بیانیه ۱۶ سازمان حقوق بشری علیه مشارکت فرانسه در کشتار مردم یمن

١٠ هزار جنايت علیه مسلمانان آمریکا طی ۵ سال گذشته

نامه سرگشاده ۱۸ سازمان حقوق بشری علیه حکومت کودتا در مصر

مسلمانان اویغور؛ بهانه جدید آمریکا برای حمله به چین در مجمع عمومی سازمان ملل

کُردهای متحد آمریکا در شرق سوریه دهها جوان را ربودند

انصارالله: شرط ثبات بازار نفت، توقف حملات و محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی‌ است

درخواست محاکمه عاملان کشتار مسلمانان روهینگیایی در میانمار

پوستر: شرایط وخیم رهبران حماس در زندان‌های سعودی

بریدن عبارت لا اله الا الله از پرچم عربستان

راهپیمایی گسترده در آفریقای جنوبی در حمایت از فلسطین

پوتین: برجام همچنان زنده است و جایگزین ندارد

پوستر: اشغالگر ، اشغالگر است

پوستر: حزب‌الله، مقتدرتر از همیشه اسرائیل، متزلزل‌تر از همیشه

پوستر: استیصال سربازان صهیونیست در برابر وعده انتقام حزب‌الله

ارسال ۱۵۰ کامیون تسلیحات آمریکایی برای شبه‌نظامیان کرد در سوریه

جروزالم پست: موشک جدید حزب الله تمام کشتی‌های جنگی را نابود می‌کند

پوستر: خنجر یزید زمان بر گلوی کودکان یمنی

مجموعه پوستر: کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا

مالیات نفس کشیدن برای مسافران در کویت

پویش باشگاه بسکتبال کانادایی در حمایت از حجاب

جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
کد مطلب: ۸۳۶۷۹
داخلی آرشيو خبر صفحه عربستان
۲۰۱۸، «سال ننگین» عربستان سعودی
۲۰۱۸، «سال ننگین» عربستان سعودی
سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی در اولین سالگرد زندانی شدن شماری از فعالان عربستانی، سال ۲۰۱۸ را سالی ننگین برای رژیم سعودی توصیف کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از المیادین نوشت، سازمان عفو بین‌الملل همزمان با اولین سالگرد زندانی شدن شماری از فعالان زن سعودی، در گزارشی با عنوان «سال ننگینِ سعودی», موارد نقض قوانین حقوق بشر را در عربستان در سال ۲۰۱۸ به صورت مستند ارائه کرد.

زهرا الدیرانی، خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین، در گزارشی با اشاره به این موضوع گفت: سازمان عفو بین‌الملل در اولین سالگرد زندانی شدن شماری از فعالان زن، روزنامه‌نگاران، دانشگاهیان و نویسندگان عربستانی در سال ۲۰۱۸, گزارشی با عنوان «سال ننگین سعودی» منتشر کرد.

رئیس بخش مطالعات خاورمیانه در این سازمان گفت فعالان زن و مرد عربستانی سال گذشته گرفتار بازداشت‌های خودسرانه از سوی حکومت بوده و ماه‌های طولانی از ملاقات و سخن گفتن با خانواده‌های خود محروم بوده‌اند. این گزارش افزوده است فعالان زن سعودی در موارد متعدد از شلاق خوردن، شکنجه شدن با شوک‌های الکتریک و تحمل آزار جنسی خبر داده‌اند.

سال گذشته سال ننگینی نه فقط برای عربستان بلکه برای آمریکا نیز بود. سازمان عفو بین‌الملل در گزارش خود، نزدیکترین متحدان ریاض و شمار دیگری از کشور‌های غربی را به نادیده گرفتن اقدامات سرکوبگرانه حکومت سعودی و تبانی با آن متهم کرده و از آمریکا و کشور‌های غربی خواسته است به جای در اولویت قرار دادن قرارداد‌های تجاری و فروش تسلیحات، حکومت سعودی را برای آزادی فوری و غیرمشروط زندانیان اندیشه، تحت فشار بگذارند.

گزارش سازمان عفو بین‌الملل همچنین بازداشت و زندانی شدن شمار زیادی از مخالفان نظام سعودی را ثبت کرده است که با استناد به اعترافات اجباری و تحت شکنجه به اعدام محکوم شده‌اند. شایان ذکر است، حکومت سعودی از آغاز سال ۲۰۱۸ تا پایان ماه گذشته، دست‌کم ۱۱۰ زندانی را اعدام کرده است.

خبرنگار در پایان گفت: در اولین سالگرد زندانی شدن شماری از فعالان زن سعودی، سازمان عفو بین‌الملل بار دیگر از حامیان و هواداران خود در همه کشور‌های جهان خواست، حکومت‌ها و نظام‌های کشورشان را برای آزادی بی‌قید و شرط زندانیان اندیشه در عربستان تحت فشار بگذارند.
Share/Save/Bookmark