نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار سایر رسانه‌ها

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به سوریه

۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸

جنگنده های رژیم صهیونیستی به یک پایگاه نظامی در «حماه» سوریه حمله کردند.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از افکارنیوز، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که جتهای جنگنده رژیم صهیونیستی اهداف مشخصی را در نزدیکی شهر «مصیاف» در استان حماه در غرب سوریه مورد حمله قرار دادند.

این حملات هوایی در حالی صورت گرفت که تنها چندساعت از انتقال ۸۰۰ تن از عناصر وابسته به گروه «کلاه سفیدها» و خانواده های آنان از مناطق تحت کنترل معارضان سوری به اراضی اشغالی می گذشت؛ انتقالی که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل مدعی شد به درخواست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام داده است.

سانا به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی این پادگان نظامی در سوریه را با هدف «سرپوش گذاردن بر فروپاشی سازمانهای تروریستی در درعا و القنیطره» مورد حمله قرار داده است.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد که موشکهای پرتاب شده از جنگنده های اسرائیلی با عبور از حریم هوایی لبنان، یک مرکز علمی را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر، مقامات سوریه گزارش دادند که هدف حملات هوایی رژیم صهیونیستی یک مرکز نظامی بوده است.

تلویزیون دولتی سوریه نیز اعلام کرد که این حمله تنها خسارات مادی در پی داشت.

نیروهای جنگی اسرائیل و مقامات دمشق هیچکدام تاکنون این گزارشات را تأیید نکرده اند.

گفتنی است که در هفته گذشته نیز پدافندهای هوایی سوریه با حمله اسرائیل به استان القنیطره در جنوب غربی این کشور مقابله کردند.