واکنش آمریکا به تحریم اندیشکده صهیونیستی توسط ایران

پویش مردم عربستان علیه بازداشت سالمندان

درخواست بلوکه کردن اموال حاکم امارات در انگلیس

شهادت ۱۱ فلسطینی طی دو هفته گذشته

ویدئوکلیپ: پرنده‌ای که مانع بیعت با داعش شد!

ویدئوکلیپ: کشمیر عشق بدون مرز

ویدئوکلیپ: انقلاب بحرین؛ این مسیر ادامه دارد...

ویدئوکلیپ: دلایل امارات برای خروج تدریجی از جنگ یمن

انتقاد IMPACT از کاهش کمک‌رسانی سازمان ملل به مردم یمن

انتقاد از قتل سیستماتیک زندانیان سیاسی در مصر

حمله دوباره پهپادهای ارتش یمن به پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان

خیانت جدید فرانسه به مردم لیبی

ترامپ: باورم نمی‌شود کسی از قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت کند

تلاش عربستان برای فراری دادن داعشی‌های در بند کردها

نگرانی از بازگرداندن اجباری مسلمانان روهینگیایی به میانمار

قتل ۹۳ زن در فرانسه طی درگیری‌های خانوادگی

تظاهرات در اندونزی در حمایت از مسجد الاقصی

ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۶
کد مطلب: ۱۶۶۱۰
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
یکی از رهبران معترضان تایلند با گلوله کشته شد
یکی از رهبران معترضان تایلند با گلوله کشته شد
به گفته پلیس تایلند یکی از رهبران معترضان این کشور یکشنیه هدف گلوله قرار گرفت و جان سپرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز یکشنیه از بانکوک گزارش داد یک سخنگوی پلیس گفت که درپی آغاز تظاهرات خشونت آمیز علیه شروع انتخابات زودهنگام در بسیاری از نقاط ˈسوتین تاراتینˈهدف گلوله قرارگرفت و کشته شد.

پس از اعتراض مخالفان به تصمیم دولت ˈینگلوک شیناواتراˈ نخست وزیر تایلند مبنی اعلام عفو عمومی، وی ۱۳ بهمن را به عنوان روز برگزاری انتخابات اعلام کرد.

از آغاز این تظاهرات تاکنون ازاواسط آبان ماه ۱۰ تن کشته شده اند. یک مقام دولتی یکشنبه اعلام کرد که ۴۵ تا ۵۰محل رای گیری یه سبب ورود معترضان به این محل ها تعطیل شدند و انتخابات زودهنگام در ۱۰ استان از ۷۶استان تایلند لغو شد.

هنوز مشخص نیست که مقتول با گلوله چه کسی کشته شده است اما معترضان دولت و پلیس را به ارعاب متهم کرده اند.

ˈآکانات پرومفانˈ یک سخنگوی معترضان گفت: گلوله به سر سوتین اصابت کرد... دولت به اوباش اجازه استفاده از سلاح داده است.

تایلند دومین اقتصاد بزرگ آسیای جنوب شرقی و یک کشور گردشگری و تفریحی است و اعتراضات سیاسی اخیر که ادامه بحرانی است که از هشت سال پیش در این کشور شروع شده منجر به لطمه به رشد آن کشور و اعتماد سرمایه گذاران شده است.

در حالیکه ˈینگلوکˈ اعلام کرده بود که حاضر به تغییر زمان انتخابات نیست یک وزیر کابینه شنبه اعلام کرد که وی آماده بحث درباره لغو انتخابات ۱۳ بهمن است مشروط بر آنکه تظاهرات پایان گیرد.

ˈمقامات شهرداری بانکوک اعلام کرده اند که سرگرم مذاکره با معترضان هستند. ˈلوکانا روجاناوونگˈ یک مسئول منطقه ای پایتخت گفت: ما باید با آنها مذاکره کنیم و به آنها بفهمانیم که جلوگیری از انتخابات قانونی نیست.

دادگاه قانون اساسی تایلند جمعه در نشستی احتمال تغییر زمان انتخابات را اعلام کرد. کمیسیون انتخاباتی هم خواهان تعویق انتخابات شده است.

دولت با اعلام وضعیت اضطراری ۶۰ روزه که از چهارشنبه جنبه عملی گرفته درصدد مهار تظاهرات است اما معترضان قاطعانه اعلام کرده اند که بانکوک را در ۱۳ بهمن به تعطیلی خواهند کشاند.

براساس آمار ۴۹ میلیون نفر در تایلند با ۶۶میلیون نفر جمعیت واجد شرایط رای دهی هستند. دو میلیون و ۱۶۰ هزار نفر برای رای دهی زودهنگام ثبت نام کرده اند. گفته می شود که ˈینگلوکˈ ممکن است به سادگی در انتخابات پیروز شود زیرا افراد کم بضاعت و کشاورزان از وی حمایت می کنند اما معترضان که از طبقه شهری و متوسط هستندمعتقدند که دولت با دادن کمک ها آنها را خریده است.

مفسر این خبرگزاری معتقد است که دولت حاکم با آرامش در حال حکومت بود تا اینکه محاسبه غلط حزب حاکم در درخواست عفو عمومی که به برادر نخست وزیر اجازه بازگشت به کشور را می داد موجب شروع اعتراض ها شد.

ˈتاکسینˈ برادر نخست وزیر که یک میلیاردر است و یک پولدار بزرگ در صنعت مخابرات است و دولت وی در یک کودتای نظامی در ۲۰۰۶ ساقط و در سال ۲۰۰۸ محکوم به اختلاس شد اعلام کرده که حکم اعلام شده خاستگاه سیاسی دارد.
Share/Save/Bookmark