگی مرفه «عمر البشیر» در زندان!

پویش تحریم کالاهای اسرائیلی در اندونزی در اعتراض به معامله قرن

طومار فعالان لبنان در اعتراض به نژادپرستی علیه آوارگان سوری

طرح استیضاح نخست‌وزیر اردن به دلیل شرکت در نشست منامه

پیام ستاره تیم ملی فوتبال مصر به داماد ترامپ

عکس/ به آتش کشیدن عکس ترامپ و پادشاه بحرین در فلسطین

اعتصاب سراسری در غزه علیه «نشست منامه» و «معامله قرن» + تصاویر

کمپین سازمان عفو بین‌الملل برای آزادی فعالان زن در عربستان

پوستر: انهدام پهپاد آمریکایی به‌دست ایران

فروش اینترنتی کودکان در مصر!

طومار ۷۰ سازمان اروپایی علیه معامله قرن و نشست منامه

افزایش بی دینی در بین جوانان عرب

عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
کد مطلب: ۸۰۹۳۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
توطئه آمریکا برای استان‌های غربی عراق
توطئه آمریکا برای استان‌های غربی عراق
واشنگتن می‌کوشد در غرب عراق، چیزی شبیه به بسیج یا گروهی وابسته به خود ایجاد کند تا بتواند همچنان در این کشور باقی بماند و اجازه ندهد الحشد الشعبی صحرای غربی عراق را پاکسازی کند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از العالم، کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق درباره توطئه‌های آمریکا در استان «الانبار» و سایر استانهای غربی این کشور هشدار داد.

این کمیته تأکید کرد که هدف آمریکا از این توطئه‌ها این است که اجازه ندهد سازمان «الحشد الشعبی» صحرای غرب عراق را که در مجاورت سوریه قرار دارد، پاکسازی کند.

«علی الغانمی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که آمریکا در تلاش است بار دیگر چیزی شبیه به «بسیج آمریکایی» یا «مزدوران غربی» در استانهای غرب عراق ایجاد کند.

الغانمی بر این باور است که آمریکا از این طریق، نیروهای الحشد الشعبی را از پاکسازی مناطق صحرایی مجاور با سوریه دور و از هر گونه برخورد با این نیروها که مخالف حضور آمریکا در کشور هستند، جلوگیری خواهد کرد.

وی همچنین تأکید کرد که واشنگتن به صورت گسترده‌ای بر طیف‌های سیاسی اعمال فشار می‌کند که پاکسازی بیابان‌های غرب عراق به دست الحشد الشعبی انجام نشود؛ زیرا واشنگتن از عدم ثبات این مناطق، به عنوان بهانه‌ای برای باقی ماندن خود در عراق استفاده می‌کند.

این عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق هدف از ایجاد بسیج آمریکایی در استانهای غربی را به وجود آوردن حامیان حضور آمریکا در خاک عراق و تأمین منافع آنان در این کشور عنوان کرد.

الغانمی در پایان خاطر نشان کرد که واشنگتن از باقی ماندن الحشد الشعبی در استانهای غربی واهمه دارد.
در همین ارتباط، «علی جبار» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق ۲۹ بهمن ماه گذشته گفته بود که نیروهای «آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد در استان الانبار و سایر استانهای غربی، در حال برنامه‌ریزی برای بیرون راندن نیروهای الحشد الشعبی از این استان‌ها هستند».

جبار تأکید کرد که این نقشه‌ها به خاطر ترس واشنگتن از درگیری با الحشد الشعبی است و اینکه موجب شکل‌گیری افکار عمومی شود که پس از اعمال فشار به دولت، خواستار بیرون راندن نیروهای آمریکایی شود که به صورت غیر قانونی از عراق شود.

کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز چندی پیش خبر اعلام حمایت نیروهای آمریکایی از شیوخ عشایر و فرماندهان برجسته در استانهای غربی عراق را فاش کرد.

در واقع نیروهای آمریکایی با این حمایت در تلاشند که «یک پایگاه نظامی از مزدوران ایجاد کنند تا حمایت مردم را به دست آورند و مدت زمان بقای خود در کشور [عراق] را افزایش دهند».
Share/Save/Bookmark