کلیپ: نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کنید

پوستر: مقایسه محمد مرسی و بشار اسد

اعلام آمادگی ۵۰ شهر آلمان برای استقبال از آوارگان

اعتراض به تعلیق ارسال کمک‌های غذایی به مناطق تحت سیطره حوثی‌ها در یمن

برگزاری کنفرانس «قتل عامدانه محمد مرسی» در استانبول ترکیه

تحصن در الجزایر علیه تعطیلی رسانه‌های منتقد

برگزاری نمایشگاه پناهندگان در لندن

تظاهرات فعالان آمریکایی علیه تعطیلی اردوگاه پناهندگان + تصاویر

لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
کد مطلب: ۸۳۷۹۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
فرانسه در زمینه تجمعات اعتراضی رکورد زد
فرانسه در زمینه تجمعات اعتراضی رکورد زد
با گذشت شش ماه از آغاز اعتراض های جنبش جلیقه زردها در فرانسه ؛ این کشور همچنان شاهد تجمعات اعتراضی به سیاست های اقتصادی دولت امانوئل مکرون است و بررسی های آماری نشان می دهد که دست کم روزانه به طور میانگین ۲۶۵ تجمع و تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور بویژه پاریس برگزار شده است .
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، طبق آمار وزارت کشور فرانسه و بررسی های آماری صورت گرفته از سوی رسانه های این کشور از زمان آغاز اعتراض های جلیقه زردها در ۲۶ آبانماه سال گذشته تاکنون ( شش ماه گذشته ) ۴۷ هزار و ۶۹۵ تجمع و تظاهرات از سوی معترضان به سیاست های اقتصادی دولت فرانسه برگزار شده است.
'فرانس اینفو' در گزارشی آماری از وضعیت تجمع های اعتراضی که طی ماههای اخیر در فرانسه برگزار شده است ؛ نوشت : آمارها نشان می دهد که در نخستین روز اعتراضات دست کم ۲۸۲هزار نفر تظاهر کننده به خیابان ها آمده بودند که این رقم در ۲۴ نوامبر به ۱۶۶هزار نفر رسید و در دو هفته پس از آن ۱۳۶هزار نفر تظاهرکننده ثبت شد.
واکنش خشونت آمیز و تند پلیس فرانسه در برخورد با تظاهرکنندگان که در شش ماه اخیر از چشم صدها دوربین مخفی نمانده نیز منجر به زخمی شدن دستکم دو هزار و ۴۴۸نفر در جریان این اعتراض ها شده است.
فرانس اینفو در گزارش خود با اشاره به کشته شدن ۱۱ نفر از شهروندان فرانسوی در ضرب و شتم مردم توسط نیروهای پلیس نوشت: این رقم ؛ یک رکورد بی سابقه برای یک تجمع اجتماعی است که با هدف بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی مردم تشکیل شده است .
در این مدت ۱۲هزار و ۹۰۸ گلوله پلاستیکی به سوی معترضان شلیک شده و ۲۵۶ پرونده تحقیقاتی برای خشونت های پلیس فرانسه علیه شهروندان گشوده شده است.
همچنین آمارها نشان می دهد که تاکنون ۱۲هزار و ۱۰۷ نفر از مردم دستگیر شده اند که از این تعداد ۱۰هزار و ۷۱۸ نفر تحت پیگرد هستند.
همچنین طبق ارقام وزارت دارایی فرانسه که در اواخر ماه مارس منتشر شد، از زمان آغاز جنبش، هزینه خسارت وارده در این حوادث به ۲۰۰ میلیون یورو رسید.
اعتراض های مردمی به سیاست های نظام سرمایه داری در فرانسه در حالی از شنبه این هفته وارد هفتمین ماه متوالی خود شده است که خشونت های پلیس بار دیگر تبعاتی به دنبال داشت؛ شهرهای 'ریمز' و 'نانسی' به عنوان نقاط همگرایی تجمع ها صحنه خشونت، درگیری و دستگیری معترضان بود.
در این روز ۱۵ هزار و ۵۰۰نفر بنا به اعلام وزیر کشور فرانسه دست به تجمع و اعتراض در خیابان ها زدند که یک هزار و ۶۰۰نفر از این ها معترضان پاریسی بودند.
اظهارات روز جمعه «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه که ادعا کرده بود' ۶ماه اعتراض متوالی جلیقه زردها هیچ گونه نتیجه سیاسی نداشته است' خشم طرفداران این جنبش را برانگیخته است .
از سوی دیگر ؛ حمایت اکثر احزاب اصلی فرانسه از شهروندان معترض یا همان جلیقه زردها نشان می دهد که دولت مکرون که حدود دوسال از آغاز بکارش می گذرد ؛ برای آرام کردن معترضان و ایجاد ثبات و ارامش در جامعه با بحران و مشکلات فزاینده ای مواجه است .
همزمان با این ناآرامی ها ؛ نظرسنجی های انجام شده در فرانسه نشان می دهد که میزان محبوبیت امانوئل مکرون ۴۰ ساله ؛ به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است و نشان می دهد دولت مکرون برای کنترل نظم عمومی و بازگردان ثبات به این کشور و ایجاد رضایت نسبتی در میان شهروندان فرانسوی با مشکلات جدی روبرو خواهد بود.
تجمع های اعتراض در فرانسه درحالی وارد هفتمین ماه خود شده است که تنها یک هفته به انتخابات پارلمانی اروپا زمان باقی است؛ انتخاباتی که می توان گفت کارزار سختی برای مکرون جوان خواهد بود؛ چرا که مکرون برای پیروزی در این انتخابات نیازمند همگرایی مردمی است.
Share/Save/Bookmark