موافقت یمن با طرح استقرار مجدد در الحدیده

سوریه قربانی دروغ پراکنی رسانه های جریان غرب شد

زخمی شدن ۱۹ فلسطینی در شمال غزه

تظاهرات گسترده یمنی‌ها ضد عادی‌سازی روابط میان اعراب و تل‌آویو

تظاهرات مردم پاکستان در اعتراض به سفر «بن سلمان» به کشورشان

حملات گسترده ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در حماه و ادلب

گردان‌های القسام: عادی‌سازی با اسرائیل خنجر به پشت مقاومت ملت فلسطین است

نقض بیش از 500بار آتش بس یمن توسط ائتلاف سعودی در ۷۲ ساعت گذشته

تداوم تظاهرات بحرینی‌ها به مناسبت هشتمین سالگرد انقلاب

زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در چهل و هفتمین جمعه تظاهرات بازگشت

حمله هوایی ارتش عراق به داعش در خاک سوریه

یمن پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کرد

آمادگی مردم مغرب برای برپایی تظاهرات در اعتراض به کنسرت خواننده صهیونیستی

مخالفت مسئولان عراق با هرگونه پایگاه خارجی در این کشور

رژیم صهیونیستی طرح پیشنهاد سعودی برای سازش در خاورمیانه را رد کرد

شلیک موشک زلزال ۱ به محل تجمع مزدوران سعودی در عسیر

فراخوان تظاهرات در سالروز انقلاب بحرین

عقب نشینی نظامیان سعودی از بخش‌هایی در استان المهره یمن

بیست و سومین راهپیمایی دریایی غزه امروز برگزار می شود

آغاز عملیات پاکسازی داعش از مناطق جنوبی سامرا

دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۳
کد مطلب: ۷۷۵۸۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
حمایت از مقاومت فلسطین از بارزترین سیاست‌های جمهوری اسلامی
حمایت از مقاومت فلسطین از بارزترین سیاست‌های جمهوری اسلامی
ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979 پایبند به آزاد سازی فلسطین بوده و برای در تنگنا قرار دادن اسرائیل هرآنچه درتوان داشته انجام داده است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزار قدسنا، بدون تردید جایگاه مساله فلسطین به صورت خطرناکی در عرصه های عربی وبین المللی بازگشت نموده است و توجه به حقوق ملت فلسطین کاهش یافته و فروکش کرده است و صاحبان مسئله می بایستی بار دیگر مساله خود را احیا نمایند و در جهت جذب تایید حقوق خود تلاش نمایند . ولی چنانچه بنظر می رسد صاحبان اصلی مساله خود یک عامل اصلی و اساسی برای فروپاشی جایگاه مساله خودبوده به ویژه اینکه برخی از آنها اسرائیل را به رسمیت شناخته و در زمینه های امنیتی با آنان هماهنگی به عمل آورده و نیروهای مقاومت فلسطین ومجاهدین و مبارزان فلسطینی را تحت تعقیب و پیگرد قرار می دهند.

دولت خودگردان فلسطین و سایر گروههای فلسطینی به فلسطینیان بد کرده و پیوندهای آنان را از هم گسستند و آنها را به وادی سرخوردگی و یأس و نا امیدی کشاندند. گروههای فلسطینی در بیروت جمع شده و به مردم وعده فرج و تحقق یافتن وحدت ملی فلسطین دادند ولی مردم در عرصه عمل چیز مثبتی دریافت ننمودند و هیچ یک از مفاد توافق یا بیانیه صادره در پایان نشست به مرحله اجرا در نیامد.

از ایران که همچنان به حقوق ملت فلسطین و عدم مشروعیت رژیم صهیونیستی پایبند است، خیر و برکت رسید. ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ خود را پایبند به آزاد سازی فلسطین می دارد و برای در تنگنا قرار دادن اسرائیل هرآنچه درتوان داشته انجام داده است.

حمایت از مقاومت لبنان و فلسطین از بارزترین اقدامات ایران بوده است. انسان عرب برای اولین بار در تاریخ مبارزات طعم پیروزی بر رژیم صهیونیستی را چشیده است. مقاومت لبنان در برابر رژیم صهیونیستی پیروز شد و مقاومت فلسطین موفق شد سه جنگ پیاپی را که رژیم صهیونیستی براه انداخته بود با شکست مواجه سازد. بخش زیادی از این پیروزی ها مدیون ایران است که به مقاومت کمک مالی نموده وسلاح در اختیار آن قرار داده و نیز دانش علمی لازم را برای پیشرفته کردن اسلحه در اختیار آنان قرار داده است .

اکنون در پرتو وخامت اوضاعی که مساله فلسطین با آن مواجه است ودر پرتو متبلور شدن همپیمانی قدیمی صهیونیستی و عربی که به صورت علنی درآمده است، ایران در برابر طاغوتیان، ستمگران و ظالمان ایستاده و یک کنفرانس بین المللی برای نصرت و یاری مردم فلسطین برگزار می کند و در برابر تمامی نیروهائی که در جهت تصفیه مساله تلاش می کنند، می ایستد. بنابراین باید ملت فلسطین به خاطر این تلاش و پایبندی که برای بسیاری از فلسطینیان واعراب خوشایند نیست از ایران تشکر قدردانی نمایند.

در تهران شخصیتها، نهادها و احزاب و پارلمانی ها و سازمانهایی از حدود ۸۰ کشور برای یاری رساندن به مسئله فلسطین جمع شدند . کنفرانس با سخنان رهبر انقلاب اسلامی که طی آن بر تجمع و وحدت مسلمانان در مقابل استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی متمرکز شده بود، آغازشد.

سخنان ایشان وحدت بخش وجامع بود ومخاطب ایشان افکار و اندیشه هائی است که همچنان اصرار می ورزند که منطقه باید تحت سیطره ونفوذ امریکا و صهیونسم باقی بماند. ایشان طرح جدیدی را نیز مطرح کردند مبتنی بر اینکه ایران در کنار تمام کسانی است که در مقابل اسرائیل مقاومت می کنند صرف نظر از اینکه چه خط و مشی و افکار و اعتقادات دینی و یا سیاسی داشته باشند.

البته انتظار نمی رود کشورهائی که نمایندگان آنها در این کنفرانس شرکت کرده اند به تصمیمات کنفرانس و دیدگاههای آن پایبند باشند، زیرا این افراد لزوماً نماینده دولتهای خود نیستند، کشورهائی هستند که تحت تاثیر آراء و نظرات هموطنان خود که در کنفرانس شرکت داشتند، قرار خواهند گرفت، کشورهای دیگری نیز هست که هیچ اهمیتی نمی دهند و به تصمیمات صادره از کنفرانس توجهی نخواهند کرد گویا هیچ اتفاقی نیافتاده است، دلیل آن هم این است که بسیاری از کشورهای جهان دارای حکومتهای استبدادی هستند و گوش شنوائی برای پارلمانها و مجالس مردمی ندارند و از معارضین و دیدگاهها و آراء و نظرات آزادی که با سیاستهای آنان همخوانی ندارد، روی گردانند. ولی تعداد دولتهایی که پایبند خواهند بود، هرچه هم که تعداد آنها باشد باز خود پشتوانه ای برای مساله فلسطین خواهند بود.

در واقع همین که صاحبنظران و اندیشمندان و افراد تاثیر گذار در این سطح دورهم جمع شوند تا مساله فلسطین به جایگاه خود در اولویت افکار واندیشه ها وجدانها باز گردد، تا همین حدهم کافی خواهد بود. شرکت کنندگان پس از کنفرانس به کشورهای خود باز می گردند و در ترویج مساله فلسطین کوتاهی نخواهند کرد و از حقوق ملت فلسطین دفاع خواهند نمود. این افراد در این امر کوتاهی نخواهند کرد زیرا وجود بسیاری از آنها برای حکومتهای کشورهای خود یک چالش، و سرکشی و تمرد از سیاستهای بسیاری از دولتهائی است که با کنفرانس مخالف نموده وبا آن خصومت می ورزند.

حضور دراین کنفرانس خود یک چالش است و بیانگر احترام به اصول حتی اگر به نفع منافع خاص نباشد. ما می دانیم که بسیاری از کشورها علیه کسانی که اقدام به فعالیت هایی بر خلاف سیاستهای داخلی وخارجی آنها می کنند، اقداماتی را اتخاذ می کنند ومعمولا دستگاه های امنیتی آنها علیه انان اقداماتی را انجام می دهند که منافع خصوصی، حقوق، امتیازات و حقوق مدنی آنان را تحت تاثیر قرار می دهد و بزرگترین دلیل کشورهای عربی هستند. سازمانهای اطلاعاتی کشورهای عربی با تحت نظر قرار دادن، و ثبت و ضبط اسامی این افراد در لیستهای سیاه وقرمز تصمیم می گیرند از ورود افراد ممانعت بعمل آورده و حتی اگر خارج ازکشورشان باشند، آنها تحت پیگرد قرار دهند.

در میان شرکت کنندگان در کنفرانس، نویسندگان، روزنامه نگاران، اصحاب رسانه ها و افراد با نفوذ و تاثیر گذاری که در جوامع خود تاثیر گذار هستند، حضور داشتند و اکثر آنان پیرامون مساله فلسطین و آخرین تحولات و رویدادهای فلسطین، و نیز نسبت به اقدامات کشورهای عربی ودولت خودگردان، که با رژیم صهیونیستی همکاری می کند و در راستای عادی سازی روابط و هماهنگی، گام برمی دارد، روشنگری خواهند کرد و بحثها و مناقشاتی را براه می اندازند که به نفع مساله فلسطین تمام خواهد شد. وشاید اگر دیدارها پیرامون اهتمامات فلسطین ادامه یابد افکار عمومی عربی از درک و آگاهی بسیار بالائی برخوردار شوند و بتوانند دولتهای عربی را که از مسئولیتهای خود در قبال مقدسات عربی در فلسطین شانه خالی میکنند، تحت شعاع و محاصره قراردهند.

از سوی دیگر، باید ازتهران این سوال را مطرح کرد که آیا تهران از گروههای چپ گرای فلسطینی مثل جبهه خلق و دمکراتیک، که آمادگی مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی را دارند، نیز مورد حمایت قرار خواهد داد ؟ ازلحاظ اصولی باید گفت که پاسخ مثبت خواهد بود زیرا رهبر انقلاب تنها یک اصل را برای دریافت حمایت تعیین نمود و آن مقاومت دربرابر صهیونیستهاست.

و اگر تهران بخواهد به این گروهها کمک کند و از اآنها حمایت کند با این کمکها می تواند آنها را از زیر یوغ دولت خودگردان که اموال را دراختیاردارد، برهاند و اراده سیاسی آنها را در تصمیم گیری های مناسب آزاد خواهد کرد.

حمایت ایران از دو جبهه مذکور بخاطررهائی آنان از گردونه اسلو و عملا متمایز شدن از اهل اسلو، ضروری به نظر می رسد. جبهه خلق و دمکراتیک جزء اسلو نیستند ولی نیاز مالی آنها را دنباله رو این مسیر کرده است. این دو جبهه برای ورود به اسلو با هردو پای خود و نیز پاکشیدن ازآن درپی هر معامله ای، حیران و سرگردانند. کمک مالی به دو جبهه فوق الاشاره تاثیر بسزائی در بهبود وضعیت مقاومت فلسطین خواهد گذاشت.

ازسوی دیگر، باید مراقب عکس العمل صهیونیستها و کشورهای عربی و خارجی کمک کننده به آنها بود، همانگونه که محورمقاومت اقدام به فعالیتهای آگاهی بخشی و جمع آوری نیروها و توانها می کند، محور توطئه نیز همین اقدامات را بعمل خواهد آورد. یعنی ایران و گروههای مقاومت با اعمال فشارهای خارجی بیشتر و تشدید محاصره و پیگرد مواجه خواهند بود.
Share/Save/Bookmark