پوستر: رمضان در کشورهای اسلامی

پوستر: گیم آف ترور

جشنواره موسیقی حامیان فلسطین در لندن + تصاویر

فیلم/ خسارات سنگین حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان

کمپین فعالان آمریکایی علیه جنگ با ایران

تأکید جنبش نجباء بر جنگ با آمریکا تا پایان اشغالگری

التهاب به زندان عسقلان بازگشت

فرانسه در زمینه تجمعات اعتراضی رکورد زد

عملیات جدید ارتش یمن علیه مزدوران سعودی

عکس/ سنت بیدار کردن روزه‌داران در سحرهای ماه رمضان با دهل در قدس شرقی

اولین نشست مربوط به معامله قرن به میزبانی بحرین

بازداشت بدون تفهیم اتهام شماری از شهروندان فلسطینی در کرانه باختری

مقامات سوریه استفاده از سلاح‌ شیمیایی در حومه لاذقیه را تکذیب کردند

ترامپ و دامادش مشکوک به پولشویی هستند

امکان حمله یمن به ۳۰۰ هدف نظامی و حیاتی در عربستان و امارات

بررسی دستاوردهای جنبش تحریم اسرائیل + فیلم

پویش فعالان آمریکایی در حمایت از پناهجویان

عکس/ افطار مردم غزه در کنار خانه‌های ویران‌شده‌شان

تلاش عربستان برای سکونت مزدوران سعودی در استان‌های جنوبی

ابراز نگرانی سازمان ملل از اخراج پناهجویان از اروپا

دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۹
کد مطلب: ۳۷۷۵۲
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
فیلم/ برخورد بی رحمانه عربستان با مخالفان خود
فیلم/ برخورد بی رحمانه عربستان با مخالفان خود
مدیر اندیشکده امور خلیج در واشنگتن تأکید کرد که عربستان سعودی و شخص وزیر کشور سعودی‌ها به‌دنبال شکنجه و آزار مخالفان سیاسی این سیستم حکومتی هستند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری تسنیم، «علی الاحمد» مدیر «اندیشکده امور خلیج» در واشنگتن در جریان تجمع اعتراضی پنجشنبه گذشته مقابل سفارت عربستان در پایتخت آمریکا، درباره دلایل برگزاری این تجمع اعتراضی گفت: «ما اینجا هستیم تا به اقدامات تنبیهی، مجازات‌ها و شلاق زدن‌های صورت گرفته در عربستان واکنش نشان دهیم، زیرا دولت عربستان هرروزه در حال تنبیه کردن و آزار و اذیت هزاران تن (از مخالفان) خود در داخل و خارج از زندان‌ها است. برای همین ما اینجا آمده‌ایم تا زشت‌کرداری خاندان سلطنتی سعودی و چگونه اقدامات تنبیهی و مجازات‌های آن را علیه مردمان‌مان به دنیا نشان دهیم».

وی در ادامه افزود: «ما اینجا (جمع شده و) پلاکاردی حاوی نوشته (هشتگ) «داحش» داریم که برای نام بردن از شخصی به کار می‌رود که مسئول تنبیه کردن و مجازات مردم است، وی «محمد بن نایف» (وزیر کشور عربستان) است که در این کشور او را به‌عنوان «داحش» می‌شناسیم، زیرا وی از گروه داعش حمایت می‌کند در حالی که در همان زمان تظاهر می‌کند که به‌دنبال مبارزه با آن است، وی همان کسی است که زنان را به‌خاطر رانندگی کردن بازداشت می‌کند، کودکان را به قتل می‌رساند، جوخه‌های مرگ را هدایت می‌کند، و افرادی همچون وبلاگ‌نویس‌ها و توئیتریست‌ها را شکنجه می‌کند، و افرادی همچون «شیخ سلیمان الرشودی» و «عبدالله الحامد» را به‌خاطر بیان افکار و عقاید خود به زندان می‌افکند ... یک نمونه از وبلاگ‌نویس‌های زندانی شده «رائف بدوی» است، وی نه تنها زندانی است بلکه شکنجه و شلاق زده می‌شود».

پیشتر نشریه گاردین در گزارشی با اشاره به شلاق خوردن "رائف بدوی" فعال عربستانی با وجود آنکه طبق قوانین معقول جهان هیچ جرمی مرتکب نشده است، خاطرنشان کرد: حکام عربستان با شلاق زدن رائف بدوی در ملأ عام می‌خواهند این پیام را برسانند که می‌توانند هر فردی را که لب به سخن گفتن بگشاید یا آزاد فکر کند، مجازات کنند.

در یک مورد دیگر نیز شبکه فرانس۲۴، اعلام کرد که که مقامات قضایی عربستان مدت محکومیت یکی از فعالان حقوق بشری این کشور را ۵ سال دیگر افزایش دادند. "سمر بدوی" همسر "ولید ابوالخیر" مؤسس و مدیر مرکز دیده‌بان حقوق بشر عربستان اعلام کرده است که مدت محکومیت همسرش از ۱۰ سال زندان به ۱۵ سال افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark