گفتگو با مکس پری درباره وحشیگری پلیس آمریکا

پوستر: تیتر: فرار ترامپ به زیرزمین کاخ سفید در پی اعتراضات مردم

پوستر: ولیعهد سعودی وقت و هزینه زیادی را صرف بازی‌ رایانه‌ای می‎‌کند

پوستر: ترامپ، ارتباط آمریکا را با سازمان بهداشت جهانی به طور کامل قطع کرد

پوستر: نژادپرستان بزرگ قرن 21

ویدئو کلیپ: قضاوت با شما...

ویدئو کلیپ: اقتدار دریایی از خلیج فارس تا دریای کارائیب

گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم

پوستر: آزادی فلسطین، هدف اصلی محور مقاومت

پوستر: همه دستاوردهای ترامپ در مقابله با ایران

پوستر: نژادپرست

نظرسنجی: کدامیک نژادپرست‌تر هست؟

پوستر: رژیم‌های نژادپرست

نظرسنجی: آیا با حذف اسرائیل موافقید؟

پوستر: اخطار توئیتر به ترامپ به‌خاطر طرح ادعاهای نادرست

پوستر: در کارائیب دست از پا خطا کنید، در خلیج فارس نقره‌داغ می‌شوید

پوستر: تحریم‌های فلج کننده علیه ایران اعمال کرده‌ایم

پوستر: ویروس مسری، لطفا ضد عفونی شود!

پوستر: ایران و ونزوئلا، ترامپ و تحریم‌هایش را غرق کردند

پوستر: ایران و ونزوئلا، آمریکا را ناک اوت کردند

يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
کد مطلب: ۸۳۵۰۸
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
انصارالله: ما با عقب نشینی ازبنادر یمن پایبندی به توافق سوئد را ثابت کردیم
انصارالله: ما با عقب نشینی ازبنادر یمن پایبندی به توافق سوئد را ثابت کردیم
«محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن بامداد یکشنبه گفت: عقب نشینی ما از بنادر الحدیده، الصلیف و راس عیسی، در چارچوب پایبندی به توافق صلح سوئد انجام شده است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از العالم، البخیتی در گفت و گوی با الجزیره قطر تصریح کرد: توافق برای خروج انصارالله از این بنادر برآمده از توافق صلح استکهلم است.

وی افزود: توافقنامه استکهلم تعهداتی برای طرفین ایجاد کرد، تعهداتی که ما باید ملزم به انجام آن باشیم و تعهداتی که نیروهای مزدور به سرکردگی عربستان و امارات (عبدربه منصورهادی) نیز باید به آن عمل کنند، ولی متاسفانه این مزدوران به توافق استکهلم پایبند نیستند و کارشکنی می کنند.

این عضو شورای سیاسی انصارالله اظهار کرد: ما از امروز از طریق رسانه ها، آمادگی خود را برای اجرای این توافق اعلام کردیم اما متاسفانه نیروهای مزدور از پایبندی به توافق صلح سوئد سرباز می زنند.

البخیتی افزود: دو ماه پیش به سازمان ملل متحد اعلام کردیم که آماده ایم که به صورت یکجانبه از این مناطق عقب نشینی کنیم، اما آنها ترجیح دادند که این عقب نشینی همزمان با خروج نیروهای طرف مقابل انجام شود.

این عضو شورای نظامی انصارالله تصریح کرد: سازمان ملل متحد از دو ماه گذشته تلاش زیادی کرد تا نیروهای مزدور را برای پایبندی به توافق صلح سوئد و خروج از مناطق مذکور متقاعد کند، اما راه به جایی نبرد.

البخیتی افزود: همین امر موجب شد تا تصمیم بگیریم ، بصورت یکطرفه از این مناطق عقب نشینی کنیم تا پایبندی خود به توافقنامه استکهلم و عدم پایبندی مزدوران را نشان دهیم.

وی در خصوص زمان عقب نشینی نیروهای انصارالله از بندر الحدیده، الصلیف و رأس عیسی گفت: ما زمان عقب نشینی را تعیین نکردیم، اما دو ماه گذشته این موضوع را به سازمان ملل متحد پیشنهاد دادیم.

عضو ارشد شورای سیاسی جنبش انصارالله با اشاره به این که خروج نیروهای انصارالله با کمک سازمان ملل متحد صورت می گیرد، مدت این عقب نشینی را سه روز اعلام کرد.

وی با رد هرگونه ادعا در مورد قاچاق سلاح در بندر الحدیده و دیگر بنادر تحت کنترل انصارالله یمن تصریح کرد: این گونه اظهارات، ادعاهایی هستند که ائتلاف متجاوز آن را بیان می کند تا دستآویزی برای آنها جهت بستن بنادر یمنی باشد.
البخیتی در پایان افزود: حضور تیمی از سازمان ملل متحد در بنادر یمن، برای کنترل این مناطق، دروغ بودن ادعاهای ائتلاف متجاوز در مورد قاچاق سلاح توسط انصارالله را به اثبات می رساند.

ژنرال «مایکل لولیسگارد»، رئیس گروه ناظران سازمان ملل متحد در یمن ساعاتی پیش اعلام کرده بود که انصارالله روز شنبه خروج از بنادر الحدیده، الصلیف و رأس العیسی را آغاز کرده است.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۱۳دسامبر سال گذشته ( ۲۲آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد به توافق هایی در باره استان های ساحلی الحدیده و تعز و تبادل اسرا دست یافتند، اما این توافق ها با توجه به اختلاف های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

جنبش انصارالله که سازمان ملل متحد که بارها پایبندی اش به توافق استکهلم، را تایید کرده است، عامل اصلی انجام نشدن توافق را کارشکنی طرف مقابل و ائتلاف متجاوز سعودی و امارات می داند.
Share/Save/Bookmark