یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

عزل برادر ناتنی ولیعهد عربستان از سازمان گردشگری

شهر کالیته

پویش ضد دولتی مردم مصر در جام ملت‌های آفریقا + نماهنگ

پوستر: آرزوهای کودکان مظلوم غزه

حمله پهپادهای یمنی به ۲ فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان»

اعتصاب عمومی فلسطینیان در روز برگزاری نشست منامه

اعطای حق شهروندی افتخاری فرانسه به زن فعال سیاسی عربستانی

تظاهرات كردهای استرالیا علیه دخالت تركیه در امور عراق و سوریه

پویش فعالان عرب علیه دست داشتن آمریكا و عربستان در حمله به نفت‌كش‌ها + عکس

درخواست فعالان آمریکایی از رئیس جمهور برای مخالفت با سلاح هسته ای

پوستر: یمن را دریابید

شهر کالیته

نامه ۹۱ نماینده پارلمان ایرلند علیه جنایات رژیم آل خلیفه

لندن میزبان بزرگ‌ترین كنفرانس حمایت از فلسطین در اروپا

چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
کد مطلب: ۸۱۹۸۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
عکس/ تظاهرات سوری‌ها علیه تصمیم ترامپ درباره جولان
عکس/ تظاهرات سوری‌ها علیه تصمیم ترامپ درباره جولان
امضای فرمان به رسمیت شناختن اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی در جولان خشم شدید شهروندان سوری را به دنبال داشته است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نوشت، شهروندان سوری امروز سه شنبه در محکومیت اقدام خصمانه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره جولان اشغالی در مناطق مختلف این کشور تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش صدها شهروندان سوری با برگزاری یک تجمع اعتراضی در حمص تاکید کردند که اقدام ترامپ نقض عرف ها و قوانین بین المللی به شمار می رود.

شهروندان ساکن حمص همچنین بر حق سوریه در بازپس گیری سرزمین های اشغالی خود از طریق توسل به تمام راههای قانونی تاکید کردند و گفتند که جولان اشغالی سرزمینی عربی و متعلق به سوریه باقی می ماند و هیچ کشوری در دنیا حق تغییر وضعیت این منطقه را ندارد.

"عمر حوریه" دبیر حزب بعث سوریه در حمص طی سخنانی در این تجمع اعتراضی گفت: «ما امروز علیه اقدام ظالمانه ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن اشغالگری رژیم صهیونیستی در جولان قیام کرده ایم و این تصمیم رئیس جمهور آمریکا بیانگر کوچک شمردن قوانین بین المللی و زدن یک سیلی تحقیر آمیز به جامعه جهانی است.

اهالی السویداء: جولان بخشی از خاک سوریه است

از سوی دیگر صدها تن از ساکنان استان السویداء در محکومیت اقدام ترامپ در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

تظاهر کنندگان در حالی که پرچم سوریه را حمل می کردند بر مخالفت قاطعانه خود با تصمیم ترامپ تاکید کردند و گفتند که این تصمیم هیچ اعتباری ندارد و این حقیقت را که جولان اشغالی بخشی از خاک سوریه و جغرافیا و تاریخ آن است تغییر نمی‌دهد و جولان دیر یا زود به آغوش میهن باز می گردد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات تاکید کردند که اقدام ترامپ وقاحت دولت آمریکا و جانبداری کامل آن از رژیم غاصب صهیونیستی را نشان می دهد.

شهروندان ساکن السویداء همچنین گفتند که تصمیم رئیس جمهور آمریکا نقش این کشور در بر هم زدن امنیت و صلح بین‌المللی و نادیده گرفتن حق ملت ها در مقاومت در برابر اشغالگری و آزادسازی سرزمین های اشغال شده را آشکار می کند.

"عامر العشی" استاندار السویداء تاکید کرد که حوادث و جنایت ها و تصممیات پی در پی برای منطقه توسط آمریکا چهره واقعی دولت زورگوی آمریکا که دستورات رژیم صهیونیستی را اجرا می کند نشان می دهد.

وی تاکید کرد که جامعه جهانی و همه قوانین بین المللی جولان را سرزمینی عربی و متلق به سوریه می دانند.

اهالی درعا: جولان به آغوش میهن باز می گردد

شهروندان ساکن استان درعا امروز با برگزاری یک تجمع اعتراضی در برابر ساختمان حزب البعث اقدام ترامپ درباره جولان را محکوم و تاکید کردند که جولان اشغالی به سوریه باز خواهد گشت.

بیشتر بخوانید

واکنش دمشق به اقدام ترامپ؛ آزادسازی جولان حقی غیرقابل تصرف است

ترامپ فرمان به رسمیت شناختن اشغالگری اسرائیل در جولان را امضا کرد

شرکت کنندگان در این تجمع پرچمهای سوریه و فلسطین و بنرهایی در محکومیت تصمیم رئیس جمهور آمریکا را در دست داشتند.

"محمد خالد الهنوس" استاندار درعا طی سخنانی در این تجمع گفت که سوریه با تروریسم بین المللی و حامیان آن و در رأسشان آمریکا ورژیم صهیونیستی مقابله کرده و موفق شده بر آنها پیروز شود.

وی تاکید کرد که جولان سرزمینی عربی و متعقل به سوریه است و ملت سوریه از ذره ای از خاک کشورشان کوتاه نخواهند آمد و جولان دیر یا زود به آغوش میهن باز می گردد.

حسین الرفاعی دبیر حزب البعث در استان درعا طی سخنانی در این تجمع گفت: «شهروندان از همه شهرها و شهرک‌های استان درعا اینجا تجمع کرده اند تا بر مخالفت قاطعانه خود با اقدام ترامپ و اصرارشان برای آزادسازی تمام سرزمین‌های اشغالی تاکید کنند.

تاکید اهالی الحسکه بر عربی بودن جولان سوریه

شهروندان ساکن الحسکه در محکومیت اقدام ترامپ و برای تاکید بر هویت جولان سوریه در مقابل کاخ دادگستری تجمع کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع بنرهایی همراه داشتند که بر روی آن عبارت هایی در محکومیت تصمیم صهیونیستی آمریکایی درباره جولان اشغالی نوشته شده بود.

"جاک سعید" رئیس اتحادیه مشاغل حرفه ای الحسکه طی سخنانی در این نشست گفت که جولان برای سوریه باقی خواهد ماند و تصمیم ترامپ هیچ ارزشی ندارد و جولان به سوریه باز خواهد گشت.

شهروندان ساکن القامشلی نیز با برگزاری یک تجمع اعتراضی تصمیم ظالمانه ترامپ در قبال جولان اشغالی را محکوم و تاکید کردند که این تصمیم جانبداری کامل آمریکا از رژیم نامشروع صهیونیستی را نشان می دهد.

اهالی القنیطره: تصمیم ترامپ باطل و غیراخلاقی است

اهالی استان القنیطره امروز سه شنبه با برگزاری یک تجمع اعتراضی در برابر ساختمان استانداری در شهر البعث تصمیم ترامپ درباره جولان را محکوم و بر همبستگی خود با ساکنان مقاوم این منطقه تاکید کردند.

"همام دبیات" استاندار القنیطره ضمن محکوم کردن تصمیم ترامپ تاکید کرد که واشنگتن برای ایجاد هرج و مرج در دنیا و غارت ثروت های ملت‌ها تلاش می کند.

خالد اباظه دبیر حزب البعث در قنیطره گفت که تصمیم ترامپ باطل و غیر اخلاقی است و اهالی جولان اشغالی هرگز از ذره ای از خاک سرزمین اشغالی خود کوتاه نخواهند آمد و دیر یا زود جولان را بازپس خواهند گرفت.

"شحاذه مرعی" رئیس شورای استانداری قنیطره گفت که تصمیم ترامپ وقاحت دولت آمریکا را که هیچ اهمیتی برای قطعنامه‌های بین المللی قائل نیست نشان می دهد.
Share/Save/Bookmark