کلیپ: نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کنید

پوستر: مقایسه محمد مرسی و بشار اسد

اعلام آمادگی ۵۰ شهر آلمان برای استقبال از آوارگان

اعتراض به تعلیق ارسال کمک‌های غذایی به مناطق تحت سیطره حوثی‌ها در یمن

برگزاری کنفرانس «قتل عامدانه محمد مرسی» در استانبول ترکیه

تحصن در الجزایر علیه تعطیلی رسانه‌های منتقد

برگزاری نمایشگاه پناهندگان در لندن

تظاهرات فعالان آمریکایی علیه تعطیلی اردوگاه پناهندگان + تصاویر

لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
کد مطلب: ۸۱۰۸۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
مسلمانان خواهان مبارزه با دیکتاتوری هستند
رئیس جنبش النهضه تونس:
مسلمانان خواهان مبارزه با دیکتاتوری هستند
الغنوشی با بیان این که اسلام هیچ مشکلی با دموکراسی و آزادی ندارد، گفت که هدف اصلی جوامع مسلمان همواره مبارزه با دیکتاتوری بوده است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایسنا، راشد الغنوشی، رئیس حزب جنبش النهضه تونس طی سخنانی در کنفرانس «بهار عربی و تجربه النهضه» در استانبول گفت: اسلام هرگز مخالف آزادی نبوده بلکه برعکس، دیکتاتوری و رژیم‌های مشابه بزرگ‌ترین آسیب را به دموکراسی زده‌اند.

این کنفرانس توسط بنیاد پژوهش‌های سیاسی و اقتصادی ترکیه «ستا» برگزار شد. الغنوشی در ادامه سخنان خود همچنین اظهار داشت: جوامع اسلامی در طول تاریخ همواره با انرژی مثبت خود الگویی برای دیگر مناطق بوده‌اند. ما در اسلام همیشه اصل شورا و مشورت داشته‌ایم که بعدها در غرب به نام دموکراسی ادامه پیدا کرد.

به گزارش آناتولی، او ادامه داد: ما از حقوق‌بشر و اقلیت‌ها و آزادی بیان و رسانه‌ها هراس نداریم. در گذشته شهرهایی چون مانند کوردوبا، شیراز و بغداد به عنوان مراکز مسلمانان و همچنین کانون آزادی بودند.

او در این کنفرانس درباره احتمال نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری تونس نیز اعلام کرد: در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری در تونس هنور به نتیجه نرسیده‌ایم که آیا من به عنوان نامزد حزب معرفی شوم یا شخص دیگر، اما شخصاً تمایلی برای این اقدام ندارم.

الغنوشی خاطرنشان کرد: احزاب دارای دیدگاه واحدی نیستند. احزاب سیاسی باید یکدیگر را به رسمیت شناخته و اصل برابری را رعایت کنند. متأسفانه برخی احزاب تونس موضع خوبی نسبت به النهضه ندارند.

رئیس حزب جنبش النهضه تونس گفت: ارتش تونس از موقعیت خود سوءاستفاده نکرد و برای حفظ دستاوردهای انقلاب کوشید. ارتش ما به مردم خیانت نکرد و به تصمیم آنان احترام گذاشت. تحول دموکراتیک در تونس مورد حمایت کشورهای اروپایی نیز قرار گرفت.

او اظهار کرد: ما همسایه جنوب اروپا هستیم و با هرگونه اقدام تروریستی در تونس، کشورهای این قاره نیز تهدید خواهند شد. نبود ذخایر نفتی از مهم‌ترین دلایل امنیت و عدم تهاجم قدرت‌های جهان به کشور ماست. لیبی به این دلیل مورد تهاجم قرار گرفت.

رئیس حزب جنبش النهضه تونس بیان کرد: سرمایه‌گذاری در تونس نه تنها موجب رونق اقتصادی می‌شود، بلکه در پیشبرد اهداف دموکراتیک کشور ما نیز مؤثر خواهد بود. به همین دلیل شرکت‌های ترکیه را برای انجام سرمایه گذاری بیشتر در تونس دعوت می‌کنم.
Share/Save/Bookmark