کلیپ: کمک‌های مردمی خارجی به سیل‌زدگان ایران

افتتاح نمایشگاه کتاب در غزه

ربودن شهروندان عراقی در نینوا به دست تروریست‌های داعش

مشارکت نماینده سازمان ملل و هیئت معارضان سوری در مذاکرات آستانه

عدم موفقیت داعش در گروگانگیری ۲۴ غیرنظامی افغان

انفجار بمب دیگر در پایتخت سریلانکا

گردهمایی 200 هزار مسلمان در همایش اسلامی فرانسه

لغو حکم سلب تابعیت ۵۵۱ شهروند بحرینی

فیلم/ حمله ناجوانمردانه نظامیان اسرائیل به نوجوان فلسطینی با دست بسته

ارسال پیام اعتراض فرانسه به اسرائیل

«سید حسن نصرالله» امروز سخنرانی می‌کند

کشف خودرو بمب گذاری شده در کابل

اعتراض فعالان توییتر به دخالت امارات در انقلاب‌های عربی

کمپین فعالان سودانی علیه دخالت عربستان و امارات در امور کشورشان

در خواست حشد الشعبی مبنی بر بیرو ن راندن نیروهای آمریکایی از شمال عراق

عکس/ تظاهرات فعالان مراکشی برای آزادی زندانیان سیاسی

افزایش تعداد معترضین به سیاست‌های محیط زیستی در انگلیس

هشدار آمریکا درباره تکرار حملات تروریستی در سریلانکا

دیدار فعالان حقوق زن با رئیس هیئت مذاکره کننده طالبان

افشای نقشه آمریکا برای تسلط به شهرهای «بوکمال و المیادین» سوریه

جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
کد مطلب: ۸۱۹۰۷
داخلی آرشيو خبر صفحه عربستان
اسرار نزدیکان بن‌سلمان در دربار سعودی افشا شد
اسرار نزدیکان بن‌سلمان در دربار سعودی افشا شد
مجتهد -- فعال اينترنتی و افشاگر سعودی -- گفت اطلاعاتی درباره دو شخصیت نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دراختیار دارد که آن ها را در اختیار رسانه ها قرار نداده است، با وجود اینکه این دو شخصیت، دارای اختیارات مطلق و ماموریت های محرمانه هستند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از العالم، فعال اينترنتی افشاگر سعودی، گفت اطلاعاتی درباره دو شخصیت نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در اختیار دارد که رژیم سعودی علاقه ای به راسانه ای شدن این اطلاعات ندارد؛ وی مدعی شد که این دو شخصیت، دارای اختیارات مطلق و ماموریت های محرمانه هستند.

مجتهد در حساب توئیتر خود که بیش از دو میلیون دنبال کننده دارد، درباره زنی نزدیک به بن سلمان سخن گفت که نفوذ زیادی در داخل دربار پادشاهی دارد که هیچ زن دیگری چنین نفوذی را ندارد.

وی در معرفی این زن ، نام اختصاری وی را «ع بنت ب بن ف» اعلام کرد.

وی تصریح کرد پدر بزرگ پدری این زن، "سعد بن عبدالرحمن"، و پدربزرگ مادری وی «محمد بن عبدالعزيز» معروف به «أبو شرين» است.

وی گفت که این زن، ۵ سال بزرگ تر از بن سلمان است و بیشتر از معروف بودن به ارتباط با بن سلمان، به فعالیت های خود در زمینه تجارت معروف است.

مجتهد همچنین گفت که ولیعهد سعودی در بازنگری و سرمایه گذاری های شخصی خود به شکل عمده به وی تکیه دارد و به او در زمینه ارزیابی موسسات خیریه در عربستان اختیارات داده است و در انتصاب ها و برکناری مسئولان بلندپایه ، نظر وی را بر نظر دیگر مسئولان ترجیح می دهد.

مجتهد همچنین گفت که این زن، دارای اختیاراتی فراتر از اختیارات معمول در دربار سعودی است و به خاطر بن سلمان، سفرهای زیادی را انجام می دهد و هواپیماهای اختصاصی دارد و دستوراتی به وزارت امور خارجه و سفارت خانه های عربستان در کشورهای مختلف برای تسهیل امور وی در خارج داده شده و نیز به وزارت دارایی و صندوق سرمایه گذاری های کل برای تعامل با درخواست های وی دستوراتی داده شده است.

وی اظهار داشت که این زن، در زندگی خصوصی خود ، به سادگی تظاهر می کند و تلاش می کند تا هرگونه شک و شبهه را در مورد هر نوع رابطه اش با هر طرف با نفوذی از بین ببرد.

به گفته مجتهد، این زن از اینستاگرام استفاده نمی کند و آخرین توئیتی که منتشر کرده، تقریباً مربوط به یک سال قبل است.

مجتهد همچنین گفت که پدر این زن تقریباً یک سال و نیم پیش فوت کرد و وی از طرفداران جناح برادر احمد بن عبدالعزیز شاه سعودی بود و برای دور کردن شک و شبهه ها در مدح بن سلمان اغراق می کند.

دایی بن سلمان

اما دومین شخصیت بانفوذی که مجتهد از او حرف زده است، دایی ولیعهد سعودی به نام «فهد بن فلاح بن حثلين» است که به نزدیک بودنش به دربار پادشاهی افتخار می کند و اعلام کرده است که به زودی رئیس دفتر پادشاهی عربستان خواهد شد و درصورتیکه وی با لقب جناب شیخ خوانده نشود، خشمگین می شود.

وی افزود: بن سلمان برای دایی خود، در جست و جوی شغلی بوده که مناسب و درشان وی باشد، و شغلی را نیافت و در نتیجه ریاست شورای مدیریت باشگاه شترها را انتخاب کرد و از طریق این سمت، به وی اختیارات مالی و اداری بسیاری داد که وی را به یکی از ده شخصیت مهم در عربستان تبدیل کرد.

«بن حثلين» دارای اختیارات گسترده ای در این باشگاه است و حتی دوستان کویتی خود را دراین باشگاه منصوب کرده است و دوستش، فهد المقبل را بر سایر اعضای مجلس ترجیح داده و حقوق وی را به نیم میلیون ریال در ماه افزایش داده و مسئولیت کمیته های منشعب شده از این باشگاه را به وی محول کرده است.

مجتهد در وصف زندگی مرفه دایی ولیعهد سعودی گفت: سفر او به شهرها و مناطق مختلف فقط با هواپیمایی اختصاصی صورت می گیرد و وی براری رفت و آمدهای خود به منظور پی گیری امور شترها از بالگردهای وابسته به امنیت کشور نیروی دفاعی استفاده می کند.

وی ادامه داد که دایی بن سلمان در تغییر وزرا ، شیوه خواهرزاده اش را در پیش گرفته است و از این رو، مدیر اجرایی باشگاه شتر را سه بار عوض کرده است.

«مجتهد» همچنین فاش کرد که بن سلمان، به دایی خود یک مرکز بزرگ داده است که به حساب ددربار پادشاهی در آن سکونت می گزیند وهمچنین دوستان و نزدیکان کویتی خود را به هزینه دربار پادشاهی اسکان داده است.

به گفته مجتهد، دایی بن سلمان از مصونیت کامل برخوردار است و سرنوشت هزاران شکایت تنظیم شده علیه وی در دربار پادشاهی، سطل زباله یا مجازات شکایت کنندگان است.
Share/Save/Bookmark