بازدید گسترده مردم نیوزلند از مساجد بعد از حادثه ترویستی

حملات انتقام‌جویانه داعش در اروپا و سوریه

عکس/ تظاهرات مخالفان «آیپک» در واشنگتن

وقوع تیراندازی و انفجار در پایتخت سومالی

"راهپیمایی بازگشت" تا تحقق کامل اهداف فلسطینی ها ادامه خواهد داشت

صدور مجوز بازدید از دو مسجد قربانی تروریسم در نیوزیلند

برگزاری جشن نوروز در دانشگاه دولتی بلاروس

نخست‌وزیر نیوزیلند به مرگ تهدید شد

بازداشت رئیس جمهوری سابق برزیل

تظاهرات الجزایری‌ها علیه بوتفلیقه برای پنجمین جمعه متوالی

دستگیری دو مظنون در ارتباط با حمله به پنج مسجد در بیرمنگام انگلیس

شهادت 2 فلسطینی در دور جدید تظاهرات بزرگ بازگشت در غزه

برگزاری مراسم عزاداری در حرم حضرت زینب (س) در سوریه

سرنگونی یک پهپاد آمریکایی بر فراز صنعا توسط ارتش یمن

جشن نوروز در دانشگاه شهر کوتایسی گرجستان برگزار شد

برگزاری مراسم بزرگداشت «روز ملی پاکستان» در اسلام آباد

وقوع دو انفجار پیاپی در جنوب افغانستان

مرگ 23 مزدور ائتلاف متجاوز سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

ابراز نگرانی روسیه از افزایش وخامت اوضاع انسانی اردوگاه "الرکبان" سوریه

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۹
کد مطلب: ۲۷۹۴
داخلی آرشيو گزارش صفحه دوستان ایرلندی فلسطین
گزارشی از فعالیت‌های سازمان مردمی "دوستان ایرلندی فلسطین"
گزارشی از فعالیت‌های سازمان مردمی "دوستان ایرلندی فلسطین"
گروه دوستان ایرلندی فلسطین، برای ایجاد ارتباط فرهنگی و انسانی میان گروه‌های ایرلندی و فلسطینی و حتی دیگر نقاط جهان تلاش می‌کند. عضویت در این گروه، فارغ از رنگ، نژاد، مذهب، مکان، عقیده سیاسی و ملیت، برای همه آزاد است. اعضای این گروه به همه کسانی که می‌خواهند به اشغالگری اسرائیل در فلسطین پایان دهند، خوش‌آمد می‌گویند.
جبهه جهانی مستضعفین - "دوستان ایرلندی فلسطین"، فعالیت خود را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرد. تمرکز این گروه غیردولتی و غیرانتفاعی، بر حمایت از فلسطین و کمک‌رسانی به مردم این کشور قرار گرفته است.

گروه دوستان ایرلندی فلسطین، برای ایجاد ارتباط فرهنگی و انسانی میان گروه‌های ایرلندی و فلسطینی و حتی دیگر نقاط جهان تلاش می‌کند. عضویت در این گروه، فارغ از رنگ، نژاد، مذهب، مکان، عقیده سیاسی و ملیت، برای همه آزاد است. اعضای این گروه به همه کسانی که می‌خواهند به اشغالگری اسرائیل در فلسطین پایان دهند، خوش‌آمد می‌گویند.

فعالیت‌های دوستان ایرلندی فلسطین به چند بخش تقسیم می‌شود. این گروه یا از طریق جمع‌آوری مبالغ خیریه برای کمک به فلسطین و یا با انجام پروژه‌های آگاه‌سازی و کمک‌های فرهنگی و انسان‌دوستانه در تلاش برای نجات فلسطین هستند. آن‌ها معتقدند شهروندان ایرلندی می‌توانند در زندگی مردم غزه تغییراتی ایجاد کنند.

این گروه، در وب‌سایت خود اهداف و عملکرد دوستان ایرلندی فلسطین را به چند دسته تقسیم کرده است. در این سایت آمده است:

۱. ما فعالیت‌های بین‌المللی سختی در راستای آشنا کردن مردم با شرایط مردم غزه تحت اشغال اسرائیل، انجام می‌دهیم و از همکاری با دیگر گروه‌ها استقبال می‌کنیم. ما فعالیت‌های خود را با کمک همکارانمان در غزه، یا با همیاری دیگر گروه‌ها انجام می‌دهیم.

۲. ما در حال ایجاد پیوندهایی میان مردم فلسطین و ایرلند هستیم تا بتوانیم در کنار هم، فعالیت‌هایی را در راستای توسعه فلسطین به عنوان کشوری مستقل انجام دهیم.

۳. ما کاملا از جنبش تحریم اسرائیل (BDS) حمایت می‌کنیم و در سال ۲۰۰۹ اعضای ما با تلاش خود موفق شدند شورای شهر "دری" ایرلند را مجبور به تحریم اسرائیل کنند. این شهر، تنها شهر ایرلند است که به صورت رسمی اسرائیل را تحریم کرده است.

۴. ما از زندانیان فلسطینی به‌صورت گسترده حمایت می‌کنیم. ما با سازمان زندانیان Ufree همکاری می‌کنیم و نماینده آن‌ها در ایرلند هستیم. اعضای ما، در کنفرانس‌های زیادی با موضوع زندانیان، از جمله کنفرانس ژنو سازمان ملل، شرکت کرده‌اند. ما اولین و تنها سازمان ایرلندی هستیم که موفق شدیم کنفرانس زندانیان فلسطینی را در ایرلند برگزار کنیم.

۵. ما هر از گاهی با گروه‌های فلسطینی کار می‌کنیم. گروه‌هایی که با آن‌ها کار کرده و ازآن‌ها حمایت می‌کنیم شامل گروه‌های زیر هستند: شورای روابط اروپا فلسطین، گروه داوطلبان اتار- غزه و سازمان Ufree. ما همچنین با وزارت آموزش غزه نیز همکاری کرده‌ایم تا مقدمات خواهرخواندگی سیستم آموزشی ایرلند و فلسطین را فراهم کنیم.

اعضای این گروه، بارها به غزه سفر کرده‌ و از وضعیت بیمارستان‌های این منطقه دیدن کرده‌اند. از سال ۲۰۰۹، دوستان ایرلندی فلسطین تقریبا دو بار در سال به غزه سفر می‌کنند.

این سازمان در سال ۲۰۱۲، دانش‌آموزان و دانشجویان داوطلب را از ایرلند شمالی و جنوبی به عنوان سفرای آزادی و صلح به غزه اعزام کرد. دومین اعزام گروه آزادی و دوستی سازمان دوستان ایرلندی فلسطین، گروهی از ماهیگیران ایرلندی بود که برای دیدار با ماهیگیران غزه و مسئولین این صنف، به این منطقه اعزام شدند.

این گروه فعال ایرلند قصد دارد همچنان به اعزام گروه‌های آزادی و دوستی ادامه داده تا بتواند شبکه‌ای میان گروه‌های ایرلندی و فلسطینی تشکیل دهد.

برای آشنایی بیشتر با جمعیت دفاع از مردم فلسطین می توانید به آدرس irishfriendsofpalestine.org مراجعه کنید. همچنین مهمترین اقدامات این تشکل را می توانید در صفحه آن در سایت جبهه جهانی مستضعفین پیگیری کنید.


Share/Save/Bookmark