گفتگو با «زینب مهنا» درباره محاصره غزه و اشغال کرانه باختری در بحبوحه بحران کرونا + فیلم

مجموعه پوستر: رهبرانقلاب: امروز دنیا قربانیان #کرونا را می‌شمارد اما چرا هیچ‌کس میلیون‌ها مظلوم در جهان اسلام را شمارش نمیکند؟

پوستر: خروج آمریکا از توافقات بین‌المللی ادامه دارد

پوستر: لجبازی و دعوای کودکانه دونالد ترامپ و نانسی پلوسی

مجموعه پوستر: تحریم حامیان اسرائیل

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

گفتگو با «میشل اسپرینگمن» درباره معامله قرن و الحاق کرانه باختری به اسرائیل + فیلم

ویدئو کلیپ: تفاوت زندگی در اسرائیل و فلسطین

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: روز قدس را فراموش نخواهیم کرد

ویدئو کلیپ: رمضان در یمن

پوستر: اسرائیل از دل ترور زاده شد

پوستر: خطرناک‌ترین ویروس‌های جهان

پوستر: تحریم‌های آمریکا در بحبوحه کرونا تروریسم پزشکی است

پوستر: آزادی فلسطین، هدف واحد آزادگان جهان

پوستر: آزادی فلسطین، هدف واحد آزادگان جهان

نظرسنجی: به نظر شما راه حل نهایی مسئله فلسطین کدام است؟

پوستر: یک جمله در وصف این عکس بنویسید...

پوستر: آزادی فلسطین، هدف واحد آزادگان جهان

پوستر: پایان اشغالگری نزدیک است

پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۹
کد مطلب: ۲۰۸۶۸
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
فراخوان فعالان فلسطینی برای "جمعه حمایت از مسجد الاقصی"
فراخوان فعالان فلسطینی برای "جمعه حمایت از مسجد الاقصی"
فعالان جوان فلسطین با راه اندازی کمپینی خواستار مشارکت در تحرکات مردمی مختلف به منظور حمایت از مسجد مبارک الاقصی شدند که در معرض حملات گسترده رژیم صهیونیستی و تلاش ها برای تقسیم آن میان مسلمانان و یهودیان قرار گرفته است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، فعالان جوان فلسطینی عملا کمپینی را به منظور حمایت از قدس و مسجد الاقصی در برابر تجاوزات بی وقفه رژیم صهیونیستی تحت عنوان "جمعه حمایت از مسجد الاقصی" راه انداخته اند تا مخالفت و اعتراض خود به حملات شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست به این مسجد را نشان داده و بر هویت اسلامی و عربی این مسجد تاکید کنند.

در همین راستا، اسامه مجدی از فعالان جوان فلسطینی در گفتگو با خبرگزاری بین المللی قدس خاطر نشان کرد که در راستای این کمپین، تحرکات مختلفی از سوی محافل مردمی و جوانان به منظور حمایت از فعالیت های مقاومت ملی اهالی قدس و زائران این شهر طی فردا جمعه برگزار خواهد شد.

مجدی همچنین از سازمان های مدنی و گروه های سیاسی و مدنی و نیز نهادهای تشکیلات خودگردان فلسطین خواست در این کمپین مشارکت کرده و از این طرح که مربوط به مساله مرکزی آرمان فلسطین است، حمایت کنند.

لازم به ذکر است که شهر اشغالی قدس طی هفته گذشته و به ویژه طی روزهای مصادف با عید یهودی سایبان بندی در معرض شدیدترین حملات ارتش و شهرک نشینان صهیونیستی قرار داشته است و فعالان فلسطینی سعی دارند با تحصن در داخل مسجد جلوی اجرایی شدن طرح های صهیونیستی را بگیرند.

در همین راستا، نیروهای پلیس و یگان های ویژه رژیم صهیونیستی بامداد دیروز چهارشنبه ۱۶/۴/۲۰۱۴ وارد مسجد مبارک الاقصی شدند. ماموران پلیس و یگان های ویژه صهیونیستی پس از ورود به محوطه این مسجد، با فلسطینیان حاضر در این مکان درگیر شدند و به سمت آنها گلوله های صوتی و گازهای اشک آور شلیک کردند که در پی این جنایت ۲۰ فلسطینی زخمی شدند.
Share/Save/Bookmark