در خواست آیسسکو برای اعلام 15 مارس به عنوان روز جهانی مبارزه با اسلام‌هراسی

اعتراف داعش به پایان خلافت خود

فیلم / فرار داعشی‌ها با لباس زنانه از الباغوز

قدرت ارتش سوریه در بیرون راندن نیروهای آمریکایی

تحصن فعالان آلمانی در حمایت از اسرای فلسطینی + تصاویر

درخواست یک میلیون استرالیایی برای برکناری سناتور اسلام‌ستیز

تاملی بر اهداف و نتایج کشتار در نیوزیلند

عکس/ کشف ۷۶ گورجمعی ایزدی‌های قربانی داعش در سنجار

طرح استرالیا برای تقویت امنیت در عبادتگاه‌ها

عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در حومه «ادلب»

نارضایتی پادشاه سعودی از عملکرد ولیعهد خود

تعرض مجدد شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

تظاهرات فرانسوی‌های الجزایری‌تبار در اعتراض به ادامه ریاست جمهوری بوتفلیقه

نقض آتش‌بس در کشمیر

تلاش مادورو برای تغییر کلی در ساختار دولت ونزوئلا

کمپین محرمانه ولیعهد عربستان برای سرکوب مخالفان آل سعود

تحرکات جدید داعش در شمال افغانستان

تدابیر شدید امنیتی فرانسه در برابر جلیقه‌زردها

تمدید ماموریت آموزش نظامی کانادا در اوکراین

فیلم/ تسلیت گویی متفاوت رئیس پلیس نیوزیلند به مسلمانان

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۳
کد مطلب: ۳۸۵۶
داخلی آرشيو گفتگو صفحه جمهوری اسلامی ایران
فضای مجازی به ما امکان تبدیل تهدیدها به فرصت را می‌دهد
در گفتگو با عضو تحریریه سایت دیلی تیوب مطرح شد:
فضای مجازی به ما امکان تبدیل تهدیدها به فرصت را می‌دهد
گروه این موسسه در فیس بوک بیش از ۶۵۰۰۰ نفر از کاربران و دانشجویان و اساتید آمریکایی را به خود جذب کرد و در ایجاد کمپین‌ها و تبادل اخبار یکی از بزرگترین کمپین‌های موجود در این عرصه بوده و هست. شاید اگر از طرف مدیران اعلام شود که این گروه ایرانی است هیچکس حاضر به باور کردن این موضوع نباشد!
ابوالفضل علیپور یکی از اعضای تحریریه بخش انگلیسی زبان مجموعه سایتهای البدیع، تازه، دیلی تیوب و تونز در گفتگو با جبهه جهانی مستضعفین پیرامون مشکلات سازمان‌های مردم نهاد در کشور گفت: "مشکل بیشتر NGOهایی که به نوعی به کارهای فرهنگی در ایران دست میزنند و البته از سیستم‌های غیرانتفاعی برخوردارند، بحث حمایت‌های مالی و البته پیدا کردن حامی برای هریک از پروژه های سازمانی است. مطمئنا این مشکل بسیاری از سازمان‌ها و موسسه های دیگر و یا حتی فعالان مجازی که با اهدافی خاص دست به فعالیت‌های فرهنگی - تبلیغی در محیط مجازی می‌زنند است."

مشکل عبور از فیلترینگ یکی از مشکلات فعالیت بین‌المللی در فضای مجازی است
وی با اشاره به دیگر مشکلات فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در فضای مجازی افزود: "یکی از دغدغه‌های مشکل آفرین یک سازمان و یا موسسه فرهنگی (که از این پس بنده با لفظ کاربر خطاب میکنم) تأمین اینترنت و مایحتاج و امکانات حداقلی است که کاربر برای فعالیت و مشارکت در محیط ها و جوامع مجازی احتیاج دارد. به عنوان نمونه در زمینه جنبش وال استریت زمانی که موسسه ما تصمیم به ایجاد صفحه و گروهی در شبکه های اجتماعی گرفت، در درجه اول مشکل عبور از فیلترینگ اولین مانع برای کاربر بود که پس از گذر ماه ها به روشی قطعی برای عبور بدون قطعی دست یافتیم. این ها همه از معضلات پیشرو بوده و همچنان هست در صورتی که دولت میتواند با حمایت از این بخش حداقل در افزایش سرعت اینترنت به کاربران کمک نماید."


فضای مجازی و امکان تبدیل تهدید به فرصت
این فعال حوزه فضای مجازی در ادامه بیان داشت: "از طرفی به عقیده بنده دولت با حمایت از این نوع کاربران میتواند حداکثر استفاده خود را از فضای مجازی ببرد! و به قولی تهدیدها را به فرصت تبدیل نماییم. همان گونه که گروه این موسسه در فیس بوک بیش از ۶۵۰۰۰ نفراز کاربران و دانشجویان و اساتید آمریکایی را به خود جذب کرد و در ایجاد کمپین‌ها و تبادل اخبار یکی از بزرگترین کمپین‌های موجود در این عرصه بوده و هست. شاید اگر از طرف مدیران گروه اعلام شود که این گروه ایرانی است هیچکس حاضر به باور کردن این موضوع نباشد!"


فعالیت موثر موسسه در فضای مجازی برای شناساندن شیعه، وحدت و بیداری اسلامی
علیپور همچنین با اشاره به فعالیت مجموعه سایت‌های البدیع، تازه، دیلی‌تیوب و تونز ادامه داد: "علاوه بر مجموعه سایت هایی که در جریان فعالیت های آن هستید عمده مجموع فعالیت های ما بر مشارکت در گروه ها و صفحه های مختلف و حتی جذب کاربر از جامعة المصطفی شهر قم برای فعالیت در زبان های هوسا، بنگلا، عربی و... در شبکه های اجتماعی متمرکز است. این موسسه با استفاده از نیروهای عربی زبان خود سهم بزرگی نیز در شناساندن ویژگی‌های شیعیان، وحدت بین شیعه و سنی و بیداری اسلامی خصوصا در جریان های بحرین، سوریه و... داشته است."
Share/Save/Bookmark