حمله پهپادهای یمنی به ۲ فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان»

اعتصاب عمومی فلسطینیان در روز برگزاری نشست منامه

اعطای حق شهروندی افتخاری فرانسه به زن فعال سیاسی عربستانی

تظاهرات كردهای استرالیا علیه دخالت تركیه در امور عراق و سوریه

پویش فعالان عرب علیه دست داشتن آمریكا و عربستان در حمله به نفت‌كش‌ها + عکس

درخواست فعالان آمریکایی از رئیس جمهور برای مخالفت با سلاح هسته ای

پوستر: یمن را دریابید

شهر کالیته

نامه ۹۱ نماینده پارلمان ایرلند علیه جنایات رژیم آل خلیفه

لندن میزبان بزرگ‌ترین كنفرانس حمایت از فلسطین در اروپا

عکس/ پویش مردمی حمایت از هشدارهای ارتش یمن

عکس/ تظاهرات سودانی‌ها در هلند علیه دخالت‌های عربستان

عکس/ حج نمادین در بروکسل علیه سوء استفاده عربستان از حرمین شریفین

پوستر: قدرت پوشالی آمریکا

پوستر: هدیه سعودی‌ها برای کودکان یمنی

هشدار نسبت به نقض گسترده حقوق کودکان در کشورهای عربی

پوستر: معامله قرن یا جنایت قرن

کشته شدن بیش از ۷ هزار مصری طی ۶ سال حکومت سیسی

نائب رئیس پارلمان آلمان: امارات، مسئول بزرگترین بحرانی انسانی جهان

درخواست کمک فعالان برای حفاظت از سفارت ونزوئلا در واشنگتن

پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
کد مطلب: ۸۲۳۸۲
داخلی آرشيو خبر صفحه عراق
واکنش الحشد الشعبی به اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه
واکنش الحشد الشعبی به اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه
معاون سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) تصمیم آمریکا در گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریسم ادعایی خود، محکوم کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، "ابومهدی المهندس" فرمانده میدانی و معاون سازمان بسیج مردمی عراق تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر وارد کردن نام سپاه پاسداران در لیست تروریسم این کشور را محکوم کرد.

المهندس روز چهارشنبه در بیانیه ای در واکنش به این اقدام، تاکید کرد: دلاوری ها و فداکاری های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حافظه عراقی ها ثبت و ضبط است.

معاون الحشد الشعبی گفت: دولت آمریکا بر اساس دیکته های حقیرانه صهیونیست ها بار دیگر تصمیم گیری های نابخردانه خود را تکرار کرد، تصمیمی که هدف از آن برهم زدن امنیت منطقه و بردن آن به سوی کانون های تنش و درگیری های منطقه ای است.

المهندس افزود: تصمیم اخیر آمریکا مایه تمسخر است چرا که کشوری سپاه را تروریست می نامد که خود حامی رسمی تروریسم است.

وی گفت: آمریکا در حالی به خود حق می دهد گروههای مقاومت برخاسته از وجدان ملت های ستمدیده، را نیروهای حامی تروریسم بنامد که فراموش کرده که خود او (آمریکا) است که حامی و پشتیبان همه گروههای تروریستی و تندروی جهان از القاعده گرفته تا داعش است و آنها را برای اهداف خود بکار می گیرد.

معاون الحشد الشعبی تصریح کرد: سپاه پاسداران نقشی موثر و اساسی در ایستادگی کنار ملت عراق در جنگ مقدسش علیه داعش داشت و انواع کمک و حمایت خود را از نیروهای امنیتی عراق داشت تا زمانی که پیروزی بدست آمد و سرزمین ها(ی عراق) از لوث وجود اهل شرارت و حامیانشان پاکسازی شد.

المهندس افزود: سپاه پاسداران این حمایت را به بهای شهادت تعدادی از اعضای خود در بسیاری از عملیات های سرنوشت ساز انجام داد که یاد آن در حافظه عراقی ها ثبت و ضبط است و بابت آن همواره مراتب اعلای قدردانی و سپاس خود را از سپاه پاسداران احساس می کنند.

معاون الحشد الشعبی عراق اضافه کرد: ملت عراق هرگز فراموش نخواهد کرد که چه کسی در کنارش ایستاد و به او در آن سختی ها کمک کرد و خونش با خون فرزندان این سرزمین در هم آمیخت و همینطور فراموش نخواهد کرد که چه کسانی او را رها کردند و بدترین اشرار در تاریخ بشریت را بر آنها مسلط کردند.

فرمانده میدانی ارشد الحشد الشعبی، مهمترین عامل تصمیم اخیر ترامپ علیه سپاه پاسداران را نقش این نیرو در کمک به ملت های مظلومی که به مبارزه علیه استکبار آمریکا و توطئه های ویرانگر آن می پردازند، دانسته است.

المهندس افزود: آمریکا می خواهد از این طریق همچنان طرح های ویرانگر خود را در منطقه حفظ کند و به تخم فتنه گری و جنگ داخلی میان ملت های آن بکارد.

معاون الحشد الشعبی در پایان تاکید کرده است که تبعات منفی و خسارت عظیم ناشی از آن متوجه خود آمریکا خواهد بود.

'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد دولتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان 'سازمان تروریستی خارجی' تعیین کرده است.

به دنبال این اقدام خصمانه آمریکا، شورای عالی امنیت ملی در اقدامی متقابل دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را گروه تروریستی معرفی کرد.

تصمیم یکجانبه و غیر قانونی آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی دو روز گشته واکنش گسترده ای در دولت، شخصیت ها، احزاب و گروههای مختلف عراقی داشته است و با موج وسیع محکومیت مواجه شده است.
Share/Save/Bookmark