عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

دولت میانمار اینترنت مسلمانان را قطع کرد!

بحران استقلال در دستگاه قضایی ترکیه

ویدئو کلیپ: سرانجام محمد مرسی و بشار اسد

پوستر: ۹۱۰۰۰ شمار کشته‌شدگان حمله ائتلاف سعودی به یمن

جمع‌آوری ۶ میلیون امضا در مخالفت با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

طومار فعالان آمریکایی در حمایت از فلسطین

عکس/ تشییع جنازه نمادین محمد مرسی در بوسنی و هرزگوین

دیدار روحانی وابسته به امارات با افسران اسرائیل

پوستر: آتش‌افروزی در منطقه با دلارهای نفتی

راهپیمایی اتوبوس‌ها در لندن علیه اعدام عالمان دینی در عربستان + تصاویر

پیام داعش به مناسبت مرگ محمد مرسی

تحصن مردم تركیه علیه نشست منامه و معامله قرن

فیلم/ اعتراض شجاعانه زن آمریکایی در مراسم جشن سفارت عربستان

پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۲
کد مطلب: ۲۹۱۱۰
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
بحران اعتصاب غذای ۶۰۰ بازداشت شده بحرینی
بحران اعتصاب غذای ۶۰۰ بازداشت شده بحرینی
اعتصاب غذای حدود ۶۰۰ بازداشت شده در زندان الحوض الجاف، در حالی وارد هشتمین روز خود شد که ظلم و ستم رژیم آل خلیفه و نقض حقوق بازداشت شدگان در حال افزایش است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از شبکه العالم، بازداشت شدگان در اعتراض نقض حقوق خود، بدرفتاری و سوء برخورد رییس زندان دست به اعتصاب غذا زدند.

این درحالی است که وزارت کشور دست رییس زندان الحوض الجاف برای برخورد خشونت آمیز و ظالمانه علیه بازداشت شدگان را بازگذاشته است.

بازداشت شدگانی که دست به اعتصاب غذا زدند با برخورد ظالمانه و انتقام جویانه رییس زندان روبرو هستند و به مدت ۴ روز درهای زندان بر روی آنها بسته بود و به فرمان افسر زندان درهای سلول ها برروی آنان بسته شد و این در حالی است که وضعیت جسمانی برخی از بازداشت شدگان رو به وخامت است.

بنابر این گزارش برخی از زندانیان از ملاقات با خویشاوندان خود و حق تماس با خانواده شان منع شده اند. از سوی دیگر مسوولان زندان، خویشاوندان بازداشت شدگان را که در روز ملاقات برای دیدن آنها مقابل دروازه زندان تجمع کرده بودند، تهدید کردند در صورتی که محل را ترک نکنند، ماموران زندان برای متفرق کردن آنها به زور متوسل خواهند شد.

خانواده بازداشت شدگان، رژیم آل خلیفه را مسوول وخیم شدن سلامت فرزندان خود، پس از بی خبری از آنها و منع تماس و دیدار با آنها، دانستند. همچنین از اخبار بدست آمده درباره استفاده از زور و خشونت علیه بازداشت شدگان ابراز نگرانی کردند.

همچنین برخی خبرها حاکی است که نیروهای رژیم عصر روز گذشته به بخش ۱۰ در زندان حمله کردند و در اقدامی تحریک کننده و انتقام جویانه علیه اعتصاب کنندگان، به منظور منع آنها از درخواست حقوق مشروع و انسانی خود، به خشونت و استفاده از زور روی آوردند.

جمعیت وفاق ملی تاکید کرد که تحولات در زندان الحوض الجاف نگران کننده است و بیانگر وحشی گری و برخورد وحشیانه با بازداشت شدگان برای انتقام از آنها به دلیل مطالبات دموکراسی خواهانه آنها در کشور است.

رژیم آل خلیفه همچنین به اتهام سازی علیه معترضان روی آورده و آنها را در داخل بازداشت گاه تحت فشار قرار می دهد و با این بازداشت در واقع آزادیهای آنها را محدود می کند.
Share/Save/Bookmark