تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

مصر در مسیر تحکیم استبداد

شکایت ائتلاف جهانی وکلا علیه اردوغان

برکناری امام جماعت سعودی به دلیل درخواست کاهش مالیات مردم

پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۷
کد مطلب: ۳۴۰۴۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
اعلام «نافرمانی مدنی» توسط انقلابیون بحرینی + عکس
اعلام «نافرمانی مدنی» توسط انقلابیون بحرینی + عکس
انقلابیون و آحاد مختلف ملت بحرین ضمن شرکت در «همه پرسی مردمی» و تحریم انتخابات فرمایشی رژیم حاکم، روز برگزاری انتخابات دولتی را به «نافرمانی همگانی» تبدیل کردند.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، در پی تحریم انتخابات پارلمانی رژیم حاکم در بحرین از طرف جریان‌های سیاسی مخالف منامه و آحاد مختلف ملت این کشور، انقلابیون بحرینی امروز شنبه را روز «نافرمانی مدنی» اعلام کرده و با بر تن کردن لباس سیاه، اقدام به بستن برخی خیابان‌ها و بستن مغازه‌ها کردند. ظهر شنبه ستون‌های دود ناشی از به آتش کشیدن لاستیک ماشین‌ها از گوشه و کنار مناطق بحرین به آسمان بلند شد.

جریان الوفاء بحرین که پیش از این روز انتخابات دولتی را روز سیاه اعلام کرده و از مردم این کشور خواسته بود که 22 نوامبر (روز برگزاری انتخابات رژیم منامه) لباس مشکی بر تن کنند، از سایه انداختن نافرمانی مدنی موسوم به «نافرمانی آزادی» در چهار گوشه بحرین خبر داد و چند تصویر از مناطق مختلف این کشور در صبح روز انتخابات دولتی منتشر کرد. این تصاویر از آنجایی که تلفن همراه گرفته شده‌اند از کیفیت پایینی برخوردار است.

وبگاه خبری مرآة البحرین نیز با به سخره گرفتن گزارش‌های رسانه‌های وابسته به رژیم آل خلیفه درباره مشارکت مردم در انتخابات تاکید کرد که تلویزیون دولتی بحرین در حالی مدعی حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی است که حوزه‌های اخذ رأی شبه خالی هستند.

این وبگاه خبری با اشاره به نافرمانی مدنی در بحرین تصاویری از بسته شدن مغازه‌ها و اماکن تجاری در روز برگزاری انتخابات دولتی بحرین منتشر کرد.

فعالان فضای مجازی انقلاب 14 فوریه نیز با انتشار تصاویری از سر درگمی نیروهای امنیتی و یورش به تجمعات و تظاهرات انقلابیون خبر دادند.

در مقابل خبرگزاری رسمی بحرین در خبری که مقدمه‌ای برای بروز تقلب گسترده در انتخابات به شمار می‌رود، نسبت مشارکت در این انتخابات تنها پس از گذشت دو ساعت از باز شدن درهای حوزه‌های اخذ رأی را 63 درصد برای مردان خواند و مدعی شد که 37درصد زنانی که حق رأی دادن دارند نیز تا ساعت 10 صبح به وقت محلی منامه رأی خود را به صندوق انداختند. ناظران سیاسی این گزارش آماری بی پایه و اساس خبرگزاری رسمی بحرین را مقدمه‌ بروز تقلب گسترده و دستکاری نسبت مشارکت در انتخابات دولتی توصیف کردند.

منابع خبری صبح شنبه (امروز) در حالی از آغاز انتخابات پارلمانی بحرین خبر دادند که به علت تحریم این انتخابات توسط اکثریت مردم این کشور، نظام حاکم به دلیل نگرانی به سیاست دوگانه تهدید و ترغیب روی آورده است. ناظران سیاسی پیش بینی می‌کند که میزان مشارکت مردم در انتخابات دولتی بحرین حتی به نصف مشارکت مردم این کشور در همه‌پرسی مردمی که روز گذشته برگزار شد، نرسد.

حوزه‌های أخذ رأی در بحرین در حالی صبح امروز تنها با حضور شمار معدودی از اتباع خارجی که تابعیت بحرینی گرفته‌اند، درهای خود را به روی رأی دهندگان گشودند که روز گذشته حوزه‌های اخذ رأی همه پرسی مردمی مملو از جمعیت بوده و تهدیدات نظام حاکم، حضور گسترده نیروهای امنیتی و یورش‌های مأموران منامه نیز نتوانست از اقبال مردم در مشارکت در تعیین سرنوشت خود بکاهد. حوزه‌های اخذ رأی همه‌پرسی مردمی امروز نیز درهای خود را به روی مردم این کشور گشودند.

 

Share/Save/Bookmark