پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۶
کد مطلب: ۱۴۸۵۵
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
ابراز نگرانی نتانیاهو از سونامی سیاسی و ربط دادن قضیه جاسوس اسرائیلی به پیشرفت مذاکرات
ابراز نگرانی نتانیاهو از سونامی سیاسی و ربط دادن قضیه جاسوس اسرائیلی به پیشرفت مذاکرات
منابع امنیتی اسرائیل از موافقت طرف آمریکایی با تمام خواسته‌های اسرائیلی در مورد اقدامات امنیتی در دره اردن در چارچوب هرگونه توافق سازش با تشکیلات خودگردان فلسطین پرده برداشتند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از فارس، رادیو ارتش اسرائیل در گزارشی اعلام کرد که واشنگتن آماده حفظ سلطه امنیتی کامل ارتش اسرائیل بر مرزهای دره اردن و استفاده از تجهیزات پیشرفته اطلاعاتی برای کنترل اوضاع در کرانه باختری شد.

رادیو رژیم صهیونیستی افزود: پیشنهادی که جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر اخیرش مطرح کرده است، ایجاد حصار در امتداد دره اردن و پرواز پهپادهای اسرائیلی بر فراز کرانه باختری برای کنترل اوضاع در آنجاست.

همچنین طبق پیشنهاد طرف آمریکایی، خودروهای گشتی اسرائیل در امتداد مرزهای دره اردن طی چند سال و سپس خودروهای گشتی مشترک اسرائیل و فلسطین با هماهنگی طرف اردنی در آنجا تردد می‌کنند.

رسانه‌های مختلف خبرهایی در مورد نزدیکی توافق میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی با نظارت واشنگتن نقل کردند و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند، مسئله «جوناتان بولارد» جاسوس صهیونیستی زندانی در آمریکا را به عنوان پیش شرط تحقق پیشرفت در روند سازش ربط دهد.

طبق اعلام تلویزیون اسرائیل نتانیاهو مسئله بولارد را به عنوان پیش شرط امضای توافق مورد نظر طرف آمریکایی که به طرف صهیونیستی و فلسطین ارائه کرده است، مطرح خواهد کرد.

در همین راستا یک منبع سیاسی به روزنامه معاریو تاکید کرد که تداوم مذاکرات با طرف فلسطینی به نفع اسرائیل است و همچنین باعث ایجاد آرامش در کرانه باختری می‌شود.

این روزنامه نوشت: شماری از رهبران سیاسی حمایت خود را از مذاکرات اعلام کرده و گفته‌اند که توقف آن ممکن است، منجر به انتفاضه سوم فلسطین شود. این در حالی است که رهبران نظامی بر این باورند که حوادث کرانه باختری اقداماتی فردی است که امکان تشدید آن وجود ندارد.

یک منبع صهیونیستی - که روزنامه معاریو از آن به خاطر شرکت در مذاکرات ۵ سال اخیر تحت عنوان منبع آگاه یاد کرد،‌ افزود: نتانیاهو آمادگی ارائه راه حل مبتنی بر تشکیل کشور فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به همراه تبادل اراضی را ندارد.

این منبع افزود: نتانیاهو در صورت شکست مذاکرات نگران سونامی سیاسی است، تل آویو بر این باور است که در صورت شکست مذاکرات طرف فلسطین پیشنهاد عضویت دائم در سازمان ملل را مطرح خواهد کرد، مسئله‌ای که منجر به تشدید انزوای سیاسی اسرائیل خواهد شد.
Share/Save/Bookmark