عکس/ هدایای کودکان سوری، فلسطینی و لبنانی به کودکان ایرانی سیل‌زده

پوستر: تفاوت سفره‌های افطاری در عربستان و یمن

مقابله خیابانی دانشجویان لهستانی با نژادپرستان

مرگ 760 فعال سیاسی در زندان‌های مصر

افشای عصبانیت «بن سلمان» از عملیات پهپادی یمنی‌ها

عکس/ سفره افطاری مقامات معبدی در اندونزی برای مسلمانان

عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در حومه شمالی حماه

اعتراض فعالان مراکشی به اقدام پارلمان آلمان علیه جنبش تحریم اسرائیل

انفجار پایتخت سومالی را لرزاند

حامیان استیضاح ترامپ در مجلس آمریکا افزایش یافتند

درخواست امارات، عربستان و بحرین برای میزبانی جام‌جهانی!

هشدار سازمان ملل درباره جنگ داخلی در لیبی

شرکت «جرمی کوربین» در مراسم افطار مسلمانان

صحبت‌های اخیر درباره مهاجران افغانی از منظر برادری ما با مردم ایران درست نبود

طومار فعالان آمریکایی برای توقف جنگ علیه ایران

تحصن فعالان انگلیسی در اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی در امارات + عکس

عکس/ سفره افطار مسلمانان سارایوو

کشف و ضبط تسلیحات ساخت آمریکا و ترکیه در مواضع تروریستها در سوریه

تلاش رژیم آل‌سعود برای آتش افروزی در خاورمیانه

تظاهرات گسترده مردم «صنعا» علیه رژیم سعودی

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۹
کد مطلب: ۲۷۹۴
داخلی آرشيو گزارش صفحه دوستان ایرلندی فلسطین
گزارشی از فعالیت‌های سازمان مردمی "دوستان ایرلندی فلسطین"
گزارشی از فعالیت‌های سازمان مردمی "دوستان ایرلندی فلسطین"
گروه دوستان ایرلندی فلسطین، برای ایجاد ارتباط فرهنگی و انسانی میان گروه‌های ایرلندی و فلسطینی و حتی دیگر نقاط جهان تلاش می‌کند. عضویت در این گروه، فارغ از رنگ، نژاد، مذهب، مکان، عقیده سیاسی و ملیت، برای همه آزاد است. اعضای این گروه به همه کسانی که می‌خواهند به اشغالگری اسرائیل در فلسطین پایان دهند، خوش‌آمد می‌گویند.
جبهه جهانی مستضعفین - "دوستان ایرلندی فلسطین"، فعالیت خود را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرد. تمرکز این گروه غیردولتی و غیرانتفاعی، بر حمایت از فلسطین و کمک‌رسانی به مردم این کشور قرار گرفته است.

گروه دوستان ایرلندی فلسطین، برای ایجاد ارتباط فرهنگی و انسانی میان گروه‌های ایرلندی و فلسطینی و حتی دیگر نقاط جهان تلاش می‌کند. عضویت در این گروه، فارغ از رنگ، نژاد، مذهب، مکان، عقیده سیاسی و ملیت، برای همه آزاد است. اعضای این گروه به همه کسانی که می‌خواهند به اشغالگری اسرائیل در فلسطین پایان دهند، خوش‌آمد می‌گویند.

فعالیت‌های دوستان ایرلندی فلسطین به چند بخش تقسیم می‌شود. این گروه یا از طریق جمع‌آوری مبالغ خیریه برای کمک به فلسطین و یا با انجام پروژه‌های آگاه‌سازی و کمک‌های فرهنگی و انسان‌دوستانه در تلاش برای نجات فلسطین هستند. آن‌ها معتقدند شهروندان ایرلندی می‌توانند در زندگی مردم غزه تغییراتی ایجاد کنند.

این گروه، در وب‌سایت خود اهداف و عملکرد دوستان ایرلندی فلسطین را به چند دسته تقسیم کرده است. در این سایت آمده است:

۱. ما فعالیت‌های بین‌المللی سختی در راستای آشنا کردن مردم با شرایط مردم غزه تحت اشغال اسرائیل، انجام می‌دهیم و از همکاری با دیگر گروه‌ها استقبال می‌کنیم. ما فعالیت‌های خود را با کمک همکارانمان در غزه، یا با همیاری دیگر گروه‌ها انجام می‌دهیم.

۲. ما در حال ایجاد پیوندهایی میان مردم فلسطین و ایرلند هستیم تا بتوانیم در کنار هم، فعالیت‌هایی را در راستای توسعه فلسطین به عنوان کشوری مستقل انجام دهیم.

۳. ما کاملا از جنبش تحریم اسرائیل (BDS) حمایت می‌کنیم و در سال ۲۰۰۹ اعضای ما با تلاش خود موفق شدند شورای شهر "دری" ایرلند را مجبور به تحریم اسرائیل کنند. این شهر، تنها شهر ایرلند است که به صورت رسمی اسرائیل را تحریم کرده است.

۴. ما از زندانیان فلسطینی به‌صورت گسترده حمایت می‌کنیم. ما با سازمان زندانیان Ufree همکاری می‌کنیم و نماینده آن‌ها در ایرلند هستیم. اعضای ما، در کنفرانس‌های زیادی با موضوع زندانیان، از جمله کنفرانس ژنو سازمان ملل، شرکت کرده‌اند. ما اولین و تنها سازمان ایرلندی هستیم که موفق شدیم کنفرانس زندانیان فلسطینی را در ایرلند برگزار کنیم.

۵. ما هر از گاهی با گروه‌های فلسطینی کار می‌کنیم. گروه‌هایی که با آن‌ها کار کرده و ازآن‌ها حمایت می‌کنیم شامل گروه‌های زیر هستند: شورای روابط اروپا فلسطین، گروه داوطلبان اتار- غزه و سازمان Ufree. ما همچنین با وزارت آموزش غزه نیز همکاری کرده‌ایم تا مقدمات خواهرخواندگی سیستم آموزشی ایرلند و فلسطین را فراهم کنیم.

اعضای این گروه، بارها به غزه سفر کرده‌ و از وضعیت بیمارستان‌های این منطقه دیدن کرده‌اند. از سال ۲۰۰۹، دوستان ایرلندی فلسطین تقریبا دو بار در سال به غزه سفر می‌کنند.

این سازمان در سال ۲۰۱۲، دانش‌آموزان و دانشجویان داوطلب را از ایرلند شمالی و جنوبی به عنوان سفرای آزادی و صلح به غزه اعزام کرد. دومین اعزام گروه آزادی و دوستی سازمان دوستان ایرلندی فلسطین، گروهی از ماهیگیران ایرلندی بود که برای دیدار با ماهیگیران غزه و مسئولین این صنف، به این منطقه اعزام شدند.

این گروه فعال ایرلند قصد دارد همچنان به اعزام گروه‌های آزادی و دوستی ادامه داده تا بتواند شبکه‌ای میان گروه‌های ایرلندی و فلسطینی تشکیل دهد.

برای آشنایی بیشتر با جمعیت دفاع از مردم فلسطین می توانید به آدرس irishfriendsofpalestine.org مراجعه کنید. همچنین مهمترین اقدامات این تشکل را می توانید در صفحه آن در سایت جبهه جهانی مستضعفین پیگیری کنید.


Share/Save/Bookmark