تظاهرات سراسری در اروپا علیه نشست منامه و معامله قرن + عکس

زندگی مرفه «عمر البشیر» در زندان!

پویش تحریم کالاهای اسرائیلی در اندونزی در اعتراض به معامله قرن

طومار فعالان لبنان در اعتراض به نژادپرستی علیه آوارگان سوری

طرح استیضاح نخست‌وزیر اردن به دلیل شرکت در نشست منامه

پیام ستاره تیم ملی فوتبال مصر به داماد ترامپ

عکس/ به آتش کشیدن عکس ترامپ و پادشاه بحرین در فلسطین

اعتصاب سراسری در غزه علیه «نشست منامه» و «معامله قرن» + تصاویر

کمپین سازمان عفو بین‌الملل برای آزادی فعالان زن در عربستان

پوستر: انهدام پهپاد آمریکایی به‌دست ایران

فروش اینترنتی کودکان در مصر!

طومار ۷۰ سازمان اروپایی علیه معامله قرن و نشست منامه

افزایش بی دینی در بین جوانان عرب

عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۳
کد مطلب: ۸۳۸
داخلی آرشيو گزارش صفحه سازمان اقدام علیه گرسنگی
گزارشی از خدمات سازمان اقدام علیه گرسنگی به معلولین
گزارشی از خدمات سازمان اقدام علیه گرسنگی به معلولین
سازمان اقدام علیه گرسنگی، سازمانی خیریه است که در تلاش برای ریشه‌کن کردن فقر، گرسنگی و بیماری‌های ناشی از آن است. وظیفه این سازمان کمک‌رسانی به مردمی است که در شرایط دشواری برای گذران زندگی روزمره خود به سر می‌برند. بسیاری از آن‌ها از دسترسی به غذای سالم و آب آشامیدنی بهداشتی محرومند و عده‌ای در تلاش برای بازیابی زندگی خود پس از بلایای طبیعی هستند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، برخی از افرادی که تحت حمایت سازمان اقدام علیه گرسنگی قرار دارند، دارای معلولیت‌های جسمی و از لحاظ فکری و روحی نیز نیازمند کمک هستند. این سازمان در تلاش است به افراد معلول ثابت کند که معلولیت به معنای ناتوانی نیست و هر کس به نوبه خود می‌تواند در پیشرفت اجتماع سهیم باشد.

اقدام علیه گرسنگی گزارشی از نمونه فعالیت‌های خود در کشورهایی چون پاکستان و سودان جنوبی را منتشر کرده است که در زیر به مرور آن خواهیم پرداخت؛

در پاکستان، این گروه تلاش کردند به مردمی که در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، طی سیل‌های ویرانگر، خسارت‌های فراوانی دیده بودند، کمک کنند. زمانی که سازمان اقدام علیه گرسنگی، فعالیت خود را در منطقه سیل‌زده "تاتا" آغاز کرد، با مردی ۴۲ ساله به نام دولر آشنا شد که قادر به شنیدن و صحبت کردن نبود و در تقلا برای بقا پس از از دست دادن خانه و زندگی و درآمد خود در سیل بود.

با وجود اینکه وی نمی‌توانست بشنود اعضای سازمان به همشهریانش چه می‌گویند، اما از نیروی بازوی خود برای بازسازی هرچه بهتر روستایش بهره می‌برد تا کسب درآمد کرده و بتواند غذا و امکانات لازم را برای تعمیر خانه‌اش فراهم کند. او از شرکت در برنامه سازمان اقدام علیه گرسنگی رضایت داشت.

دولر در این رابطه گفت: "پیش از آغاز این برنامه، ما علف هرز می‌خوردیم و هیچ غذایی برای خوردن نداشتیم. کودکان من ضعیف و نحیف شده بودند. از زمان شروع برنامه، سلامت فرزندان من بهبود یافته و وزن اضافه کرده‌اند و می‌توانند مانند کودکان عادی و پرانرژی به‌راحتی بازی کنند. ما یاد گرفته‌ایم چطور مواد مغذی درست کنیم و به سلامت خودمان برسیم. ما خیلی خوشحال هستیم چون در کنار دریافت غذا، فرزندان ما از مراقبت‌های پزشکی برخوردار و واکسینه شدند."

در سودان جنوبی، بسیاری از مردم از بیماری‌های شکمی ناشی از مصرف آب آلوده رنج می‌برند. ماریاک ۱۵ ساله، و برادر کوچکش دنگ ۱۳ ساله، هر دو به دفعات با این مشکلات روبرو شده‌اند. آن‌ها وقتی از اهمیت بهداشت، توالت و شستن دست‌ها با صابون آگاه شدند، تصمیم به ساخت توالتی برای خود گرفتند. پسرها با مشکلات زیادی، مثل پایین بودن کیفیت خاک، باران‌های شدید و دیگر محدودیت‌ها مواجه بودند. ماریاک در راه رفتن مشکل دارد و دنگ نیز نابیناست، اما با همه این‌ها هیچ کدام ناامید نشدند.

آن‌ها گودالی سه متری به عنوان توالت کندند و امکانات مناسب برای شستن دست را هم ساختند. حالا ماریاک و دنگ همکلاسی‌های خود را تشویق می‌کنند که برای خانه‌هایشان توالت و تاسیسات دستشویی بسازند. موفقیت آن‌ها گام بزرگی در تغییر رویه مردم منطقه به سوی بهینه‌سازی سیستم فاضلاب و بهداشت است.

ماریاک ۱۵ ساله در این رابطه گفت: "من و برادرم معلول هستیم، اما به مدرسه می‌رویم و همیشه در جلسات بهداشت شرکت می‌کنیم. مامور بهداشت سازمان اقدام علیه گرسنگی، اهمیت بهداشت را برای ما توضیح داد. روستای ما توالت یا مکانی برای شستن دست‌ها با صابون ندارد. بنابراین ما اغلب از مشکلات شکمی و اسهال رنج می‌بردیم. ما غیبت‌های زیادی در مدرسه داشتیم و مادرمان باید هزینه‌های زیادی را برای درمان متحمل می‌شد، برای همین از او خواستیم جایی برای ساختن توالت به ما نشان بدهد. حالا حتی معلمان مدرسه هم به من و برادرم احترام می‌گذارند چون ما توالت و دستشویی داریم."

سازمان اقدام علیه گرسنگی، ضمن کمک به این افراد معلول در غلبه بر محدودیت‌هایشان، نشان داد همت یک یا چند عضو جامعه چطور می‌تواند به تغییر نگرش و رویکرد دیگر اعضا منجر شده و مقدمات پیشرفت جامعه را فراهم کند. این سازمان همچنان در تلاش برای اثبات قابلیت‌های فردی به معلولین است.
Share/Save/Bookmark