گفتگو با مکس پری درباره وحشیگری پلیس آمریکا

پوستر: تیتر: فرار ترامپ به زیرزمین کاخ سفید در پی اعتراضات مردم

پوستر: ولیعهد سعودی وقت و هزینه زیادی را صرف بازی‌ رایانه‌ای می‎‌کند

پوستر: ترامپ، ارتباط آمریکا را با سازمان بهداشت جهانی به طور کامل قطع کرد

پوستر: نژادپرستان بزرگ قرن 21

ویدئو کلیپ: قضاوت با شما...

ویدئو کلیپ: اقتدار دریایی از خلیج فارس تا دریای کارائیب

گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم

پوستر: آزادی فلسطین، هدف اصلی محور مقاومت

پوستر: همه دستاوردهای ترامپ در مقابله با ایران

پوستر: نژادپرست

نظرسنجی: کدامیک نژادپرست‌تر هست؟

پوستر: رژیم‌های نژادپرست

نظرسنجی: آیا با حذف اسرائیل موافقید؟

پوستر: اخطار توئیتر به ترامپ به‌خاطر طرح ادعاهای نادرست

پوستر: در کارائیب دست از پا خطا کنید، در خلیج فارس نقره‌داغ می‌شوید

پوستر: تحریم‌های فلج کننده علیه ایران اعمال کرده‌ایم

پوستر: ویروس مسری، لطفا ضد عفونی شود!

پوستر: ایران و ونزوئلا، ترامپ و تحریم‌هایش را غرق کردند

پوستر: ایران و ونزوئلا، آمریکا را ناک اوت کردند

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ - ۰۱:۱۲
کد مطلب: ۳۳۹۹۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
سیاست سرکوبگرایانه آمریکا برای مقابله با معترضان فرگوسن
سیاست سرکوبگرایانه آمریکا برای مقابله با معترضان فرگوسن
در حالی که انتظار می‌رود حکم افسر پلیس قاتل نوجوان سیاه پوست آمریکایی به زودی اعلام شود، دولت اوباما اقدامات سرکوبگرایانه برای آرام نگه داشتن فرگوسن ایالت میسوری را افزایش داده است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری تسنیم به نقل از پولیتیکو نوشت، در آستانه اعلام حکم دادگاه افسر قاتل "مایکل براون" دولت اوباما در حال افزایش تلاش‌ها برای آرام نگه داشتن شرایط فرگوسن ایلات میسوری است.

پیشتر "اریک هولدر" دادستان کل در پیامی ویدیویی از پلیس و تظاهرات کنندگان خواستار حفظ آرامش شده است.

"دان ففر" مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا احتمال سخنرانی "باراک اوباما" پیش یا پس از اعلام حکم را رد نکرده است.

ففر در ادامه گفت: ما به دقت اوضاع را تحت نظر داریم.

زمانی که حکم نهایی دادگاه افسر قاتل مایکل براون نهایی شود، به مقامات امنیت عمومی ۴۸ ساعت فرصت داده می‌شود تا پس از آن حکم به صورت عمومی منتشر شود. انتظار می‌رود حکم روز جمعه اعلام و پیش بینی می‌شود روز یکشنبه به صورت عمومی منتشر شود.

همچنین در آستانه اعلام حکم دادگاه پلیس آمریکایی که "مایکل براون" نوجوان سیاه پوست آمریکایی را با شلیک گلوله کشته بود، "اریک هولدر" دادستان کل آمریکا از پلیس خواست تا مانع از درگیری شده و از تظاهرات کنندگان نیز خواسته تا مسالمت‌آمیز باشند.

اظهارات هولدر که طی روز جمعه و طی پیامی ویدیویی منتشر شد، با هدف جلوگیری از تظاهراتی است که انتظار می‌رود پس از اعلام حکم "دارن ویلسون" افسر پلیس قاتل مایکل براون برگزار شود.

این تیراندازی در ماه آگوست باعث ناآرامی و درگیری‌های شدیدی در حومه سنت لوییز شد. واکنش پلیس به این ناآرامی‌ها نیز مود انتقادهای شدیدی قرار گرفت. پلیس در جریان این تظاهرات به صورت گسترده‌ای از خودروهای زره‌ای، گاز اشک آور و تجهیزات ضد شورش استفاده کرد.

چندین ماه است که مقامات محلی، ایالتی و فدرال خود را برای ناآرامی‌های احتمالی پس از اعلام حکم دادگاه آماده می‌کنند. مقامات آشنا با این روند اعلام کرده‌اند امکان دارد حکم پلیس قاتل براون روز جمعه صادر و انتشار آن در تعطیلات آخر هفته انجام شود.

آقای هولدر گفت دولت فدرال در حال فراهم کردن توصیه‌هایی به افسران پلیس درباره چگونگی حفظ قانون و حفظ حق آزادی بیان در جریان تظاهرات است.
مقامات فدرال همچنین به پلیس درباره تظاهرات مرتبط با حوادث فرگوسن در مناطق خود هشدار داده‌اند.

اریک هولدر در ادامه نطق ویدئویی خود گفت: وزارت دادگستری مقامات پلیس را با هر صلاحیتی تشویق کرده تا با منطقه‌های خود همکاری کرده تا درگیری‌ها را کاهش دهند. این خیلی مهم است که تا به صورت برنامه ریزی شده و با آمادگی تعامل کنیم که این موارد شامل ارزیابی پروتکل‌ها و آموزش و انتخاب تجهیزات و یونیفرم‌های مناسب است.

هولدر که به زودی پست خود را ترک خواهد کرد و پس از تایید شدن "لورتا لینچ" توسط سنا، سمت دادستانی کل را به وی خواهد سپرد سخنانی را نیز درباره تظاهرات پس از اعلام حکم دادگاه اعلام کرد.

وی گفت: تظاهرات باعث ایجاد توجه به موضوعات حقیقی و مهمی از جمله رفتارهای پلیس، تعصب ضمنی و بی اعتمادی فراگیر در جامعه شده است.

هولدر افزود: من از تمام کسانی که می‌خواهند پیام خود درباره موضوعات مهم را برسانند و به دنبال مطرح کردن گفت‌وگوهای حیاتی هستند، می‌خواهم که این اقدام را با توجه به ثقل این موضوعات مطرح کنند. تظاهرات مسالمت آمیز یک نشان و میراث است که ناشی از جنبش‌های پیشین برای تغییر است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال آغاز مجدد خشونت‌ها در سراسر آمریکا پس از اعلام حکم دادگاه درمورد گناهکار یا بی‌گناه بودن پلیس متهم به قتل یک نوجوان سیاهپوست وجود دارد.

به گزارش پرس تی وی، پلیس آمریکا در جریان یک تظاهرات در فرگوسن چند معترض را که خواستار صدور کیفرخواست علیه افسر سفید پوست عامل قتل یک نوجوان سیاهپوست بودند، بازداشت کرد.

این افراد عصر پنجشنبه (۲۹ آبان، ۲۱ نوامبر) در جریان تظاهراتی که با وجودسرمای شدید در مقابل اداره پلیس فرگوسن در ایالت میزوری برگزار شد، بازداشت شدند.

پلیس فدرال آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای به سازمان‌های اجرایی این کشور هشدار داد که احتمال شکل‌گیری شورش از سوی مردم علیه افسران پلیس و یا مأموران فدرال وجود دارد. در این بیانیه‌ آمده است که نیروگاه‌های برق و تصفیه‌خانه‌های آب می‌توانند هدف شورش‌ها بوده و علاوه بر این مسائل احتمال حملات سایبری نیز وجود دارد.
Share/Save/Bookmark