کمپین فعالان انگلیسی در حمایت از فلسطین

کمپین فعالان انگلیسی برای آزادی زندانیان سیاسی در میانمار

اعتراض به حذف حساب کاربری فعالان حامی فلسطین در فیس‌بوک

استقبال «ساف» از پیشنهاد حق بازگشت آوارگان فلسطینی

حمله راکتی تروریست‌های تحریر‌الشام به حماه سوریه

موفقیت ارتش یمن در سرنگونی پهپاد جاسوسی سعودی

عکس/ هدایای کودکان سوری، فلسطینی و لبنانی به کودکان ایرانی سیل‌زده

پوستر: تفاوت سفره‌های افطاری در عربستان و یمن

مقابله خیابانی دانشجویان لهستانی با نژادپرستان

مرگ 760 فعال سیاسی در زندان‌های مصر

افشای عصبانیت «بن سلمان» از عملیات پهپادی یمنی‌ها

عکس/ سفره افطاری مقامات معبدی در اندونزی برای مسلمانان

عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در حومه شمالی حماه

اعتراض فعالان مراکشی به اقدام پارلمان آلمان علیه جنبش تحریم اسرائیل

انفجار پایتخت سومالی را لرزاند

حامیان استیضاح ترامپ در مجلس آمریکا افزایش یافتند

درخواست امارات، عربستان و بحرین برای میزبانی جام‌جهانی!

هشدار سازمان ملل درباره جنگ داخلی در لیبی

شرکت «جرمی کوربین» در مراسم افطار مسلمانان

صحبت‌های اخیر درباره مهاجران افغانی از منظر برادری ما با مردم ایران درست نبود

سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
کد مطلب: ۸۱۴۰۰
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
طرح اسرائیل برای یهودی‌سازی «جولان اشغالی» سوریه
طرح اسرائیل برای یهودی‌سازی «جولان اشغالی» سوریه
مسئولان رژیم صهیونیستی که بخش اعظم منطقه جولان سوریه را در اشغال خود دارند، این بار با طرح جدیدی قصد دارند اراضی این منطقه را از چنگ صاحبان آن خارج کنند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، طرحهای یهودی‌سازی منطقه «جولان اشغالی» سوریه توسط رژیم صهیونیستی به طرق مختلف همچنان ادامه دارد.

نهاد موسوم به «املاک اسرائیل» این بار به ساکنان روستاهای اشغالی اعمال فشار می‌کند تا املاک و اراضی خود را در سیستم ثبت املاک این رژیم ثبت کنند.

روزنامه الوطن سوریه گزارش داد که رژیم صهیونیستی شهروندان سوری جولان اشغالی را تهدید کرده است که در صورت عدم ثبت املاک خود در این سامانه، املاک آنان در زمره املاک فاقد مالک محسوب خواهد شد.

صهیونیستها همچنین تهدید کرده‌اند که بر اراضی که در این سامانه ثبت نشود، مستولی خواهند شد.

در مقابل، ساکنان جولان اعلام کردند که «اسرائیل اشغالگر است و حق ندارد یک وجب از اراضی جولان را مصادره کند».

این افراد با تأکید بر اینکه مالکیت این منطقه متعلق به جمهوری عربی سوریه است، اظهار داشتند که فقط این کشور حق دخل و تصرف در آن را دارد؛ زیرا این خاک «سوری است و قابل تغییر و تبدیل نیست».
«مدین المقدسی» از ساکنان روستای «عین قنیه» گفت که «روح ما با خاک ما در ارتباط است و همه تاریخ آباء و اجداد ما بدان وابسته است و نمی‌توانیم آن را واگذار کنیم».
المقدسی با بیان اینکه قبلا بابت این مسئله هزینه پرداخت کرده‌ایم و اگر امروز نیز پرداخت کنیم، هیچ مشکلی ندارد، رژیم صهیونیستی را اشغالگری دانست که «حق مصادره یک وجب از اراضی جولان اشغالی را ندارد».

«جاد الکریم ناصر» یکی دیگر از شهروندان جولان است که می‌گوید، تاریخ این منطقه آمیخته به خون قهرمانان، «جانفشانیها و ایستادگیهای فرزندان آن در طی ۵ دهه و نیم است و با یک تصمیم از سوی رژیم صهیونیستی، هویت آن تغییر نمی‌کند».
ناصر با بیان اینکه رژیم صهیونیستی حدود ۹۵% از اراضی جولان را مصادره کرده است، اظهار داشت که این رژیم ساکنان جولان را مجبور به مهاجرت کرد و امروز «به دنبال شیوه جدیدی است تا ساکنان باقی مانده را از خانه و خاک خود بیرون برانند».

«هایل مسعود» از دیگر شهروندان جولان با تأکید بر موضع ثابت و غیر قابل تغییر ساکنان این منطقه، به الوطن گفت که «ما به طرحهای اشغالگر [صهیونیست] عادت کردیم... و تصمیم گرفتیم که تا زمان طلوع فجر آزادی و بازگشت جولان به آغوش سوریه با این اشغالگر مقابله کنیم».

مسعود اعلام کرد که چنین تلاشهایی برای سلب مالکیت عین قنیه سال ۱۹۹۲ نیز صورت گرفت و در آن زمان، ساکنان این روستا نپذیرفتند که سند مالکیتی را که دولت سوریه برایشان صادر کرده بود، در اختیار کسی قرار دهند و «رژیم اشغالگر امروز دوباره در تلاش است که ساکنان روستاهای عین قنیة، مسعدة، مجدل شمس و بقعاثا را مجبور کند که اسناد مالکیت اراضی خود را تحویل دهند».
Share/Save/Bookmark