بررسی اعتراضات ضدنژادپرستی در اسرائیل + فیلم

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فوت کرد

افشای نامه دختر فراری پادشاه امارات

اعتراض لندنی‌ها به اخراج کارگران فلسطینی از لبنان

آغاز عملیات نجات پناهجویان در دریای مدیترانه

پویش مجازی وحدت علیه مزدوران آمریکا در منطقه

طومار مردم مصر برای آزادی زندانیان سیاسی

خاکسپاری ۸۶ مسلمان کشتار سربرنیتسا در بوسنی

پوستر/ ترامپ: مطمئنم پهپاد ایران را زدیم

سفر محرمانه لیبرمن به کردستان عراق

لغو لقب ملکه زیبایی از دختر نژادپرست آمریکایی

معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

پنجشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
کد مطلب: ۸۲۰۲۲
داخلی آرشيو خبر صفحه سوریه
بازگشت شمار دیگری از آوارگان به سوریه
بازگشت شمار دیگری از آوارگان به سوریه
روند ورود آوارگان سوری به کشورشان همچنان وجود دارد و روز گذشته هم گروه های جدیدی از آنها از اردوگاه های آوارگان در اردن از طریق مرکز مرزی نصیب-جابر به کشورشان بازگشتند .
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری تسنیم، این روند در چارچوب تلاش های دولت سوریه برای بازگرداندن تمام مهاجران به مناطقشان که ارتش عربی سوریه از اشغال تروریسم آزاد کرده بود، قرار دارد.

بر اساس گزارش خبرنگار خبرگزاری سوریه(سانا) از گذرگاه نصیب، گروه جدیدی از آوارگان از اردوگاه های پناهندگی در خاک اردن وارد کشورشان شدند به طوری که با اتوبوس‌های اختصاص یافته از سوی طرف های ذیربط به مناطق آزاد شده از اشغال تروریسم منتقل شدند.

سرهنگ مازن مازن غندور رئیس مرکز مهاجرت و گذرنامه در گذرگاه نصیب به سانا گفت نیروهای این مرکز با خدمات رسانی، وسایل حمل و نقل برای انتقال خانواده های مهاجر بازگشته از اردوگاه های آوارگان در اردن به سوریه را تامین کردند. وی بر حسن استقبال از سوری‌های بازگشته به سرزمینشان و لغو تمام اقدامات اداری درباره آنها خبر داد.

وی افزود تعداد آوارگان سوری بازگشته از طریق گذرگاه نصیب از اکتبر گذشته به ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

کشته شدن ۹ غیرنظامی سوری در حومه حلب

خبرگزاری سوریه از جان باختن ۹ غیرنظامی بر اثر انفجار یکی از مین های به جا مانده از دوران اشغالگری گروه های تروریستی در شهرک تل جبین در حومه شمالی حلب و زخمی شدن سه نفر دیگر خبر داد. این مین ضد زره هنگام عبور یک خودروی غیرنظامی که کارگران را در شهرک تل جبین منتقل می کرد، منفجر شد.

بر اساس این گزارش، مجروحان بلافاصله به بیمارستان الرازی شهر حلب برای مداوا منتقل شدند. پنجم ماه جاری میلادی هم پنج غیرنظامی سوری بر اثر انفجار مین کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها در منطقه خناصر در حومه جنوب شرقی حلب جان خود را از دست داده بودند و یک نفر دیگر زخمی شد.

ادامه تجمعات اعتراض آمیزی سوری‌ها در محکومیت ترامپ؛ تاکید بر سوری بودن جولان اشغالی

برای دومین روز پیاپی سوری‌ها به تجمعات اعتراضی خود در محکومیت موضع دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن الحاق جولان اشغالی سوریه به رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند، سوری‌ها در این تجمعات گسترده تاکید کردند جولان همچنان با هویت سوری خود باقی خواهد ماند.

در الحسکه مردم در مرکز شهر تجمع اعتراضی برگزار و اقدام ترامپ را محکوم و تاکید کردند این اقدام هرگز واقعیت های تاریخی را تغییر نمی دهد.

در القامشلی هم تجمع مردمی در مقابل مرکز پزشکی در مرکز شهر در همبستگی با ساکنان جولان اشغالی در برابر تمام توطئه های صهیونیستی برگزار شد، توطئه‌هایی که در چارچوب طرح هایی قرار دارد که از هشت سال پیش سوریه را هدف قرار داده است. شرکت کنندگان در این تجمع تاکید کردند اراده و ایستادگی سوری‌ها و فداکاری و جانفشانی ارتش شجاع آنها و حمایت آنها از رهبری‌شان، تمام نقشه های شوم را شکست داده و تمام پیامدهایش را هم شکست خواهد داد و جولان در قلب سوریه باقی خواهد ماند و هرگز از هیچ وجب از خاک سوریه چشم پوشی نخواهیم کرد.

مردم استان طرطوس هم در تجمع گسترده خود همبستگی خود را با مردم جولان اشغالی اعلام و اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره آن را محکوم کردند. شرکت کنندگان در این تجمع که در مقابل ساختمان استانداری برگزار شد، تاکید کردند جولان عربی سوری است و غیر از این نخواهد بود.

دانشجویان دانشگاه دمشق شعبه قنیطره هم در یک تجمع اعتراضی علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا،‌اقدام وی درباره جولان اشغالی سوریه را محکوم و تصریح کردند این اقدام نقض قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل به شمار می رود.

دانشجویان سوری خاطر نشان کرد بیانیه ترامپ مرده به دنیا آمده و هیچ تاثیر عملی ندارد ، زیرا جولان سرزمین سوری بوده و خواهد بود.

کارگران شهر حلب هم با برگزاری تجمع، اقدام ترامپ را محکوم و بر سوری بودن منطقه جولان اشغالی تاکید کردند. کارگران در این تجمع که در مقابل ساختمان شعبه اتحادیه کارگران برگزار شد، تصریح کردند اعلام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره جولان اشغالی سویره در راستای خدمت به اشغالگران اسرائیلی و زیر پا گذاشتن تمام قطعنامه های بین المللی و ضربه زدن به آنها صورت گرفته است.

کارگران سوری خشم و نارضایتی خود را از زورگویی و قلدرمآبی دولت آمریکا و مواضع خصمانه‌اش که در راستای منافع رژیم صهیونیستی قرار دارد، ابراز کردند.

دانشجویان دانشگاه فرات در دیرالزور هم با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل دانشکده کشاورزی، با اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره جولان اشغالی سوریه مخالفت و آن را محکوم کردند. دانشجویان سوری این اقدام ترامپ را باطل و مردود دانستند که واقعیت‌های تاریخی را تغییر نمی دهد.

شرکت کنندگان در این تجمع بر همبستگی کامل خود با سوری های جولان اشغالی در مقابل توطئه های صهیونیستی آمریکایی که ملت و سرزمین سوریه را هدف قرار داده، تاکید و اعلام کردند اراده و ایستادگی مردم سوریه و جانفشانی نیروهای قهرمان ارتش و ایستادن آنها در پشت سر رهبرشان، تمام نقشه هایی را که هدف از آن ضربه زدن به وحدت و یکپارچگی سوریه است، به شکست کشانده است.

عامر مجید آغا رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فرات دیرالزور تصریح کرد جولان سرزمینی سوری است و به زودی به آغوش سرزمین مادری بازخواهد گشت. اسعد العیسی از استادان این دانشکده هم خاطر نشان کرد تجمع امروز ما با هدف تاکید بر حمایت از ایستادگی و مقاومت مردم ما در جولان اشغالی سوریه و ایستادن در کنار آنها در برابر هر آنچه سرزمین و هویت را هدف قرار داده، برگزار شده است.

زیاد حویجم از دیگر اساتید دانشگاه فرات هم گفت موضع ترامپ کاملا مردود و مغایر با تمام قوانین بین المللی است.
Share/Save/Bookmark